Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Vai de plm cat de libidinoasa e. Nu m-as urca in masina aia, eventual daca ar fi urgenta, as pune o patura ceva.

 

Ah. Si reversul, faza asta imi aduce aminte de un prieten care si-a luat Cayene si mi-a pus patura pe bancheta din spate, sa nu cumva sa ii zgari pielea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Carsontheweb pune la dispozitia clientului care cumpara o masina din parc luata la licitatie din Belgia sa confrunte dupa serie sau o simpla cautare datele prezentate de parcul din Romania si datele reale ale masinii cu km..etc

http://www.carsontheweb.com

 

Pana acum nu era posibil sa vezi nimic din anunt sau poze. Acum merge :)

 

Nota 10 pentru carsontheweb care ii va constrange pe samsari sa puna totusi niste anunturi mai aproape de realitate.

Link to comment
Share on other sites

a lasat de la 12.800 la 10.900 http://www.autovit.ro/show?id=C26537457

 

in anunt masina e 2007 , am cerut pe mail ultimele 7 cifre din VIN si spre uimirea mea le-am primit "You Have Selected: 12/2005 E90 325i Sedan N52 Europe Left hand drive N"

 

ultimele 7 cifre din VIN PS54572

 

masina arata bine din poze , optiuni suficiente , problema e ca daca omu a intinerit masina cu 1 an si ceva ce sa mai cred eu referitor la KM , daca era din Bucuresti era altceva dar este din Constanta si parca nu-mi arde sa fac 400 km degeaba

Link to comment
Share on other sites

Carsontheweb pune la dispozitia clientului care cumpara o masina din parc luata la licitatie din Belgia sa confrunte dupa serie sau o simpla cautare datele prezentate de parcul din Romania si datele reale ale masinii cu km..etc

http://www.carsontheweb.com

 

Pana acum nu era posibil sa vezi nimic din anunt sau poze. Acum merge :)

 

Nota 10 pentru carsontheweb care ii va constrange pe samsari sa puna totusi niste anunturi mai aproape de realitate.

 

N-am inteles, cum vezi tu chestia asta? Numai daca ai cont binenteles. Pai era valabil si pana acum, iti raspundea Eva aia si iti dadea, dar daca n-ai cont e degeaba.

Link to comment
Share on other sites

a lasat de la 12.800 la 10.900 http://www.autovit.ro/show?id=C26537457

 

in anunt masina e 2007 , am cerut pe mail ultimele 7 cifre din VIN si spre uimirea mea le-am primit "You Have Selected: 12/2005 E90 325i Sedan N52 Europe Left hand drive N"

 

ultimele 7 cifre din VIN PS54572

 

masina arata bine din poze , optiuni suficiente , problema e ca daca omu a intinerit masina cu 1 an si ceva ce sa mai cred eu referitor la KM , daca era din Bucuresti era altceva dar este din Constanta si parca nu-mi arde sa fac 400 km degeaba

Are un coleg de forum de vanzare un e90 325i de ce nu o cumperi pe a lui , mai e si foarte ingrijita.

Link to comment
Share on other sites

daca te referi la masina lui mmnneg , m-am interesat de ea , am discutat prin PM , insa nu am primit un raspuns final referitor la pret ( cu conditia el pastreaza trimurile , jantele pe 19 CSL + oglinzile anti-orbire ) , el a postat masina la 12.000 , cu tot respectul pentru o masina ingrijita insa are aproape 150.000km , fara scaune sport , fara navi , si a implinit 7 ani , nu zic ca nu face 12.000 dar in contextul actual situatia este alta , si eu o sa vand zilele astea masina personala la fel de bine ingrijita cu miraculoasa suma de 5000 euro ( 325i 10/2003 164k KM )
Link to comment
Share on other sites

Carsontheweb pune la dispozitia clientului care cumpara o masina din parc luata la licitatie din Belgia sa confrunte dupa serie sau o simpla cautare datele prezentate de parcul din Romania si datele reale ale masinii cu km..etc

http://www.carsontheweb.com

 

Pana acum nu era posibil sa vezi nimic din anunt sau poze. Acum merge :)

 

Nota 10 pentru carsontheweb care ii va constrange pe samsari sa puna totusi niste anunturi mai aproape de realitate.

 

Trebuie sa ai cont pentru a face acest lucru ?

