Jump to content

o parere


blain

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sunt nou pe acest forum . Nu cred ca am postat unde trebuia dar vreau si eu o parere fak 18 ani peste 3 sapt si am de ales intre un BMW 335 si eu BMW 645 ambele din 2006 spuneti-mi va rog si mie ca voi va pricepeti ce sa aleg si dc ca vreau sa tin aceasta masina macar 1-2 an/ani . MULTUMESC :)

 

 

Eu as alege 335i-ul, si fara sa ma gandesc mult.Desi pentru tine, daca iti permiti, ti-as recomanda un M3 modelul nou.

Link to comment
Share on other sites

un M3 model nou ca sa am in ce sa-mi bag picioru aa?:lol:)

 

Adica intr-un 335i sau un 645i nu poti sa bagi piciorul. :)

Macar daca tot vrei o masina foarte puternica ar fi bine sa cumperi capul de serie, in felul asta stii o treaba.Eu asa as face daca as fi in locul tau.Ori te obisnuiesti cu masina, ori nu te obisnuiesti. :)

Link to comment
Share on other sites

cei care zic sa ia cu un motor mai mic va este ciuda ca un pusti la 18 ani o sa aibe masina mai puternica ca a voastra :lol: :) (gluma!) buna afacerea dai golf 3 cu 3 mii de euro :-? si apoi mai completezi cu vreo 20 si ceva de mii :)

ontopic: 335 copue !

Link to comment
Share on other sites

Daca nu are minte si un 320D il face dauna totala,conteaza soferul nu masina,sunt pusti teriblisti care rup la dacii, oltcituri etc si alea nu au nici 70 cai si nici frane n-au,chiar nu conteaza masina.

 

Oricine si-ar lua o masina puternica daca ar avea bani multi,degeaba unii se dau moralisti.Un 650 Cabrio e chiar ok,hai nici M6 ca bate la ochi :))

Link to comment
Share on other sites

Ia ce iti place mai mult daca o poti intretine dar orice ai lua incearca sa mergi in limitele legii in primii 50-100.000 km :) . Daca vrei sa vezi ce poate dute singur pe un drum pustiu si incearca acolo cateva chestii si pe urma mai vezi daca ai incerca asa ceva si in trafic. In rest e si noroc.
Link to comment
Share on other sites

Ia ce iti place mai mult daca o poti intretine dar orice ai lua incearca sa mergi in limitele legii in primii 50-100.000 km :) . Daca vrei sa vezi ce poate dute singur pe un drum pustiu si incearca acolo cateva chestii si pe urma mai vezi daca ai incerca asa ceva si in trafic. In rest e si noroc.

 

Pe un drum pustiu nu prea este asa de tentant totusi, in trafic este cu totul altceva.Ma rog, daca pe drumul pustiu mai sunt si copaci probabil este altceva. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ok :) eu prefer cv tot cu 2 portiere :lol: poate imi iau un M3 :D)

 

Bravo! :)

 

nu ma refer la prima masina ma :))) nu vreu direct M3 ca nus nebun sa ii dau pedala momentan am un golf 3 cadou de la ai mei si m-am gandit eu sa il dau si sa imi iau altu dupa cateva luni nu va speriati asa

 

Am ĂŽnţeles, vrei şi tu să pari bogat pe forum. :D

 

Parcă nu aveai permis, acum ai Golf 3?

 

Sau e la scară redusă? 1/43 sau 1/18?

 

Daca nu are minte si un 320D il face dauna totala,conteaza soferul nu masina,sunt pusti teriblisti care rup la dacii, oltcituri etc si alea nu au nici 70 cai si nici frane n-au,chiar nu conteaza masina.

 

Oricine si-ar lua o masina puternica daca ar avea bani multi,degeaba unii se dau moralisti.Un 650 Cabrio e chiar ok,hai nici M6 ca bate la ochi :))

 

Nu e chiar aşa, e o imensă diferenţă ĂŽntre un 320d şi un M3 sau un M6.

 

Dacă mergi sinucigaş cu un 320d, poţi face accident, poţi muri, aşa este.

Pe de altă parte, şansele să mori cu un M sunt mult mai mari dacă mergi sinucigaş pentru că sunt maşini mult mai greu de controlat şi mult mai rapide.

Una este să prinzi 100 la oră ĂŽntr-un 320d şi alta este să prinzi cu aceeaşi uşurinţă 160-170 km/h ĂŽntr-un M.

 

Nu este adevărat.

Eu am avut o Laguna de 2000 cmc ĂŽnaintea maşinii actuale, e normal să ĂŽnveţi pe o maşină mai slabă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

ParcĂŁ nu aveai permis, acum ai Golf 3?

 

Sau e la scarĂŁ redusĂŁ? 1/43 sau 1/18?

Esti doar invidios :)

 

http://img121.imageshack.us/img121/697/024vx.jpg

 

 

Oricine si-ar lua o masina puternica daca ar avea bani multi

 

Nu este adevĂŁrat.

Eu am avut o Laguna de 2000 cmc ĂŽnaintea maÂşinii actuale, e normal sĂŁ ĂŽnveĂži pe o maÂşinĂŁ mai slabĂŁ.

Edited by Alex4Tuning
Link to comment
Share on other sites

Păi 535i nu e o maşină puternică ĂŽn comparaţie cu marea majoritate a maşinilor? :)

 

"Bani mulţi" este o sintagmă foarte relativă.

 

Eu am mers un an cu o maşină de 3 ori mai ieftină deşi puteam să-mi cumpăr direct un 535i, nu mi-a căzut rangul.

 

Ăn orice caz, indiferent de banii pe care-i ai, poţi merge un an sau măcar câteva luni cu o maşină mai slabă ca să capeţi nişte experienţă.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.