Jump to content

schimb renault laguna2 cu bmw 525tds


morpheusst

Recommended Posts

La mine nu e foarte aglomerat si consumul de pe bord e 17.2L/100km. Real e cam 20. Mie si frica sa ma gandesc la Bucuresti sau alte orase. 525D e cel mai bun compromis. Impozit = 416 RON daca il platesti pana pe 10 martie. Asigurare la astra ( am gasit eu cel mai ieftin ) 650 RON insa pe 2010 am vazut ca sa facut 860 Ron. Alte taxe speciale nu ai. Ulei + filtru anual = 400 RON. Consum peste 15 nu cred ca vei avea nici in cel mai aglomerat oras la mers normal.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-Þi recomand un E39 atât de vechi.

Dacã vrei sã nu bagi mulÞi bani in maºinã, cumpãrã un E39 cât mai recent ºi În stare cât mai bunã.

 

Un tds are mai mult ca sigur foarte mulĂži km, deci este o maÂşinĂŁ uzatĂŁ care va necesita costuri mari de reparaĂžie Âşi ĂŽntreĂžinere.

Link to comment
Share on other sites

am fost cu tds-ul si trage bine......nu am ce spune...numai ca are prb...nu stiu...o sa ii zic lu frate-miu ce mi-ati spus si voi...si sa traga singur concluziile :twoup:...multumesc mult pt pareri.....

 

respect!

 

Faptul ca trage bine nu e un motiv sa cumperi o masina. Plus ca la diesel e o senzatie de pacaleala din cauza cuplului mare. Incearca orice motor diesel de 2000cm in sus si vei vedea ca toate "trag" bine. Pe tine te intereseaza sa traga ? mai bine cumperi un cal. Sau vreti sa-ti faci treaba cu ea ca masina, si sa investesti sume normale de bani in intretinerea ei ?

Link to comment
Share on other sites

Mult mai degraba un 520d decat un 525tds. Daca ai noroc si prinde un 525 e chiar excelent insa daca nu are pretentii prea mari si merge majoritatea timpului in oras e foarte ok si 520d chiar si in afara la viteze pana in 140 mai sus deja se simte diferenta fata de un 525. Mie mi-a luat 3 luni sa o gasesc pe a mea si am cautat in Germania unde ai de unde alege.

 

Offtopic ( sper sa nu se supere morpheusst ) poate ma ajuta si pe mine cineva pe threadul asta ca vad ca nu prea se incumeta lumea sa-mi raspunda.

Edited by Tetsuzan
Link to comment
Share on other sites

in momentul asta are laguna si 2000 euro....din cate am inteles......

Iti zic cum am facut eu cand am vrut sa schimb o masina:

 

Intram pe diferite site-uri cu masini la vanzare si scriam mail la proprietar cu oferta de schimb cand gasem o masina care imi placea! Ofeream masina si bani dar nu zicem cati bani exact. Asteptam raspunsul si infunctie de asta raspundeam, erau unii care cereu direct o diferenta dar altii care ziceu sa ofer eu.

Din 10 raspundeau 7 si tot asa pana am gasit ce am vrut.

 

Laguna aia cat valoreaza? In jur de 4000-5000 cred eu ?

Link to comment
Share on other sites

cam asa...4000-5000......am vazut ca sunt multe anunturi cu 525d,520d,320d....dar ei zic ca vand ozeneuri......spre exp:

 

unu cu 320d din 1998 cerea laguna si 3500 euro si masina o avea pusa la 4800 :twoup:)

altu cu 520d din 2002 cerea laguna si 4000 euro...masina o avea pusa la 6000......

 

numai dinastea ce credeau ca vand avioane sau nu stiu ce aveau in cap :)

Link to comment
Share on other sites

PoĂži lua 525d la acelaÂşi preĂž.

Mai silenĂžios, vibreazĂŁ mai puĂžin, mai performant.

 

Daca e la acelasi pret bine inteles. Insa cred ca sunt diferente mai ales ca 525d-ul sunt ceva mai dotate si ca optiuni deci pretul va fi mai mare.

Link to comment
Share on other sites

cam asa...4000-5000......am vazut ca sunt multe anunturi cu 525d,520d,320d....dar ei zic ca vand ozeneuri......spre exp:

 

unu cu 320d din 1998 cerea laguna si 3500 euro si masina o avea pusa la 4800 :twoup:)

altu cu 520d din 2002 cerea laguna si 4000 euro...masina o avea pusa la 6000......

 

numai dinastea ce credeau ca vand avioane sau nu stiu ce aveau in cap :)

Prost e cel care da nu cel care cere!! Oamenii s-au gandit ca gata au prins fraierul!

 

Cauta cu rabdare ca poate gasesti , sigur ca se pierde umpic la schimb dar nu asa mult !!!

Link to comment
Share on other sites

Cine dracu isi ia E60 la banii aia ?

Cine vrea E60 chel si puturos si in stare tehnica :twoup: !!

 

E si aici pe forum unu la vanzare cu 10.000 si ceva , cred ca are si M pak daca nu ma insel :) .

 

 

aici e http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=78866

 

 

Uite si E39 la 3000 e inscris :) http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=79378&hl=

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

un 520d e60 e puturos sau merge? :twoup:

 

La banii aia nici nu intra in discutie. Nu e puturos dar e praf ceea ce-i si mai grav. Nu te incumeta sa cumperi vreo masina din aia iti vei blestema zilele

Un E60 corespunzator ca cel care l-ai aratat tu ar trebuii sa fie cam asa

Edited by Tetsuzan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.