Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Acum am vazut chestia asta. :twoup:

Eu le am pe ale mele, insa chiar daca am BMW nu scriu in halul ala si oricum nu as scrie asa ceva.

Ma respect prea mult pentru a scrie asa ceva. :twoup:

Probabil era un pasionat care din lipsa de imaginatie a ales userul Bavaria. :twoup:

 

Dau pariu pe orice ca tot ala care s-a mai dat o data demult drept Bavaria, a scris si acolo. :)

Link to comment
Share on other sites

Continut mail primit de la unu care e interesat de masina mea:

"Buna ziua,

 

M-am uitat pe anuntul dumneavoastra si eu sunt foarte hotarat sa o cumpar.Masina arata impecabil...

 

Eu sunt din Satu Mare si va dati seama nu vreau sa bat drumul degeaba, de aceea vreau sa ma intelegeti si pe mine.

 

Ca sa fie absolut totul ok ,va rog sa imi trimiteti pentru a verifica masina, copie dupa buletinul dumneavoastra,cartea masini,talonul masini precum si cartea service daca aceasta exista deoarece sunt foarte prudent in privinta achizitionarii unei masini, deoarece am fost pacalit odata si nu mai doresc nimanui asta .

 

Am cumparat acum 2 saptamani o masina din targ si ce credeti?Sa dovedit a fii furata...Am fost la politie si mi-au spus ca acei infractori nu sunt de gasit pe nicaieri si probabil au plecat deja din tara...Am ramas cu buza umflata acum sunt la mana lor poate imi mai recuperez banii ....Ceea ce nu cred....Asta dupa ce am verificat seria masini la politie si totul era ok.

 

Deasemenea daca ati mai avea si cateva poze in plus ar fii binevenite pentru a ne intari decizia...

 

Dupa ce verific actele masini si daca totul este ok ,imediat va contactez si automat ne vedem si facem actele.

 

Mie imi place foarte mult masina dumneavoastra si repet sunt hotarat sa o cumpar.Sotiei mele i place foarte mult si avem nevoie de masina urgent....

 

Scuze daca am cerut foarte mult dar sper sa ma intelegeti si pe mine sunt foarte precaut inainte.

 

P.S Va rog sa imi spuneti si ultimul pret,desi nu prea comentam nimic fiind vorba de o masina buna.

 

Multumesc si astept raspuns.

 

Cu stima si mult respect

 

Stefan"

 

Infractor nenorocit ! Oare e cineva atat de naiv incat sa-i trimita copii dupa acte ?

Acum nu ma mai mir de ce i-au spus unui tip care dorea sa-si inmatriculeze masina saptamana asta la Pipera ca e o problema, ca masina a fost blocata de sistem fiindca mai apare alta cu aceeasi serie !

Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-x5-C15879955.html

S-a vandut :twoup:

S-a va povestesc ce au patit unii,au cumparat un Opel Antara cre pe net avea poze cu nr rosii si dupa ce s-au inteles si au obtinut un pret bun,mult sub piata de fapt masina era din Serbia sau din o tara cre nu e in UE si cnd au vrut sa o inmatriculeze surpriza trebuie sa plateasca vama vreo 3 4 mii +taxa de prima imatriculare si colac peste pupaza am auzit de la un prieten al astora ca dupa vanzarea fostul proprietar a declarat-o furata sau asa ceva .......

On topic:

http://autovit.ro/bmw-x5-C15937318.html

Asta?!

Link to comment
Share on other sites

Continut mail primit de la unu care e interesat de masina mea:

"Buna ziua,

 

M-am uitat pe anuntul dumneavoastra si eu sunt foarte hotarat sa o cumpar.Masina arata impecabil...

 

Eu sunt din Satu Mare si va dati seama nu vreau sa bat drumul degeaba, de aceea vreau sa ma intelegeti si pe mine.

 

Ca sa fie absolut totul ok ,va rog sa imi trimiteti pentru a verifica masina, copie dupa buletinul dumneavoastra,cartea masini,talonul masini precum si cartea service daca aceasta exista deoarece sunt foarte prudent in privinta achizitionarii unei masini, deoarece am fost pacalit odata si nu mai doresc nimanui asta .

 

Am cumparat acum 2 saptamani o masina din targ si ce credeti?Sa dovedit a fii furata...Am fost la politie si mi-au spus ca acei infractori nu sunt de gasit pe nicaieri si probabil au plecat deja din tara...Am ramas cu buza umflata acum sunt la mana lor poate imi mai recuperez banii ....Ceea ce nu cred....Asta dupa ce am verificat seria masini la politie si totul era ok.

 

Deasemenea daca ati mai avea si cateva poze in plus ar fii binevenite pentru a ne intari decizia...

 

Dupa ce verific actele masini si daca totul este ok ,imediat va contactez si automat ne vedem si facem actele.

 

Mie imi place foarte mult masina dumneavoastra si repet sunt hotarat sa o cumpar.Sotiei mele i place foarte mult si avem nevoie de masina urgent....

 

Scuze daca am cerut foarte mult dar sper sa ma intelegeti si pe mine sunt foarte precaut inainte.

