Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Va salut,

 

Va ofer la schimb un A4 B5 1.8 Turbo + un apartament de vacanta cu 3 camere complet utilat si garaj in Poiana Brasov la Vila de Aur, in perioada 25 iulie - 1 august pe viata. Daca nu aveti o oferta mai buna va rog sa ma contactati. Stima.

Link to comment
Share on other sites

Ce vrajeala aia cu apartamentul! :) Pai cum sau ce se va face? Vreun contract, ceva? Si in aceasta ipoteza, sa presupunem ca ajunge in situatia in care are nevoie disperata de bani si trebuie sa vanda apartamentul, ce face? Nu mai poate sa il vanda pentru ca acel imobil este grevat de sarcini pe toata perioada existentei acelui contract de inchiriere anuala intre 25 iulie si 1 august dintre el si chirias? :twoup:
Link to comment
Share on other sites

Ce vrajeala aia cu apartamentul! :) Pai cum sau ce se va face? Vreun contract, ceva? Si in aceasta ipoteza, sa presupunem ca ajunge in situatia in care are nevoie disperata de bani si trebuie sa vanda apartamentul, ce face? Nu mai poate sa il vanda pentru ca acel imobil este grevat de sarcini pe toata perioada existentei acelui contract de inchiriere anuala intre 25 iulie si 1 august dintre el si chirias? :twoup:

 

Nu e nicio vrajeala. Asa a facut constructorul apartamentelor contractul. Se numeste "time sharing" si detii dreptul de a sta acolo 1 saptamana pe an, pe viata. Mai trebuie sa platesti o taxa de intretinere pt sapt aia (de obicei intre 50 si 100 euro). Dar nu poti sa te duci in alta perioada. Iti alegi numarul saptamanii din an, si atunci poti sta. La un hotel de 4 stele din Bran, cel mai scump time sharing costa 1000 euro, deci nu e vreo mare valoare.

 

uite si un link unde gasesti detalii: TIME SHARING

Edited by vidoq
Link to comment
Share on other sites

Nu e nicio vrajeala. Asa a facut constructorul apartamentelor contractul. Se numeste "time sharing" si detii dreptul de a sta acolo 1 saptamana pe an, pe viata. Mai trebuie sa platesti o taxa de intretinere pt sapt aia (de obicei intre 50 si 100 euro). Dar nu poti sa te duci in alta perioada. Iti alegi numarul saptamanii din an, si atunci poti sta. La un hotel de 4 stele din Bran, cel mai scump time sharing costa 1000 euro, deci nu e vreo mare valoare.

 

uite si un link unde gasesti detalii: TIME SHARING

Da, stiu ce inseamna "time sharing", dar uite ca nu m-am gandit la posibilitatea asta. Am avut nu de mult o oferta de a activa in domeniu, insa am spus pas considerand ca, in Romania, fenomenul va prinde mai greu.

Este posibil sa ai dreptate si cel care a facut acea oferta mai devreme, sa fie inscris intr-un astfel de sistem...

Edited by Bobo1987
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-530-C16090557.html

Asta va place?

Am vb cu el ,al n proprietar ,volanul e pus de fostul proprietar ,nu merg comenzile,nu are/functioneaza airbagu(sau ceva in genul asta ),senzorii de parcare nu functioneaza(se aprinde display0ul da nu emite sunete),in rest zice el ca este in regula.

 

http://autovit.ro/bmw-530-C15886371.html

Asta s-a vandut cu 12k si a ajuns in targ la Bucuresti cu 14800 !

Edited by kathalin
Link to comment
Share on other sites

Stiu masina, adica am studiat-o de aproape si m-am urcat in ea! Este ....DEZASTRU!!! Trecand peste faptul ca e un ...Lambo cu pozitii si lampi spate (pt numar inmatriculare) de ...DACIA Papuc (sau break!!), pielea este "varza", interiorul e prins in suruburi si multe altele!

SINGURA varianta in care m-as plimba cu ea (NU sa dau vreun leu!!) ar fi in ...viteza. Daca te-ai oprit, chiar si un pusti isi da seama ca nu a trecut macar prin Italia!

E un fake deosebit de slab, prost intretinuta si .....

Ma mir ca cere asa un pret!! In fine...

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum am auzit la radio despre dublarea impozitului la motoarele de peste 1600cm3.

Stie cineva ceva detalii?

 

...deocamdata este vorba de un proiect al consiliului general Buc. inca in dezbatere publica si se refera la dublarea impozitului ptr masinile care depasesc 2000 cmc, 65%/an in plus la a doua proprietate si 175%/an in plus de la a treia proprietate in sus, celelalte impozite( un apartament, loc de parcare)ramanand neschimbate, inca :twoup:

sursa: Radio ZU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.