Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Da..m-am "fript" odata sa iau fara verificare. N-a fost asa rau, ca n-am avut probleme cu masina pana acum in 60 000 km, dar avea 80 000 dati inapoi si totusi media pe an era de 30 000. De aia nici n-am mai incercat sa verific. Oricum acum ma orientez la o masina pana in 230 000.

Intrucat n-am avut pana acum bmw nu reusesc sa gasesc diferentele intre 320d , 320dA.

 

La un test la reprezentanta sunt in stare mecanicii sa identifice o masina reparata? Ma refer la reparatii majore, la structura masinii.

In acelasi timp poate iau una deja rulata si intretinuta f bine. Eu am intretinut masina mea obsesiv. Ma gandesc ca sunt multi pasionati.

M-am ferit de motoarele de 3000 din cauza impozitului, dar m-am gandit acum ca sunt si astea o varianta. Sunt mai bune? Au probleme la distributie? Diferenta la asigurare e mare?

 

 

320d - cutie manuala 320dA - cutie automata

 

Am 330d, non facelift. Nicio problema la motor de la 0-240.000km. Probleme cu distributia exista si la cele de 3000, alea cu N in fata la cod motor (cel de 245 cai).

 

Daca nu ti atat de mult la an, am eu de vanzare 330d, 2006. Cu multe optiuni extra fata de majoritatea si istoric complet la reprezentanta.

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pai 1 si 3 sunt la aceeasi gasca de samsari din pitesti, deci le vezi pe ambele in acelasi loc.Pozate de fotograful masinilor impecabile din pitesti.

La cealalta trebuie vazut cum s-a facut intretinerea, ca daca a avut bani de dacie si si-a luat bmw m paket pot aparea probleme :)

  • Like 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salut, ce parere aveti de masinile acestea? toate sunt din bucuresti si au acelasi numar de telefon. am decodat seriile si am vazut dotarile. cel mai mult imi place seria 5 chiar daca este ''cheala''. ma intereseaza detalii legate de vanzator, daca este serios sa nu bat drumul degeaba pana in bucuresti. din ce am vazut, are cateva masini la vanzare.

 

Mersi

 

BMW f10 - 518 facelift manual BMW 520D 2000 cmc MODEL FACELIFT EURO 6 13300€

 

BMW F31 - 318 pachet M 318 pachet M 10970€

 

BMW F34 - 318 gt bmw 318gt 11680€

 

 

toate sunt 18d nu 20d cum scrie in anunturi. pentru f31 si f34 kilometrii sunt aceeasi si sunt mai multi decat scrie in anunt. inca nu le-am verificat in detaliu.

Edited by gotgame
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

aveti grija la masina asta. are cativa km in plus ( 295k km fata de 164k km) . nu ca ar fi singura... dar asta ma interesa pe mine si la o scurta cautare pe google m-am lamurit.

 

anunt original : anunt original olanda

 

anunt actual autovit : anunt focsani autovit

 

Nr. tel vanzator : +40 730948170 din focsani

 

La pretul ala pentru un F11 e mare lucru ca masina se deplaseaza neimpinsa.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

aveti grija la masina asta. are cativa km in plus ( 295k km fata de 164k km) . nu ca ar fi singura... dar asta ma interesa pe mine si la o scurta cautare pe google m-am lamurit.

 

anunt original : anunt original olanda

 

anunt actual autovit : anunt focsani autovit

 

Nr. tel vanzator : +40 730948170 din focsani

de la sobolanul asta am luat eu un E90 lci cu probleme grave , rasturnat , refacut in curte , omul doar de astea aduce , am reusit sa returnez masina dupa ceva interventii ..

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Asa e, tot N47 e.

Si da, e mult prea suspecta.

In alta ordine de idei era sa cumpar eu una la pret/dotari similare (mai multi km si 2014) si s-a dovedit a fi dauna totala reparata "dupa program" din dezmembrari si nerulata decat max 10km dupa reparatie.

Cand i-am sus omului ce am aflat m-a bagat la block si a scos masina de pe net.

 

Asa ca am urcat bugetul putin si am gasit "masina potrivita"...asta dupa minim 10 masini vazute cu pret crescator fata de bugetul initial.

 

Dar hei, poate tu ai mai mult noroc decat mine sorcerer.png

Link to comment
Share on other sites

Salut. Mea culpa legat de motor am vrut sa scriu n47, nu exista b47 la 525d.

Am luat legatura cu vanzatorul si i-am cerut VIN-ul, mi-a promis ca mi-l da, au trecut 2 zile nu a mai spus nimic.

Another one bites the dust, I guess. Acuma legat de buget eu am la dispozitie 25-27000 de euro si cand am vazut masina asta intr-o mare de alte masini toate cu preturi intre 24-30.000 am zis hmmm poate sunt eu norocos, sa intreb poate cineva o cunoaste.

Oricum, mersi pt info. Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Salut. Mea culpa legat de motor am vrut sa scriu n47, nu exista b47 la 525d.

Am luat legatura cu vanzatorul si i-am cerut VIN-ul, mi-a promis ca mi-l da, au trecut 2 zile nu a mai spus nimic.

Another one bites the dust, I guess. Acuma legat de buget eu am la dispozitie 25-27000 de euro si cand am vazut masina asta intr-o mare de alte masini toate cu preturi intre 24-30.000 am zis hmmm poate sunt eu norocos, sa intreb poate cineva o cunoaste.

Oricum, mersi pt info. Bafta !

 

Poate te intereseaza masina mea. Are si topic de prezentare aici pe forum Luxemburgheza

Link to comment
Share on other sites

Salut. Mea culpa legat de motor am vrut sa scriu n47, nu exista b47 la 525d.

Am luat legatura cu vanzatorul si i-am cerut VIN-ul, mi-a promis ca mi-l da, au trecut 2 zile nu a mai spus nimic.

Another one bites the dust, I guess. Acuma legat de buget eu am la dispozitie 25-27000 de euro si cand am vazut masina asta intr-o mare de alte masini toate cu preturi intre 24-30.000 am zis hmmm poate sunt eu norocos, sa intreb poate cineva o cunoaste.

Oricum, mersi pt info. Bafta !

 

Daca ai buget 25-27 mii euro ia una de la BMW si termini balciul, ce masini crezi ca gasesti pe autovit la tigani :(

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ai buget 25-27 mii euro ia una de la BMW si termini balciul, ce masini crezi ca gasesti pe autovit la tigani :(

 

 

Corect. La banii astia cred ca gasesti si una cu garantie. Vezi ca sunt vreo doua topic-uri aici care explica cum sa-ti iei masina din germania prin dealerii bmw de aici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut. Ce parere aveti de masina asta ? Pare suspect de ieftina avand in vedere ca este FCL, b47, scaune seria 7, head-up display, etc ?

 

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-525-ID7GvhMC.html#cfba8188fc

masina sigur nu vine din Germania asa cum este specificat in anunt...mai degraba Olanda.

Pretul suspect de mic. Sa ne spui si noua daca iti trimite VIN-ul.

Link to comment
Share on other sites

Am inceput de curând sĂŁ ĂŽmi caut un E90 pe benzina. DacĂŁ știți ceva detalii despre mașinile astea doua, va rog sa mĂŁ ajutați sĂŁ nu ĂŽmi iau o mare țeapĂŁ.

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-3-e90-cutie-automata-navigatie-mare-IDbgEKP.html

 

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-3-IDaR5ND.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.