 

P.S Va rog sa imi spuneti si ultimul pret,desi nu prea comentam nimic fiind vorba de o masina buna.

 

Multumesc si astept raspuns.

 

Cu stima si mult respect

 

Stefan"

 

Infractor nenorocit ! Oare e cineva atat de naiv incat sa-i trimita copii dupa acte ?

Acum nu ma mai mir de ce i-au spus unui tip care dorea sa-si inmatriculeze masina saptamana asta la Pipera ca e o problema, ca masina a fost blocata de sistem fiindca mai apare alta cu aceeasi serie !

Asta ce crede? Ca s-a intalnit hotul cu prostul? :twoup: Mai avea sa iti ceara copie dupa certificatul de nastere, dupa contractul de casa, eventual si codul PIN de la card si aia era, nu mai aveai identitate... :twoup:

 

In locul tau il bagam in origine putin. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Nr imi pare cunoscut , parca e prin dr taberei masina sau rahova , suna si vezi pret .

Bine pretul e pret,asta ma intereseaza,dar caut sa ma sfatuiesc cu voi,care va atrage,care are tot felul de chestii in neregula care pot fi semne importante pentru starea masinii,etc...detalii care eu poate nu le observ sau nu le cunosc .

Am mai gasit si asta

http://autovit.ro/bmw-530-C15969638.html

E un samsar din Bz cre o are de 2 luni,zice k masina merge bine ,etc.,,,,

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost a unui amic de al meu, vad ca a ramas cu acelasi numere, asta de la BZ nici nu s-a sinchisit sa o radieze. Cam de 2-3 luni o are, ai dreptate. Fostul proprietar ma are un 530d pe autovit, VL88TAC, cred ca daca dai search dupa numarul lui de telefon o sa iti apara si anuntul cu E60 in cache.
Link to comment
Share on other sites

http://autovit.ro/bmw-x5-C15266957.html

Asta?Al 2 lea prop,omu zice ca are service si masina corespunde din toate punctele de vedere.Motivul vanzarii este dupa spusele lui constructia unei case.Ce zice-ti de ea?

MI-e mi se pre cam tocita pielea de pe bancheta spate...

 

aia nu e piele tocita , poate ca mai are ceva zgarieturi , din poze imi pare deshidratata , sunt multi care doar le curata cu o carpa umeda , nu dau cu balsam sau ma rog cu lapte doina cum se propovaduia pe forum :twoup:

Link to comment
Share on other sites

 

cel gri arata chiar foarte bine. daca nu ma insel, e al unui cunoscut de-ai lui WLF

 

x5`ul negru vad ca are jante de pe modelul nou, dar 315/35 R20 pe spate mi se pare ca genereaza costuri aiurea. un cauciuc e 1500 ron, si distrugi articulatiile prin gropile noastre. Cand dai 15 000 euro pe o masina, mi se pare cam scump apoi 1500 euro un set de cauciucuri :|

Link to comment
Share on other sites

Maine vine un baiat cu un E60 foarte interesant care imi da diferenta, daca e buna masina cred ca o sa fac schimbul.

 

Initial trebuia sa vand X5-ul la cineva din Valcea, m-a pus sa il scot de pe autovit, toate bune, ca n-avea toti banii atunci, mai aveam si eu de schimbat un brat si o rama de oglinda, dar binenteles tiganeala de 3 lei pana la urma cand a fost vorba sa scoata banul si chiar in timp ce vorbea si imi explica nu stiu ce, m-am enervat, am dat mana cu el si m-am suit in masina si am plecat si i-am lasat pe el si pe tovarasii lui sa isi vada de visele lor. Ala vruia sa o ia de la mine sa o dea mai departe mai scump, eu eram mai fraier si cu guma in par.

Link to comment
Share on other sites

Maine vine un baiat cu un E60 foarte interesant care imi da diferenta, daca e buna masina cred ca o sa fac schimbul.

 

Initial trebuia sa vand X5-ul la cineva din Valcea, m-a pus sa il scot de pe autovit, toate bune, ca n-avea toti banii atunci, mai aveam si eu de schimbat un brat si o rama de oglinda, dar binenteles tiganeala de 3 lei pana la urma cand a fost vorba sa scoata banul si chiar in timp ce vorbea si imi explica nu stiu ce, m-am enervat, am dat mana cu el si m-am suit in masina si am plecat si i-am lasat pe el si pe tovarasii lui sa isi vada de visele lor. Ala vruia sa o ia de la mine sa o dea mai departe mai scump, eu eram mai fraier si cu guma in par.

Ala care trebuia sa manance si gura lui? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu ala. Este chiar tipul care vindea un E90 cu WELTAUTO peste numere, ca si cum ar fi fost de la reprezentanta VW, a fost discutata faza aici in topic pe la inceputuri.

 

Si din ciclul "ce variante de schimb vi s-au mai propus":

 

Sunt interesat de masina in cazul unui schimb, am un camion MAN de 7,5t/2003,

inmatriculat RO + diferenta, daca sunteti interesat astept replay sau telefon,

 

Dorin

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.