Jump to content

mi-a luat permisul


dadogus

Recommended Posts

120km/h in zona de max 50...ma intorceam de la galati si intr-un satuc m-a depistat un Logan alb care venea din contrasens fara nici un fel de insemn de politie si au decis ocupantii sa-si faca meseria...C m ma oftic fiindca vezi dintr-o data placuta cu satul respectiv si tu vii bine mersi cu 120-130 si trb sa incetinesti dintr-o data la 50km ora...Ma enerveaza ca m-au depistat chiar la intrare in sat..Eu am incetinit pe parcurs fiindca stiam ca trb sa incetinesc in sat dar nu m-am gandit ca m-au luat chiar la intrarea in sat...M-am rugat de ei dar nimic....de...la unii chiar nu merge indiferent ce incerci..

 

astfel spus./..stie cineva sa-mi recomande pe cineva :blink: ...sau sa-mi spuna cum trb sa procedez sa-mi iau permisul mai rpd..

 

thxthxthx

Link to comment
Share on other sites

spune-mi si mie unde te-a luat , sunt din Galati si cunosc bine drumul asta Buc-Gl dar vreau sa stiu daca e vreo noutate :blink: vezi ca au bagat si radare mobile mai nou si baga si aia din Bz la greu si mobile si fixe si mai stau si ascunsi ca sobolanii pe deasupra , chiar nu ai cum sa-i vezi , daca nu iti face nici unul din contrasens cu farurile ai pus-o :)

chiar daca si eu o calc si chiar mult mai mult de 120~130 , adicatelea si peste 200 :))) ( eu nu am zis nimic) am grija ce si cum ca sunt o gramada , nu sunt de acord cu spaga ca sa scapi iti asumi un risc si asta e , bravo lor daca nu au pus botul , cu toate astea imi pare rau pentru tine si ar fi bine sa iti iei un detector , eu nu am dar merg cu ochii in 4 :)

lasa ca trece timpul repede si iti iei permisul ....... sa imi zici unde ti l-a luat , adica daca apartine de IPJ Gl , ma intereseaza....

Link to comment
Share on other sites

120km/h in zona de max 50...ma intorceam de la galati si intr-un satuc m-a depistat un Logan alb care venea din contrasens fara nici un fel de insemn de politie si au decis ocupantii sa-si faca meseria...C m ma oftic fiindca vezi dintr-o data placuta cu satul respectiv si tu vii bine mersi cu 120-130 si trb sa incetinesti dintr-o data la 50km ora...Ma enerveaza ca m-au depistat chiar la intrare in sat..Eu am incetinit pe parcurs fiindca stiam ca trb sa incetinesc in sat dar nu m-am gandit ca m-au luat chiar la intrarea in sat...M-am rugat de ei dar nimic....de...la unii chiar nu merge indiferent ce incerci..

 

astfel spus./..stie cineva sa-mi recomande pe cineva  :blink: ...sau sa-mi spuna cum trb sa procedez sa-mi iau permisul mai rpd..

 

thxthxthx

111490[/snapback]

 

Ai avut ghinion, chiar acum vara cand de obicei ai mare nevoie de masina. De recomandat pe cineva din pacate nu am dar stiu ca poti face un curs de legislatie si ti-l elibereaza intr-o luna.

Nu prea se mai primeste spaga sa recuperezi un permis, nu stiu ce politai se mai baga la asa ceva ca risca foarte mult.

Mai bine fa acele ore de legislatie si recupereaza-l intr-o luna. Iti doresc mult succes!

Link to comment
Share on other sites

spune-mi si mie unde te-a luat , sunt din Galati si cunosc bine drumul asta Buc-Gl

111491[/snapback]

 

 

nu stiu sigur...trb sa ma uit pe amenda si pe dovada... o sa=ti spun maine ca imi e lene sa ma mai duc pana la masina :blink:

