Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cred ca glumesti, cu ce e mai dotat, ca are niste scaune sport de stofa? Ia in calcul cat de usor poti schimba doua scaune, si cat de greu ar fi sa montezi o navigatie mare.

 

Nu mai discutam de diferenta de 5 ani intre cele doua masini. Una e din 2005 si cealalta din 2010.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Fa tu reclamatie la politie si parchet.Ce te retine?

Ma retin botanistii care isi iau tepa de la astia ca el, nu vreau sa fac bine fraierilor, mai degraba rau, ce dreac de reclamatie iti mai trebuie decat un pic de creier ca sa-ti dai sema ce vand astia. Esti cam naiv daca ai impresia ca ar trebui reclamatii, imputitii aia de la parchet ar trebui sa se autosesizeze...

Edited by gugulete
Link to comment
Share on other sites

Cred ca glumesti, cu ce e mai dotat, ca are niste scaune sport de stofa? Ia in calcul cat de usor poti schimba doua scaune, si cat de greu ar fi sa montezi o navigatie mare.

 

Nu mai discutam de diferenta de 5 ani intre cele doua masini. Una e din 2005 si cealalta din 2010.

 

 

pachet M, xenon.. si ala de pe autovit sigur nu are km reali si probabil mai multi decat asta de pe forum. plus ca seria 1 de pe autovit are motoru n47...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma retin botanistii care isi iau tepa de la astia ca el, nu vreau sa fac bine fraierilor, mai degraba rau, ce dreac de reclamatie iti mai trebuie decat un pic de creier ca sa-ti dai sema ce vand astia. Esti cam naiv daca ai impresia ca ar trebui reclamatii, imputitii aia de la parchet ar trebui sa se autosesizeze...

 

Asta mai lipsea, sa pindeasca si ciorile care deruleaza km. in Vitan..rolleyes.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am vazut-o la vanzare si in urma cu aproximativ un an. Nu este sigur 2008. Din septembrie 2007, motorul de 2 litri a trecut de la 163 la 177 cp.

 

Dupa caroserie ar trebui sa fie 2009, iar motorul 177 cp. O fi fost facut detuning.

Daca masina vine din Belgia are 163 cp...

Link to comment
Share on other sites

Care este chestia cu motorul n47 ?

 

Probleme cu distributia. E un ditamai topicul la sectiunea "probleme tehnice si rezolvari".

 

Motorul de 150 CP este E5? Este N47? Stiti ceva de masina asta? - anuntul a fost reintrodus cu un pret mai mic.

Stiu ca in Belgia se impoziteaza puterea si in lista de dotari la alte 320 am vazut ceva de genul "power reduction" - so fie un fel de untuning de la 163 la 150?

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C27826640.html

 

E 318d, dar samsarii rotunjesc cifra de la 143 la 150cp, cĂŁ dĂŁ bine. :)

 

Touringul din link-ul tau fiind lci, daca ar avea optiunea power reduction ar avea 163cp, de la 177. La masinile cu motor m47, respectiv 163cp, puterea e redusa la 150 prin "power reduction".

Edited by Alex Nastase
Link to comment
Share on other sites

Sunt un pic confuz, daca o masina are power reduction, ea ce putere are real? Se poate elimina optiunea asta ? CUm? :D

 

Motorul n47 e peobabil cel mai bine vandut pe toate seria 3 LCI, e vandut si pe seria 5 - deci toate pot fi afectate de problema cu distributia / lantul? Mi se pare o palma serioasa data peste BMW care se credea a avea cel mai bun diesel din clasa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.