Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Am inteles, multumesc. Pentru ea caut 3 chestii la masina: automata, scaune incalzite si senzori de parcare. Break ar fi a 4a "optiune" dar nu e obligatorie.

 

Din pacate in momentul in care am bifat filtrul de automata raman foarte putini masini disponibile. Mai caut, multumesc inca o data.

 

E de vreo 2 luni bune la vanzare. Si nu cred ca e E4, deci timbrul de mediu sare de 2000e.+

 

Combinatia de piele fara incalzire, nu mi se pare deloc buna pentru o femeie, o sa sfinteasca masina la iarna. Daca vad bine, la aripa dreapta are 3 puncte de rugina destul de serioase.

Link to comment
Share on other sites

Am inteles, multumesc. Pentru ea caut 3 chestii la masina: automata, scaune incalzite si senzori de parcare. Break ar fi a 4a "optiune" dar nu e obligatorie.

 

Din pacate in momentul in care am bifat filtrul de automata raman foarte putini masini disponibile. Mai caut, multumesc inca o data.

 

Vezi si pe alte site-uri gen OLX sau altele asemanatoare.

 

Autovit e specializat, insa nu e singurul site de vanzari.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

De asta ce parere aveti? Vad ca are si VIN postat: http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GeHEj.html#7883f78ee2

 

 

Frumusica masina, dar samsarul vine deja cu prima minciuna !!!!cu taxa !!!, te minte, nu este 760 euro, masina este euro 3 si automata are co2-ul peste 175, am vazut la unele kombi CO2-ul 187. Acum vezi sa nu minta si cu alte chestii....

 

Asa ca daca are co2-ul 187, taxa este 1633 euro. Acum vezi si tu, ai vin-ul masinii, du-te la reprezentanta si vezi ce istoric a avut masina.

Edited by inchizitorul
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe mobile majoritatea au CO2 la 158g/km, ce-i drept sunt cateva si cu CO2 190g/km, insa sunt fabricatie 2003. Criterii selectate touring, 150cp, automat, 2003-2003.

 

Cel mai bine vorbesti cu vanzatorul si clarifici in care situatie e masina.

Link to comment
Share on other sites

Pe mobile majoritatea au CO2 la 158g/km, ce-i drept sunt cateva si cu CO2 190g/km, insa sunt fabricatie 2003.

Criterii selectate touring, 150cp, automat, 2003-2003.

 

Cel mai bine vorbesti cu vanzatorul si clarifici in care situatie e masina.

 

 

Pai daca tu te iei de pe mobile cu Co2-ul, gresesti, acolo CO2-ul se trece automat si se ia dupa motor cu cutie manuala, de aceea apare mic, la cutie automata este alt CO2.

 

Iar touringul a avut in totdeauna CO2-ul mai mare in comparatie cu berlina si la cutie manuala si la automata.

 

Daca te uiti pe mobile o sa vezi e46 325I din 2001 unde acolo scrie ca masina este euro 4, ceea ce nu este adevarat.

 

Iar cele cateva cu Co2-ul 190 de care spui, sunt chiar automatele touring, exact cum cauta colegul.

 

Si daca are Co2-ul 190, taxa este 2414 euro.

 

Ia uite aici ce CO2 are un touring: http://www.autobook.ro/emisii-consum/bmw-3-series-e46-320d-touring-33737.html .

 

Asta este cel mai bun site de verificare masini, Co2, consum real, ce euro este, nu cum spun unii ca lor le consuma masina mai putin decat da fabricantul.

 

Cu vanzatorul ce sa vorbesti, nu vezi ca a mintit din start, eventual sa-ti trimita o poza cu brieful mic al masinii sa vezi ce Co2 are, restul ai vin-ul si verifici istoricul la reprezentanta, asta in cazul cand vrei sa platesti taxa.

Edited by inchizitorul
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

La berlina, automata euro 3 din 2003, 185g e Co2-ul => 1800e taxa.

 

Vorbesc din proprie experienta.

