Jump to content

Vi se face un cadou...


Romulus

Ce alegeti un E30 sau un E90?  

117 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

E30 fara discutzii E30 are ceva ce nu avea avea nici un model BMW de azi pana nu va aparea ceva in genul noului Challenger de la Dodge care seamana cu cel vechi tehnic e diferit dar te indragostesti de ea gandindu-te la cea veche.BMW ma va face sa aleg un model nou doar daca mi-ar aduce aminte de E30 plus ca daca pui folie pe geamuri la E30 nu te opreste politzia, daca pui pe E90 itzi da amenda.Performantze are mai bune E90 dar oare se vor infiintza atatea cluburi shi forumuri pentru el ca shi pentru E30?Oare nu voi cei ce alegetzi E90 il vetzi lepada pentru urmatorul model?E30 e mashina care intoarce capete shi in care soferul zambeste cu gura pana la urechi atunci cand trece de 3500 RPM la fel shi atunci cand iese din ea shi se uita in urma pana nu o mai vede...
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu tot E90 zic, 'cause i love gadgets shi evolutzia, dar ideea ta are shi nishte nuantze... :

 

Intradevar, virgina de 20 de ani e buna, bine echipata, tinerica, dar aia de 40 are un milion de surori gemene care au cam aratat meserie la totzi cei care le-au .... :) condus!

118255[/snapback]

 

 

f misto replyul :blink:

Link to comment
Share on other sites

E90 cu ochii inchisi/deschisi cu si fara ochi :blink:

 

imi plac mult E30 dar nu ca masina de zi de zi ci mai degraba ca o ma ina de distractie.... dar pt zi cu zi E90 nediscutabil pentru : siguranta/design/optiuni.

 

Confortul si performantele le poti obtine si la ala si la ala..... conteaza pt mine siguranta/ designul..... si ceva optiuni care iti ofera un confort superior lui E30.

 

Dar sincer mi'as lua un E30 dar doar daca ar fi facut impecabil....

Link to comment
Share on other sites

E30 320 si ?  ce e aia? :)

120345[/snapback]

 

 

ce-i aia E30 320 iS??? e un E30 cu motor M de 2000cmc si 192 de cai....doar atata.... :) asa cum are GTR

 

E90 320Si e seria limitata care are tot 2000 cmc dar numai 170 CP :)

 

by the way, ambele au 4 cilindri :blink:

Edited by Luk
Link to comment
Share on other sites

ce-i aia E30 320 iS??? e un E30 cu motor M  de 2000cmc si 192 de cai....doar atata.... :) asa cum are GTR

 

E90 320Si e seria limitata care are tot 2000 cmc dar numai 170 CP :)

 

by the way, ambele au 4 cilindri  :blink:

126840[/snapback]

 

 

:) pai cred ca iti dai seama ca cel putin 90 % din cei de pe forum stiu despre cele doua variante. including me .probabil am inteles eu gresit postul tau si am crezut ca te referi la E30 320 SI. asa ceva nu prea exista... :D my bad .

Link to comment
Share on other sites

Hai ma cat las-o dreq... insipid bordul de E90...

 

Lasa ca imi iau eu la anu E90 shi vin in Bacau shi te caut shi te dau cu fortza. Mergem o tura de la statuia lu' Stefan pana la Policlinica veche shi inapoi cum fac smekerii shi mai vb dupa despre bordu de la e90 :)

126599[/snapback]

 

 

abia astept. nu e nevoie sa ma iei cu forta :) dar asta nu imi va schimba parerea despre interiorul si mai ales calitatea materialelor din E90. printre altele am in familie un M3 nou nout la care au trebuit schimbate scaunele fata ( doar pielea ) pt ca se lua vopseaua pe haine :)) nu e gluma. revenint la E90, imi displace look-ul de bord de salupa, impersonal ca la un opel. unde e aspectul care a caracterizat atitia ani BMW-ul ?

 

OT- nu imi place sa dau ture pe centru :blink:

Link to comment
Share on other sites

aleg e30, sa nu uitam de ursuletele de la kre plecam + k sincer mi-as dori sa mai vad pe strada un ursulet reconditionat, fara pic de tuning pe el;). Dar daca mi s-ar face un cadou as alege e90 ca este mai sigura, mai stabila, si mai ales cand te gandesti la un e90 full option normal k e90 alegi.;)parerea mea. :blink:

post-2361-1158233863_thumb.jpg

post-2361-1158233908_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:) pai cred ca iti dai seama ca cel putin 90 %  din cei de pe forum stiu despre cele doua variante.  including me .probabil am inteles eu gresit postul tau si am crezut ca te referi la E30 320 SI.  asa ceva nu prea exista...  :)  my bad .

127385[/snapback]

 

 

oki-doki, ma gandeam eu ca ar trebui sa stii despre ce e vorba :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.