Link to comment
Share on other sites

ok imi zici maine , vezi ca astia din Gl de la Politie s-au cam dat peste cap cu faza cu , cursurile de legislatie ca toata lumea facea asa , aveau oamenii permisul suspendat 3 luni , faceau cursul si scapau cu o luna si toata lumea facea asa si s-au suparat astia si nu mai accepta... daca se baga cineva nu stiu... nu prea mai pune lumea botu si ii inteleg si mi se pare corect asa , e pacat ca nu au fost aia baieti mai de treaba sa te bage la o viteza mai mica, daca nu era trafic si nu ai pus pe nimeni in pericol mi se pare cam mare sanctiunea....
Link to comment
Share on other sites

ok imi zici maine , vezi ca astia din Gl de la Politie s-au cam dat peste cap cu faza cu , cursurile de legislatie ca toata lumea facea asa , aveau oamenii permisul suspendat 3 luni , faceau cursul si scapau cu o luna si toata lumea facea asa si s-au suparat astia si nu mai accepta... daca se baga cineva nu stiu... nu prea mai pune lumea botu si ii inteleg si mi se pare corect asa , e pacat ca nu au fost aia baieti mai de treaba sa te bage la o viteza mai mica, daca nu era trafic si nu ai pus pe nimeni in pericol mi se pare cam mare sanctiunea....

111500[/snapback]

 

 

 

pai ce de la galati o sa emita sanctiunea??..nu vine de aici de la buc?/?

Link to comment
Share on other sites

pai cred ca da , dar eu iti ziceam totusi cum gandesc astia de pe aici , acolo nu stiu cum o fi dar cred ca la fel , insa daca cel de la Galati a scris PV se respecta ce a scris el acolo... cei de la Buc doar executa...

111506[/snapback]

 

 

 

PV???..

Link to comment
Share on other sites

120km/h in zona de max 50...ma intorceam de la galati si intr-un satuc m-a depistat un Logan alb care venea din contrasens fara nici un fel de insemn de politie si au decis ocupantii sa-si faca meseria...C m ma oftic fiindca vezi dintr-o data placuta cu satul respectiv si tu vii bine mersi cu 120-130 si trb sa incetinesti dintr-o data la 50km ora...Ma enerveaza ca m-au depistat chiar la intrare in sat..Eu am incetinit pe parcurs fiindca stiam ca trb sa incetinesc in sat dar nu m-am gandit ca m-au luat chiar la intrarea in sat...M-am rugat de ei dar nimic....de...la unii chiar nu merge indiferent ce incerci..

 

astfel spus./..stie cineva sa-mi recomande pe cineva  :) ...sau sa-mi spuna cum trb sa procedez sa-mi iau permisul mai rpd..

 

thxthxthx

111490[/snapback]

Nu ne mai trageti pe dreapta , nu ne mai trageti pe dreapa ......... :blink:

Link to comment
Share on other sites

fa cursul de legislatie, copie dupa procesul verbal si dupa chitanta car arata ca ai platit amenda plus o cerere catre comandantul politiei din judetul unde a fost facut procesul verbal, te duci in audienta la comandant(comandantul de pe raza judetului unde ai fost prins da sanctiunea nu altcineva), daca ai noroc poate scapi cu o luna dar nu este obligatoriu, eu am facut toate astea si am fost si cu pila de la c-ta pana la slobozia, acum cateva luni si comandantul de acolo nu a vrut sa mi-l scada la o luna la scazut la doua luni. cam asta e tot ce poti sa faci, daca ai o cunostinta mai bazata poate reusesti sa-l scazi la o luna dar de dat inapoi mai repede de atat nu cred ca mai ai sanse.

bafta

Link to comment
Share on other sites

cine mai e la slobozia ??? mihaila ? parca asa il cheama nu ???

 

hihi -- >> mie mi'a facut numerele preferentiale de pe o zi pe alta... e super om... pe bune ca e un om de milioane !! poate ii place sa fii corect :blink:

111616[/snapback]

 

nu spun ca e supe om sau nu, eu am descris doar ce mi sa intamplat ca sa poata sa-si faca o idee, sa nu creada ca daca face dosaru gata se scade pedeapsa la o luna. poate sa se scada sau nu, depinde numai de comandantul de pe zona respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Primit una bucata amenda pt 98km/h in oras. 500k in 48 ore. Recunosc... :)

Ii aratam unui prieten ca nu se accelereaza masina cum trebuie :blink:

 

Partea enervanta e alta. In Cluj sunt super lucrari stradale in perioada asta. Si pe singura strada pe care se poate merge stau astia cu radarul. Faci 200m in 30 minute, dupa care dai intr-o strada cu 4 benzi, deci ii dai in gura din reflex. Si vine ala si te opreste. :) :)

 

Cu punctele cum e acuma? Mie groaza sa nu mai iau plasa inca o data - 2 ori, si sa fac iara scoala...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.