Jump to content

Mi-au vopsit masina fara sa vreau..


calinbmw2000

Recommended Posts

In urma cu doua zile niste gunoaie (GUNOAIE) de oameni,au vopsit (cu spray)un cadru de metal in apropiere de parcarea unde tin eu masina . Iar vantul a imprastiat toata vopseau in parcare :twoup: .Puteti sa-mi spuneti cum pot sa indepartez vopseaua de pe geamuri si plasticuri ...Am observat ca de pe parbriz se ia mai usor daca insist cu ceva abraziv..Dar restul de plastice nu stiu cu ce sa le curat..
Link to comment
Share on other sites

:twoup: :)

incearca cu benzina,dar sa nu insisti mult.ar trebui sa mearga.apoi un polish pe care sa il suporte prostii aia.mie daca imi faceau asa cred ca innebuneam.unii dintre noi ajungeau la spital si altii la politie.asta e bataie de joc si nesimtire...

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

:twoup: :)

incearca cu benzina,dar sa nu insisti mult.ar trebui sa mearga.apoi un polish pe care sa il suporte prostii aia.mie daca imi faceau asa cred ca innebuneam.unii dintre noi ajungeau la spital si altii la politie.asta e bataie de joc si nesimtire...

Asa m-am gandit si eu,dar cel care ajungea la politie eram eu...

Link to comment
Share on other sites

asta se cheama "gazare" indivizii care au vopstit "x" elemente de carosetie, nu s-au mai obosit sa acopere cu hartie celelalte elemente. din pacate cunosc din experienta(de 2 ori la vopsitorii diferite) si toti au gafat-o. la momentul respectiv masinile erau pentru vanzare. polish ar trebui sa rezolve problema
Link to comment
Share on other sites

cam urat, cred ca au vopsit prea peste masina ta...ca nu cred sa fi avut ei pistol cu asemenea jet...iar de la spray, nu prea pulverizeaza asa de puternic ca sa imprastie prin cartier...eu as zice ca e facut intentionat.. :twoup: Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

asta se cheama "gazare" indivizii care au vopstit "x" elemente de carosetie, nu s-au mai obosit sa acopere cu hartie celelalte elemente. din pacate cunosc din experienta(de 2 ori la vopsitorii diferite) si toti au gafat-o. la momentul respectiv masinile erau pentru vanzare. polish ar trebui sa rezolve problema

Cred ca nu ai inteles despre ce e vorbo aici... mai citeste odata. El nu si-a vopsit masina, cineva in preajma masinii lui vopsea un cadru metalic si vantu a adus stropi de vopsea pe masina lui.

 

In urma cu doua zile niste gunoaie (GUNOAIE) de oameni,au vopsit (cu spray)un cadru de metal in apropiere de parcarea unde tin eu masina . Iar vantul a imprastiat toata vopseau in parcare :twoup:

ont: incearca cu o carpa de bumbac inmuiata in benzina si insista mai mult... trebuie sa mearga, dar grabestete ca mai tarziu e mai greu de sters

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.