Jump to content

intrebari pentru posesorii de e90


Heaven

Recommended Posts

Deci numai mie mi se aburesc farurile..... naspa :twoup:

Stai linistit ca nu esti singur care i se aburesc farurile.Cand am luat masina acum 2 ani se aburea doar farul drept,ieri am observat ca se abureste si cel stang destul de putin.Am incercat mai multe solutii dar fara rezultat.Am scos capacul din spatele farului,dar tot se abureste,uscandu-se mai repede totusi.Mi se pare ciudat ca la o asemenea masina sa se abureasca farurile,solutia fiind sa le schimbi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pai cel de pe partea soferului a fost schimbat... si tot se abureste :twoup:

mi-am facut rost de bmw business 2011.

e format din 2 DVD-uri.

primul are peste 5 gb si este pe dual layer

stie careva din posesorii de e90 an 2006 daca unitatea dvd de la navi business citeste dvd DL?

Link to comment
Share on other sites

Normal ca citeste daca dvd-ul de navigatie pentru acest sistem este dual layer.

dvd ul original/initial e SL(al meu este 2006-2)

doar update-urile mai recente se scriu pe DL, de aceea ma gandeam ca poate unitatea de citire fiind mai veche, poate nu stie DL.

daca lucrurile sunt dupa logica la navi BMW, atunci ar trebui sa ai dreptate.

 

ai grija sa fie scris dvd-ul la viteza cat mai mica si de asemenea sa ai grija de unde il iei. stiu ca poleposition avea probleme cu un dvd de professinal luat de pe net. nu stiu daca a rezolvat si cum.

have fun!

mersi man.

 

le: asa e, mai demult mi-a dat un prieten sa incerc un DVD luat de pe net, Business. Chestia ciudata a fost ca a bagat harti si tari noi fata de ce aveam, dar de exemplu la Budapesta nu imi arata in baza de date nicio strada. Mai mult decat atat, nu a mai vrut sa iasa nicicum DVD ul din unitate :twoup:.

Edited by vladps
Link to comment
Share on other sites

:) si daca te rugam frumos ne spui si noua secretul ? si daca vrei punem si o cireasa in varf :twoup:

 

inca ceva: care stie unde gasesc si eu becurile pentru angel eyes albe? stiu ca sunt unele bune, pentru ca de restul am citit ca distrug modulul de lumini. din nefericire ce am gasit eu ca ar fi bune sunt prin state si nu reusesc sa imi dau seama daca sunt ok sau nu. am vazut ca au aparut multi cu asa ceva pe x5, deci trebuie sa fi luat ei de undeva!

have fun!

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Am si eu o problema legata de senzorul de lumina. Nu functioneaza. :twoup:. Sa va povestesc firul povestii ca sa puteti intelege si poate aveti ceva sfaturi sa-mi dati. Acum ceva vreme, cand masina nu era a mea, a fost la un amic la service sa rezolve nu stiu ce problema. Acolo in service mai era un BMW, caruia inca nu-i venise senzorul de lumina care fusese comandat. Ca sa-i dea masina omului, a luat senzorul de lumina de pe masina mea si l-a pus pe a lui. Totul bun si frumos, i-a mers omului fara probleme. Cand a venit senzorul respectiv, l-a montat pe masina mea, insa nu merge. Daca pun pe auto, farurile imi stau aprinse permanent. Are cineva idee care ar fi problema? As vrea sa cred ca nu este o problema cu senzorul si ca el merge, insa trebuie facut altceva, cine stie pe unde. Astept feedback-ul vostru. Merci frumos.
Link to comment
Share on other sites

:) si daca te rugam frumos ne spui si noua secretul ? si daca vrei punem si o cireasa in varf :twoup:

 

inca ceva: care stie unde gasesc si eu becurile pentru angel eyes albe? stiu ca sunt unele bune, pentru ca de restul am citit ca distrug modulul de lumini. din nefericire ce am gasit eu ca ar fi bune sunt prin state si nu reusesc sa imi dau seama daca sunt ok sau nu. am vazut ca au aparut multi cu asa ceva pe x5, deci trebuie sa fi luat ei de undeva!

have fun!

 

Cel mai bun inlocuitor pentru e90 e asta http://cgi.ebay.com/ebaymotors/PIAA-JMD-NE...=item3a4702d892

 

Se gasesc si pe 4tuning,okazii etc proaste calitativ.

 

Montajul e greu,deci de preferat ceva de calitate.

Edited by mirceagsm
Link to comment
Share on other sites

multumesc mircea, o sa ma uit! e de bine daca e in japan :twoup: voi ati intalnit problema cu calculatorul de lumini? este reala sau doar cazuri izolate?

 

optiunea pentru lumini ziua se gaseste in idrive si se numeste daytime running lights parca, si ai optiunea sa mergi doar cu angel sau cu angel si cu xenon, asta daca nu ma insel :)

 

toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.