Jump to content

330xd


munteanur

Recommended Posts

nu cunosc masina dar din ce vad in anuntul ala sunt cateva neclaritati.... in primul rand puterea ...un 3.0d nu are cum sa aiba 250cp fara un cip , km aia 57 000 din 2003 pana azi iar bat la ochi....si pare ca nici nu e inmatriculata.......

115122[/snapback]

as adauga...dublu climatronic..?? :blink:

OFF TOPIC: sincer eu nu am vazut pana acum dublu clima pe e 46...daca are cineva poze...

Edited by verssatu
Link to comment
Share on other sites

Da. Aceste au fost si nedumeririle mele. Proprietarul a spus ca are cip. L-a pus la Bucuresti. Referitor la KM nu prea vad nici o modalitate de a putea controla KM efectuati... :blink: Referitor la climatronic nu sunt pretentios... imi este indiferent... La telefon mi s-a spua ca are toate taxele achitate.
Link to comment
Share on other sites

Nu consider ca e un detaliu neimportant. Poate ca vanzatorul a ales prea multe optiuni, nu zic nu...

 

Dar (fara sa vreau sa jignesc :blink: ) poate ca munteanur nu stie cum arata dublu-climatonic, iar vanzatorul ii impinge in fata cu rea credinta aceasta optiune sau puterea de 250 de cai (sau altceva) pentru a justifica pretul...

Link to comment
Share on other sites

Da intradevar nu stiu cum arata dublu climatronic (daca exista pe e 46), eu am simplu. Din cate am inteles de pe chiptuning.ro nu se poate "tuna" decat la 234 cp motorul de 204cp. Cu pretul sunt eu in dilema:

-daca a adus masina inainte de 4 iulie a platit accize si tva in jur de 5000 eur.

daca a adus masina dupa 4 iulie 6700eur

 

inseamna ca a cumparat masina cu 12000eur?????

Link to comment
Share on other sites

Ca sa terminam subiectul cu dublu-climatronic, ar fi trebuit sa aiba 2 butoane de reglaj de temperatura, ceea ce nu are.

 

De curiozitate m-am dat pe mobile.de si ce am gasit (numai aceste 3 masini) care sa fie 330xd, 2003, cu km putini etc... iar preturile sunt mult mai mari decat ce cere omul in anunt. E destul de greu de tras o concluzie referitor la pret.

 

Daca te intereseaza, ia legatura cu vanzatorul si propune-i sa mergeti impreuna la un test cu masina.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu dispun de toti acesti bani. Oferta aceasta este buna si pentru ca imi socotea masina mea in pret (e46 2002 318 touring). Scap de mers la targuri . Eu imi doresc un coupe. 330 xd este totusi o alternativa foarte buna la ceea ce imi doream eu. As fi iertat-o ca nu are designul coupeului avand 4x4 si motorul acela superb de 6 cilindri. Ma mai gandesc.... Oricum multumesc pentru toti si mai astept pareri eventual informatii despre masina
Link to comment
Share on other sites

Daca iti da garantie, sa te informezi intai despre firma respectiva. Sa vezi exact ce presupune certificatul de garantie. Sa nu accepti povesti de genul "lasa ca daca se strica ceva ti-o repar eu". Eu nu mai imi cumpar din Romania masina fara garantie cat traiesc.

 

Un anunt care contine inexactitati in el spune intotdeauna ceva... Despre KM, pot sa iti spun ca am vazut BMW Diesel din 2003 cu 400.000 km, adus din Germania.

Si nu te duce aiurea dupa masina pana acolo. Va intalniti undeva la jumatatea drumului. Sa suporte vanzatorul jumatate din pretul testului LA REPREZENTANTA. Altfel nu are rost sa mergi dupa ea. Zic din experienta.

Link to comment
Share on other sites

Da intradevar nu stiu cum arata dublu climatronic (daca exista pe e 46), eu am simplu. Din cate am inteles de pe chiptuning.ro nu se poate "tuna" decat la 234 cp motorul de 204cp. Cu pretul sunt eu in dilema:

-daca a adus masina inainte de 4 iulie a platit accize si tva in jur de 5000 eur.

daca a adus masina dupa 4 iulie 6700eur

 

inseamna ca a cumparat masina cu 12000eur?????

115177[/snapback]

 

 

Daca ar fi motorul de 204 cp, nu ar trebui sa aibe 6 trepte ? sau modelul xd are doar 5 ?

Link to comment
Share on other sites

6 trebuie sa aiba .....si si aia 250 de cai ...are hartie care atesta ca are atatia ? eu inca o data zic ...sa nu te bagi...!...lumea e mare si plina de masini ....mai cauta..in 17-18 000 iti iei ceva bunicel ...un E46 din 2002 mai putin forjat decat asta zic eu ....cipul ala si km aia putini nu prevestesc nimic bine....
Link to comment
Share on other sites

Este adusa din Germania. Are carte service. referitor la chei am inteles ca daca sunt introduse in contact preiau informatia actualizata. Ce se intampla la modulul de lumini?

115132[/snapback]

Se pot reseta KM si din blocul de lumini foarte usor..................asa ca ...........singurul lucru daca sti germana este sa suni in Germania unde sa facut revizia sau chiar la BMW cu seria de sasiu si ar trebui sa stie : :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.