Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Masina e luna 10, an 2014 fabricatie, si da, nu poti zice ca masina a fost serios avariata,trebuie sa fim corecti, caci sunt masini pe care le aduc cu tirul si le ansambleaza aici, fac din doua una :) si apoi le vand ca "fara accident". Ce as fi curios daca vanzatorul recunoaste sau ba ca a fost avariata. Ca pret la cat cere acum pe ea, chiar daca a fost avariata nu prea are prea multi concurenti, asta trebuie sa o recunoastem :D Daca ar fi sa luam toate masinile puse la vanzare pe autovit, cred ca 30 % ar avea in cel mai bun caz minim o avarie precum a fost la asta
Link to comment
Share on other sites

 

Nu e cine stie ce dauna, am vazut masini mai nasoale dupa impactul cu un caine la 50km/h. Tinand cont de pretul de achizitie + transport, taxe vamale, tva, un 20-22.000E ar fi de vis.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

a intrat din spate intr-un tir, probabil nu a avut nici o avarie la sasiu, Daca e reparata cum trebuie, nu vad ce ar fi in neregula cu masina aia.

Din pĂŁcate cam multe in situația asta pe autovit . Am fost si am vĂŁzut si eu una un F10 528 i . Era cu Titlu ok luatĂŁ de la Geico Ănsurance. ReapĂŁrutĂŁ ok dar cerea prea mult . A recunoscut ca e reparata sa aveam Carfax report. I-am fĂŁcut propunerea dar nu a vrut sa dea prețul mai jos .

PĂŁrerea mea este ca sunt reparate ok dar cer mult prea mult pe ele .

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Sigur sobolanii au fost, am patit si eu dar nu chiar asa.

Daca era foc se topea si capacil de la motor.

 

Nu crezi ca e posibil sa fi distrus si altceva sobolanii? Cabluri sau alte chestii ce pot fi roase de la motor?

anyway ma duc cu ea la reprezentanta pentru o verificare completa !

Apropo astia de la reprezentanta pot depista daca a iesit airgabul si pus la loc?

Link to comment
Share on other sites

Salut din nou,

 

Ce parere aveti de aceste jante?

 

http://s32.postimg.org/ac1t74vth/janta_1.jpg

http://s32.postimg.org/otqqqe68l/janta_2.jpg

 

Din ce vad in poze, jantele au niste gauri(cred - acele puncte in cerc rosu).

Sunt curios din perspectiva unui cunoscator in ce stare este janta? Se mai poate circula cu ea? trebuie schimbata?

 

 

Aceasta este masina - http://olx.ro/oferta/bmw-seria-3-320-ID5zmhQ.html#99e28038ef

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Daca e cineva tentat sa isi ia masina (fie BMW sau alta marca) din Constanta, sa lase aici link-urile. Eu am fost recent intr-un parc auto destul de mare de acolo si masini care pe Autovit/Olx arata perfect, in realitate sunt facute din bucati. Am vazut si incercat mai multe modele de e46 (318i FL,320D nfl, 320d fl, 330d fl ) care probabil inca sunt la vanzare si toate erau intr`o stare jalnica.

Exemplu: 318i FL 2003 cu volan pe stanga. Ceasuri de anglia, butuc pentru descuiat cu cheia doar la usa din dreapta, bara crapata, footrest pe partea stanga, buton de ASC in loc de DSC, consola cu frana de mana de anglia, stergatoare de stanga, chituita in diverse zone, diverse puncte de rugina. Nu se stie ce martori mai avea in bord, pentru ca nici n-am mai stat sa ma urc in ea.

Exemplu 2: 320d FL 2003 cu volan pe stanga. Volan de e90 cu comenzi, o gramada de martori aprinsi, buton de ASC,o roata din spate statea usor stramb, footrest in partea dreapta, butoanele de la geamuri lipsa, celelalte butoane defecte

Exemplu 3: 330xd facelift volan pe stanga: Nu era xdrive, masina era la origine nonfacelift din 2000, motorul de 3.0d de 184 cai, chituita vizibil in mai multe zone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu te supara pe mine dar tu vorbesti de masinii de 13-16 ani ...or fi fost ele jalnice dar majoritatea care sunt asa vechi sunt in starea asta...eu nu vreau sa fiu rautacios dar masinii de 15 ani.... e mai greu...
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca e cineva tentat sa isi ia masina (fie BMW sau alta marca) din Constanta, sa lase aici link-urile. Eu am fost recent intr-un parc auto destul de mare de acolo si masini care pe Autovit/Olx arata perfect, in realitate sunt facute din bucati. Am vazut si incercat mai multe modele de e46 (318i FL,320D nfl, 320d fl, 330d fl ) care probabil inca sunt la vanzare si toate erau intr`o stare jalnica. Exemplu: 318i FL 2003 cu volan pe stanga. Ceasuri de anglia, butuc pentru descuiat cu cheia doar la usa din dreapta, bara crapata, footrest pe partea stanga, buton de ASC in loc de DSC, consola cu frana de mana de anglia, stergatoare de stanga, chituita in diverse zone, diverse puncte de rugina. Nu se stie ce martori mai avea in bord, pentru ca nici n-am mai stat sa ma urc in ea.Exemplu 2: 320d FL 2003 cu volan pe stanga. Volan de e90 cu comenzi, o gramada de martori aprinsi, buton de ASC,o roata din spate statea usor stramb, footrest in partea dreapta, butoanele de la geamuri lipsa, celelalte butoane defecteExemplu 3: 330xd facelift volan pe stanga: Nu era xdrive, masina era la origine nonfacelift din 2000, motorul de 3.0d de 184 cai, chituita vizibil in mai multe zone.

 

pai romanu cam vrea sa fie mintit , pe bune !

eu pe a mea o am la vanzare si am scris tot ce am facut la ea, o gramada de piese schimbate etc. am scazut pretul de la 4300 la 3300 euro. vorbim de masina personala pe care o am de 3 ani , sunt proprietar in carte etc kilometri cam multi dar per total o masina care nu e facuta din bucati, rotile stau drept, cauciucuri ok.

 

insa oamenii sunt interesati sa ia una, facuta din bucati, preferabil cu 2500 de euro si dupa aceea se plang pe forum ca aoleu s-a stricat... si avea doar 120 000 de km ( in realitate probabil 4-5) ce masini proaste face bmw ul ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oamenii sunt interesati de masini care iau ochii, jante mari, folii pe geamuri si suspensie sport. Daca are trapa si proiectoare de ceata, aia e.

 

Si sa fie si pozele putin editate.

Edited by jeezy
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza un 320d (preferabil cel cu distributia in fata, si fara filtru particule) - am avut supriza sa gasesc anunt in zona cu km declarati 170.000 si reali 344.000 si masina arata destul de ok asa ca am zis sa cer o parere celor mai avizati

 

o parere legata de cele 3 anunturi , cam ce cred eu ca ar fi ok (e primul bmw asa ca nu am experienta)

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GhbgL.html#33bfa633f2

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GherZ.html

 

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-320-ID7GgYep.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.