 

Vezi daca nu vrea sa ii faca RAR-ul inainte de vanzare.

 

 

Corect si la touring Co2 190= 2414e taxa, uite ce frumos se vede aici :rolleyes: si taxa si CO2-ul la touring; berlina, etc. : http://www.autobook.ro/emisii-consum/calculator-emisii-consum.html?mid=6&year=2003&model=545&fuel=Diesel&capacitate=1995

Edited by inchizitorul
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GeHW7.html?fb_ref=Default

In speranta ca cineva ii va cauta numarul pe google. Masina a fost avariata, am informatia de pe un grup de farcebook. Nu e cine stie ce, insa m-am saturat de toti samsarii care fac bani de pe urma unor astfel de masini. Se poate vedea, la o privire cu atentie, ca e acelasi numar de inmatriculare.

post-60078-0-99454400-1437251753_thumb.jpg

  • Like 4
  • De acord! 1
  • Downvote 11
Link to comment
Share on other sites

Pai daca tu te iei de pe mobile cu Co2-ul, gresesti, acolo CO2-ul se trece automat si se ia dupa motor cu cutie manuala, de aceea apare mic, la cutie automata este alt CO2.

 

Iar touringul a avut in totdeauna CO2-ul mai mare in comparatie cu berlina si la cutie manuala si la automata.

 

Daca te uiti pe mobile o sa vezi e46 325I din 2001 unde acolo scrie ca masina este euro 4, ceea ce nu este adevarat.

 

Iar cele cateva cu Co2-ul 190 de care spui, sunt chiar automatele touring, exact cum cauta colegul.

 

Si daca are Co2-ul 190, taxa este 2414 euro.

 

Ia uite aici ce CO2 are un touring: http://www.autobook.ro/emisii-consum/bmw-3-series-e46-320d-touring-33737.html .

 

Asta este cel mai bun site de verificare masini, Co2, consum real, ce euro este, nu cum spun unii ca lor le consuma masina mai putin decat da fabricantul.

 

Cu vanzatorul ce sa vorbesti, nu vezi ca a mintit din start, eventual sa-ti trimita o poza cu brieful mic al masinii sa vezi ce Co2 are, restul ai vin-ul si verifici istoricul la reprezentanta, asta in cazul cand vrei sa platesti taxa.

325ti 2001-RAR a incadrat-o ca eur4 so mai sunt si exceptii,desi in general ai dreptate 325i 2001 este eu3,una peste alta daca colegul vrea sa fie sigur poate sa intrebe la RAR exact ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

325ti 2001-RAR a incadrat-o ca eur4 so mai sunt si exceptii,desi in general ai dreptate 325i 2001 este eu3,una peste alta daca colegul vrea sa fie sigur poate sa intrebe la RAR exact ce si cum.

 

 

Curios la 325Ti 2001 unde RAR-ul a incadrat-o la euro 4, nu exista asa ceva, DOAR daca a avut motorul schimbat cu unul mai nou si era euro 4, trecut si in actele masinii, astfel este exclus 100%.

 

De fapt daca stau bine sa ma gandesc, la RAR se poate orice cu bani.

 

AM vazut un exemplu la e39 care avea motor de 2,5 tdi si culmea si automatic, la RAR la trecut de 2.0, asa ca cu bani se poate orice

 

BMW a scos prima data euro 4 la e46 316-318 benzina, incepand cu luna parca 07 si sigur 2001, cele cu motor pana in 2.0.

La motor de 2,5 BMW a scos euro4 la sfarsitul anului 2002.

 

Oricum si la site-ul http://www.autobook.ro/emisii-consum/bmw-3-series-e46-325-ti-compact-35977.html , am vazut mici greseli, in privinta la ce euro este masina.

Edited by inchizitorul
Link to comment
Share on other sites

Daca si aia e lovitura de care sa te sperii si sa nu mai cumperi masina, atunci altceva decât masina noua nu se merita.

