Jump to content

BMW 840 CI


ALEX L

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

superba masina . daca ii gasesti niste jante mai mari, cum ai pus poza cu cele c5 spite duble, o sa arate si mai bine

si nu mai asculta rautatile unora de pe forum, care acum vreo 2 ani aveau 520i, de 170 de cai si se bateau cu pumnul in piept ca masina aia nu e submotorizata....iar acum zic de un 8-ar de 286 de cai ca e la nivel de seria 1 diesel. :twoup:

 

faptul ca masina poate fi condusa de o femeie nu inseamna ca e si potrivita unei femei , mai ales datorita pozitiei de condus si cutiei manuale, spre deosebire de niste mega-supermasini enumerate de altii, cu cutie smg , cu AUTO si 1652 sisteme de control tractiune, stabilitate,anti-scart,anti-sperietura,anti-orice ,care sa tina pe oricine pe sosea in siguranta,orice mamaie de 80 de ani poate conduce asa ceva.

bafta cu masina , e a 3-a serie 8 pe care o vad in romania in stare foarte buna, in rest ce am vazut....jale.

Edited by mihai20
Link to comment
Share on other sites

Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute.

Sincer nu sunt fan old cars....

Dar important este ca iti place tie :twoup:.

Dar sunt curios.... in cazul unui eveniment neplacut.... se gasesc piese pentru ea?.. o bara, un far,....ceva...

Link to comment
Share on other sites

de exemplu, un kit ambreiaj complet sachs, placa+disc+rulment e cca 1500 ron.

placute textar fata-spate sunt 700 ron

radiator 1000 ron

pompa apa 500 ron

bujii 40 ron bucata

ti-am dat doar informativ, nu vand piese, nu fac nici o reclama vreunui vanzator

am programul unui distribuitor de piese, am avut un magazin, si inca mai pot vedea preturile lor.

 

pe parte de brate e destul de complicata masina din ce vad prin program, dar vad ca se gaseste cam orice piesa pe parte mecanica pentru ea si nu sunt nici exagerate preturile.pe parte de elemente de caroserie cred ca vei gasi doar piese originale bmw , in programul asta nu imi arata nici macar un far pentru ea.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca te-am vazut azi pe undeva prin Baneasa, eram intr-un e21 gri. Daca tu erai cel care a trecut pe langa mine pot sa zic ca masina e foarte misto!

 

Da eu eram ca merg numai duminica cu masina asta si m-am uitat si eu la tine pt ca e21 323i a fost primul meu bmw si nu o sa-l uit niciodata

Link to comment
Share on other sites

Superba masina ! Superba clasa la BMW ! Pacat ca nu are urmasi ... oricum e un proverb : orice cal de curse ajunge gloaba de trasura...dar nu orice gloaba a fost cal de curse"!!! Sa o stapanesti sanatos ! Cat despre sofatul femeilor...hm, am avut un e32 750 iL automat pe care il conducea nevasta-mea in Constanta ! asadar cred ca sunt si femei care pot conduce masini mari , poate mai mult pt ca le confera siguranta .Pana la urma ...size does matter ! Edited by lord halo
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu...am avut si eu BMW la numar si ma gandeam sa ramana tot BMW , dar mi s-a parut ca nu mai are identitate masina...acu fiecare cu gusturile lui.

In schimb am pus 320 MCI.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.