Jump to content

Ce varsta au posesorii de BMW


MaQ

  

3148 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...
25 de ani. 3-arul de acum e prima mea masina . Am mai testat si alte marci inainte de BMW(initial plecasem cu gandul sa-mi iau mazda 6) dar pur si simplu in afara de fiabilitate BMW-ul e clar superior din orice pct de vedere de la dinamica pana la calitate interioara. Nu cred ca voi mai trece vreodata la alta marca de acum, dar o sa vedem. Planuiesc sa-mi schimb 320-ul la anul cu fie 330d fie 328i.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
1603563647[/url]' post='2530041']

Cati dintre cei care isi pun varstele de sub 27-30 ani se pot lauda ca bmw-ul cumparat e din efort finaciar personal?

 

27-30 e o vârsta chiar decenta pentru ĂŽți putea cumpara o mașina din banii tai. Depinde și ce lucrezi, ce mașina ĂŽți iei, un bmw sh vechi costa de la 1000€ (cazan)...9000€(ceva decent). Eu la 25 de ani mi-am luat un E39 cu 7k € banii mei. Dar eu sunt mai chitros cu banii, deci nu mi-a fost fff greu sa strâng, plus ca lucram deja de 3 ani ĂŽntr-un domeniu la moda...sa zicem. Acum dacĂŁ vorbim de tineri la 19-20 de ani ce viseazĂŁ de la F10 in sus, da, e clar ca fĂŁrĂŁ sa cotizeze parintii e cam imposibil.

 

Nu prea sunt de acord eu cu ideile preconcepute, dar uite ca am și eu una formatĂŁ in timp. Locuind ĂŽntr-un oraș universitar, toamna se umple orașul de piloți de formula 1, de 18-19 ani, agresivi din cale afara. Ei, uite ca eu zic ca astfel de specimene au primit mașina de-a gata, fiindcĂŁ altfel ai grija de un lucru pentru care ai muncit tu.

 

Iar on topic: cred ca topicul asta nu are niciun sens, fiindcĂŁ rĂŁspunzi la sondaj și deja rĂŁspunsul e irelevant fiindcĂŁ timpul trece și posesorii tot ĂŽmbĂŁtrânesc. Mai relevantĂŁ era o ĂŽntrebare: la ce vârsta ți-ai cumpĂŁrat primul bmw? Așa aveam o imagine asupra vârstei când te lovește pasiunea...și poate o explicație pentru care șoferii de bmw au un renume negativ.

  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

 

UrmĂŁtoarea mașina nu pot sa spun ca va fi tot bmw )))

Te cred. :)

Eu am atatia ani cati aveam cand am luat primul bmw.

Cand ai bmw nu poti sa spui cati ani ai ca deja esti prea batran sa ai unul. ;)

 

Si da, urmatoarea va fi tot bmw pt ca mai bine e cu dusmanul care il (re)cunosti decat cu ala pe care nu...

 

Toate marcile (mai reputabile) au facut sau vor face asa, o alianta...

Asa ca noi consumatorii NU avem mari sanse..

 

(Mai protesteaza unii pe ici pe colo, dar slabe sanse; "dezbina si condu' " castiga de prea multe ori...)

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.