Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

A6-le are momentam vreo 235cp/340nm, 325-ul avea cand am dat-o vreo 210cp/275nm. A6-le se simte mai vioi la accelerari de la turatii mai mici, Bmw-ul se simtea bine peste 3500rpm. Per total, tinand cont ca ambele masini au mers 95% in Bucuresti, A6-le este superior la toate capitolele.

Referitor la coupe-ul ala, eu cred ca este un pret corect daca masina nu are nevoie de investitii urgente, asa cum mentiona Myx, gen anvelope samd.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ceva pareri:

 

http://www.autovit.ro/bmw-530-C35055793.html

 

VIN: CP20310

 

Taxa e recuperata.

 

Mai merita?

 

Taxa de mediu e cam 4.000 EURO la masina respectiva.

Vad ca-i lipsesc niste plastice prin fata. Esapamentul pare destul de afumat, ceea ce este anormal la e60 cu filtru de particule. Probabil are dopuri prin admisie, egr off, filtru particule spart... cum se practica pe la noi prin tara.

Pare cam obosita masina.

Link to comment
Share on other sites

Asa e. Am vazut-o - in realitate arata parca putin mai neobosita, atat ca nu se potrivesc ceva povesti spuse de proprietar: filtrul de particule e off (sa traga mai bine cica) si de aici esapamentul, masina a fost revopsita integral (explicatie - pt zgarieturi, pe CAsco), are jantele de origine de la pachetul M cu anvelope de iarna (pe cele din poza nu le mai are), spoiler fata e lovit drepta si nu se mai aseaza bine), are nevoie de discuri si placute, etc.

 

Ma poate ajuta cineva cu ceva detalii de istoric despre VIN: CP20310

Toate dotarile de pe ea sunt din fabrica insa.

Link to comment
Share on other sites

Taxa de mediu e cam 4.000 EURO la masina respectiva.

Vad ca-i lipsesc niste plastice prin fata. Esapamentul pare destul de afumat, ceea ce este anormal la e60 cu filtru de particule. Probabil are dopuri prin admisie, egr off, filtru particule spart... cum se practica pe la noi prin tara.

Pare cam obosita masina.

singurul lucru bun pe care l-ai zis e ca taxa ar fi 4k restul numai prostii. Si la mine este scos dpf-ul si asta nu inseamna ca masina este obosita :)))
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

singurul lucru bun pe care l-ai zis e ca taxa ar fi 4k restul numai prostii. Si la mine este scos dpf-ul si asta nu inseamna ca masina este obosita :)))

 

M-am referit la toata masina, asa-mi pare mie, obosita, esapamentul afumat fiind doar unul dintre factorii care mie-mi par a fi in neregula. Nu stiu la ce prostii te referi.

Nu trebuia sa te simiti atacat. Eu m-am referit la masina in cauza.

Am inteles acum ca ai o masina impecabila, cu filtrul de particule anulat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ai putea și argumenta de ce consideri asta?

 

200% tzeapa. .. cum ar putea crede cineva vreodata ca o masina ca aia costa banii aia?!?! Pretul real al unei asemenea masini in Germania pleaca de la min 22000+tva... dar na, sunt multi care Vor sa fie pacaliti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Turkey style cel mai probabil...

nu sunt OEM

Sunt OEM dar probabil ca cele de pe E60 sunt replica pentru ca sunt prea scumpe pt a fi puse pe E60.

Nu stiu style-ul, chiar acum cateva zile le-am cautat dar nu am mai reusit sa le gasesc.

Daca nu ma insel, prima oara le-am vazut pe prototipul de M6 acum 2-3 ani? Parca sunt doar pe 19, dar exista si replici pe 17/18/19.

 

Colegii daca aflati, zice-ti-mi si mie - poate poate intr-o zi, cand e asfaltul ca-n palma... :)

 

Edit: uite ca la un impuls de-al vostru am reusit sa le gasesc.

http://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=546116

Tot nu stiu ce style sunt.

 

Mi se par, de departe. cele mai frumoase jante.

Edited by flo_sb
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.