Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Eu nu vorbesc din ce am citit pe net. Eu am avut masina cu sensatec, un X3. Este un material sintetic identic cu nylon care nu imita pielea, e pur si simplu un fash, gandeste-te la o geaca neagra lucioasa din fash.

 

Leatherette este piele sintetica, arata ca o piele, era pe E46fanatics parca un topic cu poze.

 

Ca sa iti dai seama de diferenta, uita-te la scaun si la frana de mana unde e imitatie de piele aka leatherette pentru americani.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17355493.html

 

 

deci masina din link asta are sensatec.

 

in usa se chema leatherette, dar au schimbat si la ei denumirea in sensatec.

 

poti sa verifici vin`ul sa vezi ce iti da la decodare.

 

mie mi se pare ok sensatecu. la 100 000km arata ca nou.

Link to comment
Share on other sites

am vazut CLK ala acum cateva luni prin targ vitan.. nu m-a impresionat asa rau desi il vazusem pe site inainte si imi placea f mult.. are nr de CT parca.. si nu cred ca este 2004 pt ca are bordul vechi. dupa parerea mea face 10k masina aia.. ca sa nu pierzi f mult cand o dai.. oricum o are de mult timp.. poate negociezi mai bine la fata locului..
Link to comment
Share on other sites

Daca e sa gandesti logic, diferenta de impozit intre una cu 2.0 si una cu 3.0 este aproape 20 de milioane, asta ar insemna exact 2 revizii care le faci intr-un an. De ce sa ii dai degeaba la stat?

 

daca nu esti un maniac al condusului teribilist, nu cred ca sunt dese momentele in care simti nevoia unui motor mai mare de 2L/ 150cai in situatii reale de trafc (gen o depasire sau ceva de genul).

 

iar diferenta de 20 de mil mai bine sa ramana la tine decat sa se duca la stat, care oricum nu face nimic pentru cetateni cu banii aia.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu vorbesc din ce am citit pe net. Eu am avut masina cu sensatec, un X3. Este un material sintetic identic cu nylon care nu imita pielea, e pur si simplu un fash, gandeste-te la o geaca neagra lucioasa din fash.

 

Leatherette este piele sintetica, arata ca o piele, era pe E46fanatics parca un topic cu poze.

 

Ca sa iti dai seama de diferenta, uita-te la scaun si la frana de mana unde e imitatie de piele aka leatherette pentru americani.

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C17355493.html

 

 

deci masina din link asta are sensatec.

 

in usa se chema leatherette, dar au schimbat si la ei denumirea in sensatec.

 

poti sa verifici vin`ul sa vezi ce iti da la decodare.

 

mie mi se pare ok sensatecu. la 100 000km arata ca nou.

 

Leatherette la ei nu e numai la BMW daca ai impresia asta, asa spun ei la pielea artificiala mai actuala, la care noi zicem imitatie de piele, vinilin sau cum vrei sa ii spui tu. Sensatec este un material facut de BMW, e trade mark BMW ca sa zic asa. Cum e la Alfa Romeo, alfatex.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_leather

 

Se vede clar ca E90-ul are Sensatec, asta am si vrut sa iti zic. La unele masini cum era si X3-ul meu, aveam o combiantie de Sensatec si Leatherette, miezul si lateralele scaunului erau diferite.

 

Ca si in pozele de aici:

 

http://www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x3-...lity-issue.html

 

am vazut CLK ala acum cateva luni prin targ vitan.. nu m-a impresionat asa rau desi il vazusem pe site inainte si imi placea f mult.. are nr de CT parca.. si nu cred ca este 2004 pt ca are bordul vechi. dupa parerea mea face 10k masina aia.. ca sa nu pierzi f mult cand o dai.. oricum o are de mult timp.. poate negociezi mai bine la fata locului..

 

Poate face o idee mai mult pentru pachetul AMG si ca e diesel, la 10k sunt benzinare mai vechi. El vrea 12k, dar nu cred ca poate lua atata, eu i-am zis 11k, sunt sigur ca 11.500 o da fara sa clipeasca. O sa ma sune el daca e, fac pariu. La jumatatea lui 2004 s-a facut faceliftul, deci sunt sanse sa fie 2004. Si mie din poze imi place foarte mult, ii sta bine cu pachetul AMG si jantele. Nu stiam de diferentele de interior intre facelift si fara facelift, dupa ce m-am tot uitat pe net am vazut ca arata mult mai bine faceliftul.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

PS: referitor la Alfa cel mai fiabil model este 166, :twoup:

159 e putin spus cazan.

 

Ăn caz că nu glumeai, 166 nu e fiabil deloc.

 

Nu glumesc., am avut ocazia sa folosesc multe luni de zile o astfel de masina.

 

Repet nu e o Alfa. Nu gasesti bmw similar ca dotari an km ca o Alfa.

 

Spune-mi ce bmw rezista la motorina de tractor,schimb ulei la 30.000 de km, forja non stop la rece la cald cum vrei, cu alte cuvinte abuz total.

 

Alfa 166 e tanc si toti cei de pe Alfa club o ridica in slavi.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

ĂnseamnĂŁ cĂŁ te ĂŽnÂşeli amarnic.

 

Ănainte sĂŁ-mi iau E39 vroiam sĂŁ-mi iau 166.

M-am documentat bine Âşi am aflat cĂŁ au probleme mari de fiabilitate, practic sunt niÂşte cazane gunoiere din punct de vedere al fiabilitĂŁĂžii.

TatĂŁl unui amic avea una cumpĂŁratĂŁ nouĂŁ Âşi avusese foarte multe probleme cu ea, nu mai Âştia cum sĂŁ scape de ea.

D-aia se ºi depreciazã atât de rapid.

 

Cam orice BMW.

Gândeºte-te cât de abuzate sunt E36-urile ºi totuºi merg.

 

Pãrerea celor de pe un forum auto din România nu este relevantã, mai ales dacã este destinat unei mãrci, subiectivismul este Întotdeauna prezent.

ÂŞi BMW-urile au mari probleme de fiabilitate, ĂŽnsĂŁ se gĂŁsesc destui Âşi pe BMWclub care sĂŁ afirme contrariul din fanatism.

Link to comment
Share on other sites

de unde 20 de milioane diferenta de impozit de la 2.0 la 3.0 ? 21 de milioane e impozitul cu totul la 3.0.

 

2160 RON pt 2995cm cubi (144ron pt fiecare 200cm cubi => 3000/200x144=2160 lei)

 

180ron pt 1995cm cubi (18ron pt fiecare 200 cm cubi => 2000/200x18 = 180 lei)

 

deci diferenta este de 1980 ron... se poate rotunji la 20 de mil :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
da este foarte dotat si ideal pt oras.

 

Frate, are buton de Windows gen pe volan ? :twoup: Ce satana e aia ?

 

http://photos01.otomoto.pl/photos/original/C17/33/42/C17334268_10.jpg

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Smechera masina intr-adevar, dar este pentru midgetzi sau minione ofilite :twoup:

 

Un e60 ceva mega dotat cum aduci tu de obicei, se preconizeaza ? 3.0 sau 3.5d gen...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.