Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

@dreptoman

Eu te inteleg...25000euro sunt bani e normal sa fii pretentios :twoup:

daca era asa de pretentios cumpara masina ta, care din cate am inteles este SUPER.. cum se si vede in poze..

dar cauta ceva oferta buna la pret..

 

@razvanflorin - chiar daca le vindem, stai linistit ca nu cumparam toate "cazanele" !!!

Link to comment
Share on other sites

o baiatul cu e46 full,ce faci tinere ai luat e90?astepti sa ajunga si la tine in oras caritas?

 

Eu sunt curios cate masini de pe forum sunt luate de la reprezentanta sau aduse personal din Germania si cate luate de la samsari...

nici macar 10%,dar sunt prea mandrii sa recunoasca.

Link to comment
Share on other sites

mirceagsm, nu am sustinut niciodata ca E46 meu este full , iar in legatura cu E90 , cand gasesc unu in mintile lui o sa-l cumpar.. Nu cumpar masini de la samsari cu km dati inapoi. In afara de aspectele astea 2 chiar nu ai de ce altceva sa te legi huh ?
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/seat-leon-C16893347.html

mi-a propus un schimb cu a mea, am mers aseara putin cu ea, nu e rea

voi ce ziceti? sa dau coupe-ul pe leonul asta?

 

depinde de ce vrei sa dai coupeul. daca vrei o masina mai noua si mai usor de intretinut, merita.

dar la calitatea materialelor mie mi se pare sub e46 , iar senzatia la volan e clar mai buna in bmw. cred ca merita schimbul si daca esti plictisit de e46 coupe si vrei sa incerci altceva...oricum leonul se va vinde mai repede la noi...motor diesel relativ puternic atrage clientii mai repede decat un 2,5 benzina

Link to comment
Share on other sites

TU! mai bine te abtineai! ii ofer cele mai rentabile variante raport pret-calitate(oricum nu cred ca intelegi) pentru ca omu' cam asta cauta din ce am vazut.. oferta buna(nu arunca cu banii) si ceva calitate. aici daca nu ai experienta, te-ai ars rau :twoup:)

 

ai fost tu sa te intalnesti cu proprietarul la 630ci ala ?? sa vezi cine o vine ? dupa cum arata masina nu cred ca a condus-o cineva de parca a mers ca un porc cu ea!

 

tind sa cred ca tu ti-ai luat o teapa de la vreun tigan burtos si acum doar te manifesti.. dar vezi ca mai si induci lumea in eroare!!

 

tinzi sa crezi prost. hai mai zi-o si pe aia ca sunt invidios pe tine si pe ceilalti mari posesori de 1000 de masini la viata lor.

 

eu prefer sa iau o masina care sa fie ok din toate pct de vedere si sa o tin 2-3 ani decat sa o schimb la 2 luni. mai mult umbli dupa acte.

Link to comment
Share on other sites

razvanflorin90 cateva luni sa ti tu masinile :twoup: eu in cateva luni invart cam 10 masini.

 

Nu prea are haz daca le schimbi chiar asa des..e la fel ca la telefoane, iti ia 2-3 saptamani doar sa te obisnuiesti cu toate functiile telefonului :) . Un termen minim, in opinia mea, ca sa te si bucuri putin de masina, nu doar sa o schimbi si atat, ar fi cam 3-4 luni.

Link to comment
Share on other sites

mirceagsm, nu am sustinut niciodata ca E46 meu este full , iar in legatura cu E90 , cand gasesc unu in mintile lui o sa-l cumpar.. Nu cumpar masini de la samsari cu km dati inapoi. In afara de aspectele astea 2 chiar nu ai de ce altceva sa te legi huh ?

 

Hai ca-ti vand eu masina mea, nu dai nici 20 000 ca-n Germania, nici 12 000 cat sunt pe-aici, ne-ntelegem undeva pe la 15 000 :twoup:

Masina luata personal din Germania, km inca reali - 175 000 (pot dovedi), tot ce trebuie, etc :)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Optiunile mele sunt: 2 E92. 3 A5. 4 C200Kompressor. 5 C220CDI. 6 A6. 7 A4. 8 E90.

 

Sper ca m-am facut inteles acum :twoup:) nu sunt nehotarat, dar tre sa gasesc masina potrivita, AKA o masina pe care pot sa dau 25k dar nu ma lasa in drum la anu :))

 

daca tot cauti E92 poti sa iei in calcul masina lui Alexandru83. Macar o vizionare tot merita . Si 325 i manual e cel mai bun compromis actual versus taxe , consum , intretinere :) si de ce nu revanzare. Asta in conditiile in care nu-ti pare mult impozitul la 325 , ma gandesc ca 820 ron e ok pt o persoana care e dispusa sa cheltuie 25 k cu o masina .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.