 

 

Nu e vorba sa nu mai cumperi masina, insa daca te-ai duce la ala acum, te-ar minti in fata. Sa nu mai zic ca e octombrie 2007 si a trecut 2008 la an, sa nu mai zic ca sunt prea putini km. Fiecare face ce vrea cu banii lui. Eu am postat aici in speranta ca voi ajuta vreo persoana sa fie informata (pe cat se poate) despre masina pe care ar urma sa o cumpere.

 

Atitudinea asta de "doar nu vrei sa fie noua" mi se pare cea mai mare tampenie intalnita vreodata. De ce? Din simplul motiv ca nu o pe gratis, are acelasi pret cu alta masina care poate este mai buna, a fost ingrjita altfel, etc.

 

Ca sa inchei: nu am postat aici pentru a primi admiratia cuiva, am facut-o din simplul spirit civic, pe care daca l-am avea cat de putin fiecare dintre noi, poate am schimba ceva in jurul nostru.

  • Like 6
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Curios la 325Ti 2001 unde RAR-ul a incadrat-o la euro 4, nu exista asa ceva, DOAR daca a avut motorul schimbat cu unul mai nou si era euro 4, trecut si in actele masinii, astfel este exclus 100%.

 

De fapt daca stau bine sa ma gandesc, la RAR se poate orice cu bani.

 

AM vazut un exemplu la e39 care avea motor de 2,5 tdi si culmea si automatic, la RAR la trecut de 2.0, asa ca cu bani se poate orice

 

BMW a scos prima data euro 4 la e46 316-318 benzina, incepand cu luna parca 07 si sigur 2001, cele cu motor pana in 2.0.

La motor de 2,5 BMW a scos euro4 la sfarsitul anului 2002.

 

Oricum si la site-ul http://www.autobook.ro/emisii-consum/bmw-3-series-e46-325-ti-compact-35977.html , am vazut mici greseli, in privinta la ce euro este masina.

habar nu am ce si cum,masina e inmatriculata din 2002,si eu am fost surprins cand am vazut E4 dar nu am stat sa studiez ce si cum.

Link to comment
Share on other sites

Domnul Iustin, spiritul civic ĂŽți este apreciat, ĂŽnsĂŁ nu prea e nimic interesant la acea mașinĂŁ:

- fĂŁrĂŁ navi,

- culoare banalĂŁ,

- km, deși recomandĂŁ insistent verificarea lor, nu ĂŽncĂŁlzesc și nici nu scad (ci dimpotrivĂŁ) prețul acela visĂŁtor,

- interior velur :sick: și cam neĂŽngrijit,

- scaunele nu sunt electrice,

- mai avea puțin și inventa airbag-uri și la roți, la cât le-a enumerat.

Puțini ar fi fost interesați de ea.

 

Am pierdut 5 minute examinând care-i faza cu prețul. De ce ar da cineva, mai puțin, sĂŁ zicem maximum 10.000 pe atât de puține dotĂŁri, la un bmw 2007???

 

Pare un caz clasic: o cumpĂŁr, o plimb, o lovesc, o vând cu mai mult sau cu cât am luat-o (cel puțin asta se dorește).

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-6-640-ID7GeI5F.html#b4b2c255d6

 

poza cu bordul - 127xxx KM

 

in anunt scrie 80.000KM

 

de unde asa tupeu ?

 

Am mai vazut... astia mint in anunt ca sa ii sune lumea si sa lase de la el (ala care vine sa o vada).

 

Interesanta mi se pare si faza ca pozele alea nu sunt recente (ele fiind facute in galati si vanzatorul fiind in tandarei). Am mai vazut la cateva masini de vanzare si te induc serios in erroare daca te bazezi pe ele.

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi proprietari care evita sa dea VIN-ul, de parca ar fi vreun cod Pin sau ceva..

Iti sugerez sa ii intrebi daca sunt dispusi sa faca o testare la reprezentanta si daca istoricul masinii e verificabil. Daca la astea 2 intrebari nu da raspunsuri monosilabice mergi mai departe.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.