Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Asta stii ca e penibila nu? Cu strugurii. Mai tarziu am vazut ca te-ai atacat la faza cu mare sugativa pt ca ai un x3 3.0i din 2004, automat.

 

Vezi ca "racheta" ta si-o ia pe coaja de la un blamat 320d/2008 de 177hp (probabil o rasnitza, in acceptiunea ta) atat la acceleratie cat si la top speed.

 

Si pana sa vb de struguri, vezi ca atelajul tau are 8 ani, asa ca nu m-as hazarda in afirmatii. L-ai dat la scoala anul trecut?

 

http://www.autovit.ro/bmw-x3-C26419358.html

Pai e simplu, valoarea de revanzare la astfel de masini este aproape 0(suv pe benzina), singura sansa de vanzare este sa accepti suma oferita.

 

PS: alalteieri am vorbit cu unu cu X5 4.8is , de la 15.000e am ajuns la 10.000e foarte usor , tocmai din cauza ca nu exista cumparatori la genul asta de masini si acei care sunt , e bine sa nu-i scapi.

 

La astea ma refeream in interventiile mele(pe care le gasesti in paginile anterioare), daca gresesc te rog sa ma corectezi, daca nu, citeste mai atent sau mai mergi pe la scoala.

In rest, atelajul, racheta de opt ani, nu as da-o pe majoritatea rablelor cu sute de mii de kilometri dupa care se uita majoritatea pe aici in conditiile in care citesc pagini integi ale acestui topic in care respectivii se vaieta de masini "samsarite" aduse din germania, furate de prin ungaria s.a.m.d.

Condamna toti in gura mare samsarii, hotii, masinile smenuite sustinand ca masinile curate de proprietar au pret si sunt foarte rare, insa balesc cu asiduitate dupa chiftele vandute de samsari.

Oare ce sa fie asta ipocrizie sau prostie.

Scuzati exprimarea mai dura, dar cred ca unii ar mai trebui sa isi reciteasca dizertatiile din paginile anterioare si sa fie consecventi in pareri, poate pentru a nu pica in derizoriu.

Link to comment
Share on other sites

Octavia Rs cu puterea aia doar pe rotile din fata e o idee amuzanta. Cei care fac alegerea de a cere rotilor din fata sa puna puterea jos, sa franeze si sa directioneze masina si traiesc cu ideea ca e o afacere buna nu pot decat sa le doresc succes. Probabil nu o sa afle curand ce inseamna echilibrul la o masina.
Link to comment
Share on other sites

Lol. Pai ce vrei sa faci cu ea, sa mergi la raliuri?

 

Eu am avut GTI cu DSG si stage 1 spre 250 de cai, aceeasi chestie care o spui tu, si era super misto masinuta, mini racheta. De la a filozofa pe teme automobilistice si pana la proba practica, e cale lunga.

Link to comment
Share on other sites

Octavia Rs cu puterea aia doar pe rotile din fata e o idee amuzanta. Cei care fac alegerea de a cere rotilor din fata sa puna puterea jos, sa franeze si sa directioneze masina si traiesc cu ideea ca e o afacere buna nu pot decat sa le doresc succes. Probabil nu o sa afle curand ce inseamna echilibrul la o masina.

 

prea mult Top Gear strica...

Link to comment
Share on other sites

si cine este acest bogdan75, care ne arata noua cum sta treaba de fapt si ce il recomanda ?

 

 

In afara ca e nascut in 75, nu stiu nimic... sau poate are 75 de kile, sau 1,75, sau 75 de carti in biblioteca... sau asta e masura la costum, deci e gras. ha!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-630-C26520095.html

 

Asta da descriere :LMAO:

 

"SUPERB

ADUS IN AUG-GERM-NR ROSII,RAR EF.ITP2014

DE 2spt.SCHIMBATE ABSOLUT TOATE CONSUMABILE+ROLE,CURELE,BUJII,UL.TRANSM-DOVEZI

CONS.REDUS PT.ASA BOLID 9,5L/100KM-GARANT,DATORITA C/V MAN6+1,BUT.SPORT-DINAMICA SUPERBA

UPGRADE ESTETIC DE BUN GUST CU MATERIALE DE ELITA-SHADOW LINE,JANTE M ANV19NOI,ELER.HANMAN,PANOR,ANG.EYE.VEBASTO,DPL7,ETC

VOPSEA ORIG.-100%,FARA DEFECTE TEHN.-ESTETICE ASCUNSE-100%FUNCTIONALA

TAXA SE ADJUDECA LEJER-COSULTATI AVOCAT-DOSAR PREGATIT

SE VINDE PT.CA PLEC DIN TARA

MERITA 100%! "

Link to comment
Share on other sites

si cine este acest bogdan75, care ne arata noua cum sta treaba de fapt si ce il recomanda ?

 

 

In afara ca e nascut in 75, nu stiu nimic... sau poate are 75 de kile, sau 1,75, sau 75 de carti in biblioteca... sau asta e masura la costum, deci e gras. ha!

 

Imi cer scuze Tovarase Pole, raportez ca nici nu stiu cum am indraznit sa va tulbur prelegerile Dumneavoastra inaltatoare, ale celui care este Inceputul si Sfarsitul, Alfa si Omega acestor topicuri, ba chiar a intreg site-ului.

 

Dupa interpelarea Dumneavoastra am avut o revelatie, sunteti Inteligentul incognito de printre noi si nu "cocalarul basit" care isi pune singur filmulete pe youtube "Pole, on 03 August 2012 - 09:27, said:

asta e ca aia de-mi comenteaza la filmuletul meu cu M6-le de pe youtube, in care fac cerculete la IKEA, ca vezi doamne uite cum distrug masina si alte alea Bine, pe langa aia care ma injura, ma fac hot, parvenit, tigan, taran, nenorocit, scarba de om, frustrat, muist, cocalar, coclit, basit, capsunar, infractor, etc.

 

Eiii, asta da recomandare domnule, cum de nu mi-am dat seama si mai ales..........strajnica acoperire monser.

 

Imi fac autocritica sa traiti, mai mult decat atat, ma autopedepsesc: nu o sa mai postez pe acest topic, pentru a nu mai deranja persoane al caror IQ atinge valori nemasurabile pentru un muritor de rand ca mine.

 

P.S. Prietenului Inaltimii Voastre, Strees, nu ii raspund, si nu pentru ca in nemernicia mea (ca sa parafrazez un mare actor)nu ma cobor la nivelul lui, ci pentru ca sa nu va jignesc pe Dumneavoastra, ar fi ca si cum la ospatul Regelui as da atentie mojicilor care se hranesc cu resturile aruncate de Inaltimea Sa.

 

Genul textului: Pamflet.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eu presupun unele forme de reatard in ceea ce te priveste, posibil si un cancer al creierului, coroborat cu un strabism convergent, altfel nu imi explic reply-ul acesta plin de ezoteric.

 

umorul, in general, este un semn de inteligenta, lipsa lui insa... ce sa zic, probabil si astia ca tine au dreptul la viata.

 

Si ia zi Bogdan, asa-i ca te inseala cu unul caruia ii put picioarele si ei ii pute gura ? SimileaTM

Edited by Pole
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.