Jump to content

Discutie Anvelope Vara


gabihp30

Producatori Anvelope  

946 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ultrac cento alea sunt cotate in testele adac foarte sus, si in plus tin ceva mai mult decat altele din categoria aia, si pretul e inca decent....

Sunt si mai bune , dar deja o dam in niste preturi .gen 180 de euro/buc...

daca nu ai masina de 200 de cai + nu are rost sa te uiti acolo..

Nu, inca n-am sarit de 200 de cai, dar ma fac eu mare... :super:

Link to comment
Share on other sites

doamne ajuta.. :)

la mine in zona unde stateam ploua 190 de zile pe an.. stiu cu ce se manaca as4ttea de ploaie, pe acolo numai dinastea se cumparau.

Am vrut sa iau si eu ultrac cento la ultimul schimb, dar din pacate a fost o incarcutura cu expeditia, se facusera 2 saptamani si nu veneau, si venea ITP-ul si nu treceam, asa ca am ramas la ce aveam, uniroyal rainsport 2, bune si astea dar le mancam pe paine, cel putin la ce viteze se circula acolo nu am avut vreo pereche sa duca mai mmult de 18k km..

Gumele alea mi-au salvat si viata odata in austria, cand am dat intr-un lac pe autostrada la 140....

Edited by DOMI
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

doamne ajuta.. :)

Multumesc, DOMI, multumesc! :p

 

De iarna, am avut hankook, pe compact, iar pe berlina inca am continental. De hankook am fost foarte multumita! :thumbsup:

Acum, vreau sa pun noi, de vara, pe berlinutza-balenutza.

 

Un pneu bun este Michelin Energy Saver. Sta bine si la zgomot, uzura in timp, rezistenta la inaintare, dar si la franare/manevrabilitate pe ud si uscat.

Je vous remercie, mon capitaine! :rolleyes:

Edited by Letty
Link to comment
Share on other sites

doamne ajuta.. :)

la mine in zona unde stateam ploua 190 de zile pe an.. stiu cu ce se manaca as4ttea de ploaie, pe acolo numai dinastea se cumparau.

Am vrut sa iau si eu ultrac cento la ultimul schimb, dar din pacate a fost o incarcutura cu expeditia, se facusera 2 saptamani si nu veneau, si venea ITP-ul si nu treceam, asa ca am ramas la ce aveam, uniroyal rainsport 2, bune si astea dar le mancam pe paine, cel putin la ce viteze se circula acolo nu am avut vreo pereche sa duca mai mmult de 18k km..

Gumele alea mi-au salvat si viata odata in austria, cand am dat intr-un lac pe autostrada la 140....

De uniroyal zici, DOMI?

 

Ma omori cu engleza ta :frantics:

Lasa, bre, mai inveti si tu limbi straine, ca poate iti ajuta si tie la ceva, candva... :popcorn:

Link to comment
Share on other sites

Stefane, tu vrei altceva de la o anvelopa; deci, nu-i relevant pentru ceilalti :thumbsup: Nici eu nu sunt chiar un ...model; si eu caut performanta unui pneu, in detrimentul confortului, rezistentei la rulare etc.

Am optat pentru Michelin SuperSport. Sper sa si gasesc la un pret ...civilizat :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Stefane, tu vrei altceva de la o anvelopa; deci, nu-i relevant pentru ceilalti :thumbsup: Nici eu nu sunt chiar un ...model; si eu caut performanta unui pneu, in detrimentul confortului, rezistentei la rulare etc.

Am optat pentru Michelin SuperSport. Sper sa si gasesc la un pret ...civilizat :laugh:

super sport ?n_am auzit de astea ,o sa ma uit dupa modelul asta,daca nu gasesti ceva mai acceptabil da un semn ca eu le iau mai ieftin.

Eu pt strada raman pe PS2 ,foarte multumit.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

Stefan, exista acele pneuri de care vorbeste sainzu.

 

http://www.event-tyres.co.uk/news/new-michelin-pilot-super-sport-pss-1264.php

http://michelinman.com/tire-selector/name/pilot-super-sport-tires

 

Le am si eu in vedere cand le-oi uza pe cele ale masinii.

 

Vezi ca la unul dintre linkuri ai si versus intre ele si PS2.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

Am avut Goodyear Excellence, precum titlul- Excelente! Moi,aderente in orice conditii, mi-au lasat o profunda impresie.

 

Am pe tractor Michelin Energy saver. Sunt pt masini fara pretentii, poate o consuma masina mai putin cu ele, dar au si aderenta scazuta, prin Grecia le scartaiam la fiecare plecare, dar aia au si un asfalt alunecos..per total sunt foarte ok insa, atat pe ud cat si pe uscat atata timp cat nu abuzezi de masina.

 

Mai nou am Bridgestone Turanza, la prima impresie par la fel de bune precum Goodyear, moi si cu aderenta din plin, zgomot la rulare mic, timpul va spune daca-s mai bune sau nu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.