Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

...deocamdata este vorba de un proiect al consiliului general Buc. inca in dezbatere publica si se refera la dublarea impozitului ptr masinile care depasesc 2000 cmc, 65%/an in plus la a doua proprietate si 175%/an in plus de la a treia proprietate in sus, celelalte impozite( un apartament, loc de parcare)ramanand neschimbate, inca :twoup:

sursa: Radio ZU

 

s-au dublat deja demult astea peste 2000cmc.

 

cat despre celelalte mai mici, de la 1 ian.

Link to comment
Share on other sites

...deocamdata este vorba de un proiect al consiliului general Buc. inca in dezbatere publica si se refera la dublarea impozitului ptr masinile care depasesc 2000 cmc, 65%/an in plus la a doua proprietate si 175%/an in plus de la a treia proprietate in sus, celelalte impozite( un apartament, loc de parcare)ramanand neschimbate, inca :)

sursa: Radio ZU

 

s-au dublat deja demult astea peste 2000cmc.

 

cat despre celelalte mai mici, de la 1 ian.

 

Pai cica pe langa celelalte mici se mai scumpesc inca odata si astea mari :twoup:

Link to comment
Share on other sites

totusi ce masina e la baza ?

parca am vazut undeva replici d-astea si se faceau pe platforma de pontiac fiero :) .

prin 2002-2003, era una d-asta, rosie parcata pe o straduta care da in magheru. am fost socat sa vad countach in romania, si m-am dus sa ma uit mai de aproape.....si de aproape m-am lamurit rapid ca nu exista inca countach in romania . dar de la 4-6 metri sunt ok, daca vrei sa faci pe nebunul de la distanta si sa nu lasi oamenii sa vina langa masina :twoup:. si am impresia ca nici de fugit de lume nu prea poti, si aia 300 de cai declarati sunt asa, fantezie publicitara . Eu zic 5000 euro . ofera cineva mai mult ?

Link to comment
Share on other sites

unde verificati fratilor km asa de repede ??? ce trebuie sa fac si eu sa aflu km la o masina ? ma poate ajuta cineva...precizez ca cea mai apropiata reprezentanta auto e la min. 3 ore de mers cu masina Edited by krysttall
Link to comment
Share on other sites

Cine are cunostinte la reprezentanta afla ce vrea despre o masina !

 

dupa cum spuneam, daca ma poate ajuta cineva, si "dau un premiu" ca na, nimeni nu face nimic degeaba...la mine e imposibil sa ajung la vreo reprezentanta, dupa acum am spus fac vreo 3 ore pana la cea mai apropiata .

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa ajungi pana acolo, informatiile pot fi furnizate prin telefon sau mail. Trebuie doar sa cunosti pe cineva acolo !

 

In mod normal, informatiile despre intrarile in service si km avuti la acele intrari sunt confidentiale si nu au voie sa le divulge !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Sau, poti alege o reprezentanta din Sibiu sa zicem. Suni, le spui ca esti din Sibiu si ca ai gasit o masina la Botosani si, sa nu bati sute de km degeaba, ai rugamintea sa-ti spuna cati km avea la ultima intrare in service. Am inteles ca cei din Sibiu sunt mai de gasca in sensul asta ! Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa ajungi pana acolo, informatiile pot fi furnizate prin telefon sau mail. Trebuie doar sa cunosti pe cineva acolo !

 

In mod normal, informatiile despre intrarile in service si km avuti la acele intrari sunt confidentiale si nu au voie sa le divulge !

 

Mi se pare ciudat acest lucru.Si eu m-am lovit de "confidentialitatea"asta(care nu e valabila peste tot..).De ce nu vor sa divulge nr de km la o anumita intrare in service?Acest lucru protejeaza proprietarul,dar pe cumparator cine il mai protejeaza?Si ne mai miram ca peste tot dam de masini cu km dati inapoi...Oare dc nu se incrimeaza ac fapta(de a da km inapoi)?Oare cate tepe,bani irositi(de victime),dezamagiri etc vor mai fi necesare pana cand dobitocii astia vor lua masuri?

Link to comment
Share on other sites

Sau, poti alege o reprezentanta din Sibiu sa zicem. Suni, le spui ca esti din Sibiu si ca ai gasit o masina la Botosani si, sa nu bati sute de km degeaba, ai rugamintea sa-ti spuna cati km avea la ultima intrare in service. Am inteles ca cei din Sibiu sunt mai de gasca in sensul asta !

 

 

da eu cu accent de moldovean ...:twoup:)) chiar crezi ca o sa am noroc... :))))

Link to comment
Share on other sites

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?act...=71&t=82589

 

ce parere aveti despre 7 acesta ? omu parea foarte serios ,a spus ca poate dovedi tot ce a scris acolo cu factura si urmeaza sa ma sune sa-mi comunice ViN-ul

a spus ca masina a luat-o la schimb si o da mai departe pt ca nu are nevoie de ea , ca i-ar trebui masina pt prietena lui..

va rog spune-ti pareri oridecare ca i-mi este destul de urgenta treaba

multumesc

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

Salutare, ma intereseaza sa iau aceasta masina, ce parare aveti:

http://autovit.ro/bmw-320-C15979897.html

Ce mi se pare ciudat e ca are ASC si incalzirea in scaune in 2 trepte. Sa fie cumva alt an si nu ce zice proprietarul? Pana in ce an a ramas ASC-ul pe seria 3?

Multumesc anticipat!

Dupa vin e 2004 uite, You Have Selected: 10/2004 E46 320d Touring M47N Europe Left hand drive N , http://realoem.com/bmw/select.do?vin=PP31966,acum cine stie,,,da e ciudat faza cu ASC dar poate e doar butonul ,dar daca zici ca si incalzirea in scaune e in 2 trepte iar e un semn de intrebare .

Mie nu imi place ca e break dar deja sunt subiectiv,

Link to comment
Share on other sites

pai sunt 2 variante : ori a pus un vin de masina 2004, si a lui de fapt de 98-99 ( eu am avut din 2000, avea doar asc, dar era dispus in stanga nu in mijloc butonul ala). ori masina lui e 2004, si din cine stie ce motiv, de-a lungul timpului plasticul ala cu butoanele a fost schimbat cu unul de pe o masina mai veche. presupun ca daca te intereseaza masina te poti uita in carte si vezi daca corespunde vin-ul cu cel dat de el pe autovit
Link to comment
Share on other sites

pai sunt 2 variante : ori a pus un vin de masina 2004, si a lui de fapt de 98-99 ( eu am avut din 2000, avea doar asc, dar era dispus in stanga nu in mijloc butonul ala). ori masina lui e 2004, si din cine stie ce motiv, de-a lungul timpului plasticul ala cu butoanele a fost schimbat cu unul de pe o masina mai veche. presupun ca daca te intereseaza masina te poti uita in carte si vezi daca corespunde vin-ul cu cel dat de el pe autovit

 

foarte tare asta cu "fost posesor de 330" :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.