Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Vin si eu cu intrebarea daca exista cineva care sa ma poata ajuta cu niste informatii despre urmatorul VIN: WBAAS71050FY39576. Mentionez ca sunt incepator atat in ale BMW-urilor (de fapt nu am detinut nici una pana acum, doar imi doresc foarte mult) si as dori sa achizitionez aceasta masina.

 

Va multumesc anticipat pentru informatii. (mentionez ca am gasit un VIN Decoder online ce imi arata toate optiunile masinii. As fi mai curand interesat daca se poate afla si altceva despre masina, kilometrii, istoric, ceva... Sau macar daca a fost implicata in vreun accident)

 

O zi buna in continuare,

BMW Enthusiast

Edited by BMW Enthusiast
Link to comment
Share on other sites

Salut !

 

http://www.autovit.ro/bmw-320-C31767117.html

 

 

Mi se pare prea mic pretul pentru acei km. Nu am experienta in aceasta divizie premium. Eu defapt imi cautam un Golf GTI, dar nu se stie niciodata. Stiu ca este samsar, dar exista posibilitatea de a afla numarul real de km la acest model ?

 

 

Masina are pretul asa mic pentru ca nu are navigatie . Daca avea si navigatie mai crestea cu 2000 de euro . Iar la km mai pune inca atat cel putin .

Edited by Ondy
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pentru amandoi , se pot afla km la reprezentanta cu talonul masinii , de fapt intrarile in service-uri BMW ,dar iti poti face o idee.

 

Poate cineva sa imi recomande in Bucuresti la care reprezentanta ar fi cel mai ok sa merg? Pentru mine optiunile cele mai bune ar fi BMW Filaret sau MHS (din Militari). Sunt ok? Sau ar fi mai bine sa merg in Baneasa sau Otopeni, nu mai stiu exact unde este cealalta?

 

De asemenea, are cineva idee cam cat costa o constatare in vederea achizitionarii?

 

Va multumesc pentru raspunsuri.

 

O zi buna in continuare,

BMW Enthusiast

Link to comment
Share on other sites

pai suna si vezi,nr de km la E46 se mai poate verifica si cu PA Soft.totusi metoda 100% sigura este verificarea la reprezentanta,desi in general cei care dau km in spate nu mai schimba in toate locurile nr de km ,decat in bord in general. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

are cineva idee cam cat costa o constatare in vederea achizitionarii?

 

La Service Premium (vanzator autorizat pe forum) e gratuita constatarea pana la sfarsitul lunii. Nu sunt sigur daca te pot ajuta si cu istoricul, dar macar pe directie/suspensie afli cum sta treaba.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

Faza asta cu verificatul km la reprezentanta (de fapt intrarile in service) tine de obicei la masinile mai noi, care cel putin in perioada de garantie au avut reviziile facute la reprezentanta. Foarte putini mai fac apoi revizii / reparatii la reprezentanta, pentru a inregistra interventia in baza de date BMW...asta cel putin in Romania.

 

Deci pentru un E46 de exemplu, sincer mie mi se pare cam frectie la picior de lemn. Mai bine verifici riguros masina dpdv tehnic / optic si cumperi doar daca trece testele.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.