Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

"La semafor stau la fel atat aia cu 160 de cai, cat si aia cu 250. " - Discutii tipice de forum... "Freude am fahren" iti spune ceva nenea pasionatu' ? Chiar daca nu sunt ok cu ce zice bogdan75...tot de nota 4.

 

@ bogdan75...logica e simpla...ca nenea magnatul sa aiba seria 7 cu motor de 400 de cai care invarte un compresor de triplu clima la... semaaaforr...si nu numai, nenea saracul trebuie sa aiba 3-ul chel sub-motorizat si aspirational..get it ;) ...mai mult nu zic ca se transforma in prelegere plictisitoare.

 

Oricum sunt OFF-Topic...sa revenim la anunturi cu masini si comentarii aferente pls,

 

Mersi,

Vroiam doar sa subliniez altceva, zicala urmatoare cred ca ma poate ajuta "vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri".

In rest, bineinteles ca este chestie de gusturi.

Link to comment
Share on other sites

M3-ul rosu, barfeste lumea ca este swap..nothing real(sta la vanzare de foarte mult timp). Cel de pe 4 tuning..big wow :)

 

@bogdan75: pana ajunge vulpea la struguri(teoretic dulci) trebuie sa manance ceva. Declaratul "acriturii" nu tine de foame a.k.a aproape toti posesorii pasionati de "high-class big-bore BMW engine" ..au in spate cel putin una din categoriile(in Romania) : 1) e30, e36 , e34 la care inca mai "plang" nostalgic dupa ele. 2) e46 318d,320d,316i,318i ...la care nostalgia a mai murit dar isi amintesc cu placere de ele..ca masini.."loiale". Restul e cancan.

Link to comment
Share on other sites

O fi a vreunui cunoscut :)

 

M3-ul rosu, barfeste lumea ca este swap..nothing real(sta la vanzare de foarte mult timp). Cel de pe 4 tuning..big wow :)

 

@bogdan75: pana ajunge vulpea la struguri(teoretic dulci) trebuie sa manance ceva. Declaratul "acriturii" nu tine de foame a.k.a aproape toti posesorii pasionati de "high-class big-bore BMW engine" ..au in spate cel putin una din categoriile(in Romania) : 1) e30, e36 , e34 la care inca mai "plang" nostalgic dupa ele. 2) e46 318d,320d,316i,318i ...la care nostalgia a mai murit dar isi amintesc cu placere de ele..ca masini.."loiale". Restul e cancan.

 

Pai vezi la seria de sasiu daca e veritabil sau nu... oricum fata de cel albastru, clar nu merita

Edited by quze
Link to comment
Share on other sites

Ce parere aveti de masina asta : http://anunturi-auto.4tuning.ro/cauta-masini/bmw/bmw__320__7__43__2005-2006__stock__romania________data__1__0__0__0 km sigur nu sunt reali, in dolj,gorj stiu ca sunt 'aranjate' mereu masinile la vanzare, dar asta imi place ca e dotata si arata bine..imi plac modificarile si eu zic ca merita banii.
Link to comment
Share on other sites

m-a sunat sa fac schimb cu nubira, credeti ca a fost lovita?Ma gandesc ca ar trebui sa aiba lemn si in bord!Proprietari cam multi si am zis fara test la bavaria nu fac si el a zis ca nu a fost botita....

http://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/310597-schimb-bmw-e46-320i-3800-euro.html

Edited by lospa alin
Link to comment
Share on other sites

Vroiam doar sa subliniez altceva, zicala urmatoare cred ca ma poate ajuta "vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri".

In rest, bineinteles ca este chestie de gusturi.

Asta stii ca e penibila nu? Cu strugurii. Mai tarziu am vazut ca te-ai atacat la faza cu mare sugativa pt ca ai un x3 3.0i din 2004, automat.

 

Vezi ca "racheta" ta si-o ia pe coaja de la un blamat 320d/2008 de 177hp (probabil o rasnitza, in acceptiunea ta) atat la acceleratie cat si la top speed.

 

Si pana sa vb de struguri, vezi ca atelajul tau are 8 ani, asa ca nu m-as hazarda in afirmatii. L-ai dat la scoala anul trecut?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti de asta? :)

http://www.autovit.ro/skoda-octavia-C25530931.html

Are topic si pe vwforum. Oare merita?

La cat de disperati am vazut ca sunt astia cu Skodele pe la intalniri, unde le rup in doua dintr-un capat in altul al parcarii, eu unul n-as lua o masina din asta cu tunning.

Mai bine gasesti una stock, parerea mea.

Edited by LYM
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La cat de disperati am vazut ca sunt astia cu Skodele pe la intalniri, unde le rup in doua dintr-un capat in altul al parcarii, eu unul n-as lua o masina din asta cu tunning.

Mai bine gasesti una stock, parerea mea.

Eram pe autostrada soarelui si circulam bine, doar la doua masini "am facut loc": Skoda Octavia ambele :D Pe A3 la fel, au trecut ceva SUV-uri dar ca masini mici, a venit o Skoda Octavia de mi s-a miscat masina (eu aveam 110 cu BMW-u)

 

Nu stiu ce sa zic, are Otto mecanicul meu una kombi diesel de vanzare si mai este una in zalau, limuzina alba diesel. Vad cum merg astea doua si ma hotarasc daca imi place modelul cat sa merite un drum pana la Ploiesti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.