Link to comment
Share on other sites

daca te referi la masina lui mmnneg , m-am interesat de ea , am discutat prin PM , insa nu am primit un raspuns final referitor la pret ( cu conditia el pastreaza trimurile , jantele pe 19 CSL + oglinzile anti-orbire ) , el a postat masina la 12.000 , cu tot respectul pentru o masina ingrijita insa are aproape 150.000km , fara scaune sport , fara navi , si a implinit 7 ani , nu zic ca nu face 12.000 dar in contextul actual situatia este alta , si eu o sa vand zilele astea masina personala la fel de bine ingrijita cu miraculoasa suma de 5000 euro ( 325i 10/2003 164k KM )

 

 

Tu sti mai bine, dar cati km sa aiba o masina de 2005, mie 150000 de km mi se par chiar putini(daca sunt reali).Pretul se negociaza...

Link to comment
Share on other sites

Si orice persoana fizica isi poate face cont sau trebuie indeplinite anumite conditii ? Prezint interes din simplul motiv ca as fi curios sa le dau seria de sasiu de la e90'ul meu sa vad ce primesc... :rolleyes:

 

Cred ca e vorba de masinile la vanzare pe site, nu de orice masina in general :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, masini luate de la ei. Chiar daca nu ai cumparat-o tu, daca esti client, iti dau datele.

 

Cred ca VUV a vrut sa spuna ca acum poti vedea masinile de vanzare si fara user, inainte nu puteai sa vezi decat daca erai logat.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

M-am cam lamurit cu masinile din Ro, peste 90% sunt intermediate de samsari,

 

Deci singura sansa de a gasi o masina buna este : ori de a o cumpara de noua, ori de a o lua de la un samsar adevarat(neamt) care iti da masina buna din Germania.

Edited by Stefan_e46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Corect WLF. Inainte nu puteai vedea nimic legat de anunt doar daca aveai cont. Si ca sa-ti faci cont(si sa licitezi) trebuie sa fii firma care are domeniul de activitate vanzari auto.

 

Acum poti vedea toata descrierea+poze pe carsontheweb.

 

Iti afiseaza si VIN-ul. E floare la ureche acum.

 

Nu stiu daca poti baga pe unii in puscarie pentru asta dar eu zic ca e o dovada cat de cat plauzibila pentru tine, daca nu si pentru pulitai.

 

Probabil ca au primit multe sesizari si pana la urma au decis sa ofere publicului larg toate datele.

 

Si gasesti masini mai ieftine si cu dotari mai multe decat pe mobile.

Iti spune daca are defecte,zgarieturi sau altele.

Iar la km,depinde,unele au peste 150k km ,altele si 20k km. Nu toate sunt rulate la maxim. Depinde pentru ce a fost folosita in firma respectiva,majoritatea fiind luate de la firme si pe care compania de leasing le vinde la licitatie in cazul in care firma respectiva isi reinnoieste parcul auto.

Link to comment
Share on other sites

http://www.autovit.ro/bmw-320-C26497921.html

Ce probleme mari(= scumpe de reparat) ar putea fi la masina asta? Intreaba un prieten de ea - pretul e mai ok aici decat daca ar merge sa o ia din DE. La Km probabil ca se mai adauga 100 000...

Ofer asistenta la inmatriculare auto in Romania fara taxa. / Adica? Cum? :)

Inca 100k km in plus? Nu ai de unde sa stii,e benzina,depinde si cine a folosit-o si pt ce. Oricum e motor de peste 500k km , stai linistit. Sunt dintre cele mai fiabile.

Link to comment
Share on other sites

VUV, pai cu ce te incanta? Ca azi e licitatia, masina se vinde, si dispare de pe site. Si apare dupa vreo luna pe autovit la vanzare. Daca ai cont, da, poti cere detalii si le primesti. Dar asa ca le vezi inainte de a fi vandute, care e smecheria?

 

Si cont iti poti face foarte simplu, intri pe listefirme.ro, cauti o firma in domeniu, ii copiezi datele si gata. Numai sa nu mai fie folosit CUI-ul ala deja pe site la carsontheweb.

 

Mie mi-au suspendat contul si nu vor sa mi-l mai activeze, desi le-am trimis toate actele, pur si simplu se fac ca ploua, nici nu mai imi raspund la mailuri. N-am cumparat niciodata de la ei. :(

Link to comment
Share on other sites

Nici vorba, orice e46 este minim euro3.

 

Problema la masina aia nu e pretul de achizitie ci costurile de intretinere. intrebi ce poate sa pice. Pai la asa vechime poate sa pice orice.

Vorbind asa la modul general intretinerea si consumul masinii e posibil sa fie peste posibilitatile cuiva care are doar ~3000eur pt o masina :)

In functie de ce se doreste de la masina, si de profilul celui care o detine masina poate fi intretinuta si mai ieftin cu piese din dezmembrari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.