Jump to content

Posesorii de BMW...


320i_24valve

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M-am uitat de unde tunnig la Logan e 1500 de $(bara fata bara spate Eleron , triple , faruri , neon , topa Sport |rally|) :blink: si ti-o faci misto... si cu sistem Turbo avansat ... si o faci si de curse mai ales cei care stau in bucuresti poate au vazut Logan-ul ala negru cum arata :| (nush numarul)

124739[/snapback]

Cu miile alea care le bagi,altcineva isi cumpara un 325i E36 si...nu mai are rost sa spun :)

Link to comment
Share on other sites

N-am nimic cu Loganul...din contra consider ca din punct de vedere comercial, e un succes, doar nu fac fata la comenzi. Dar atat , ca masina , sa ne lase oameni buni, arata ca un dulap intors sa nu mai vorbim de tinuta de drum si siguranta, cu airbaguri care nu sar la impact, si culmea mai costa si 8 000 de euro...Nu suntem fitzosi noi astia cu BMW-uri, da tocmai bine ca sunt tot fitzosi toti tzaranusii care isi tuneaza 1.4mpi-ul cu eleroane de 1m si tobe sport si dau scartzuri pe la stopuri..
Link to comment
Share on other sites

Sry ... dar :| era si tunat la motor ala ca avea o tzeava (cred ca era de la sistemul turbo :-? ) , si nu mai suferitzi de bmw-uri ...

 

P.S Numai bine !

130106[/snapback]

 

Mr.Pimp,ai un avertisment pentru limbaj.Data viitoare gandeste-te inainte sa postezi :blink:

Link to comment
Share on other sites

diferenta intre un BMW si restu lumii producatoare de masini este evidenta,

Nu cred k am mai vazut p la curse masini din 1985, 86, 89 care sa se invarta cum fac ursii, Mrs Pimp dak u crezi o masini atat de adevarata Logan-ul d c mai stai p aici cu oamenii care sufera, adevarat k este masina noua, dar eu unu mai bine de banii aia 8000 sau 7000 de euro imi iau un BMW cu 9 ani mai vechi decat Logan-ul si de restu banilor fac toata articulatia masinii si pun pariu k ma duce mult mai bine decat o Dacie + comfortul unui BMW nu se poate in veci compara. Asta este mai avem mult se evoluam (toata Romania) k sa putem sa ajungemsa ne comparam cu nemtii (aia ai draq).

Ideea este k eu dupa 4 ani de asteptari nu am avut parte de BMW decat o sapt si ceva, dar pot spune ca am focul in mine inca aprins, si p viitor poate sa imi fure 50 d masini k tot BMW imi iau, asta pt k multi nu inteleg pasiunea pt aceasta marca, este k si instinctul de frumos, pt forta, pt siguranta............... Nu pot descrie in cuvinte ce repr BMW pt mine, este ca un WOAU imens + k la 2 zile vine CTL la garajul unde lucrez pt a mai adauga ceva p BMW iar eu oftez cand vad acea pisica, pt k si eu tot pisica am avut si tot pisica imi iau. Bafta too all :blink:

Link to comment
Share on other sites

Toti cand aud ca vrei BMW incep sa zica de consumul ridicat desi nu au avut in viata lor, sau cauta defecte :blink: Daca zici ca iti iei un 520 sau un 525d iti zic toti ca e naspa, n-are putere...daca zici de un 535 iar e naspa ca o sa-ti ia 20 de litrii de parca au avut si ei si au de unde sa stie :)
Link to comment
Share on other sites

Sincer ppls, am vazut oameni care urlau ca bmw`urile sunt proaste shi ca nu duc.Eu am mashina de aprox 2 ani.Nu am avut probleme majore inafara de consumabile.Eu unu asha vad lucrurile ... BMW shi alte mashini.Asta pur shi simplu din considerentu` ca eu consider ca e o mashina care pe mine ma caracterizeaza excluzand faptul ca imi plac shi mi-au placut intotdeauna.In alta ordine de idei , omul vb. mai ales cand il roade invidia sau cand crede ceea ce aude de la tacsu` care are 80 de ani shi el shtie ca in anii 60 BMW`urile consumau mult :) .Inafara de asta apropo de posesorii de BMW care sunt fitzoshi .. poate ca sunt .. nu zic nu :D dar credetzi-ma ca am intalnit shi posesori de logan care erau la semafoare shi te priveau cu un aer de superioritate ca shi cum "uite bah .. am logan ce te umflii cu BMW`u ala de parca ar fii vreo mashina".Shi sincer ? parerea mea despre logan ... no comment.Shi apropo MR. PIMP .. am condus logan .. shi NO COMMENT ... omg .. :blink: :) :)
Link to comment
Share on other sites

Replica pt. Mr.Pimp: Prima mea masina a fost o dacie 1310 din 2004 noua nouta, injectie. Eram inca "sub tutela" si am profitat ca a mai dat tata ceva bani sa imi iau masina. Ok... Mi-am facut-o frumos ce sa zic spoilere la comanda , eleron tot la comanda, scaune tip recaro... etc. Asta ptr ca ceva lipsea. La un moment dat am vandut brusc dacia noua si mi-am luat un ursulet break din 1990 2.5i 171 CP. Tata era sa faca infarct!!! :blink: :) Dar masina aceea mi-a dat exact ceea ce imi lipsea, nu stiu... praca era facuta ptr. suflketul meu. Ok.. am dat BMW-ul cu lacrimi in ochi ptr ca vezi doamne "e vechi vlade, puiul tatei, uite, vinde-l si mai pun eu si luam ceva mai ca lumea". Am luat un FIAT PUNTO 1,9 D. Cand am mers sa il iau de acasa am crezut ca mor. Cand m-am mutat in Bucuresti am vandut imediat fiatul si m-am repezit sa imi cumpar Pisicuta 320i 24 v . Era praf... a afost tzeapa vietii mele. Bag bani in ea dar tot o fac eu pana la urma. NU O VAND NICI DACA IMI VAND TOT DIN CASA PTR EA. Nu stiu de ce dar stau cate 20 minute si o privesc ... doar atat. Cand ma urc in ea vorbesc cu ea de parca ar fi un amic bun. Nu ma dau banii afara din casa dar nu ma dau batut. NU cred ca vreo dacie provoca acelasi sentiment cuiva.
Link to comment
Share on other sites

Replica pt. Mr.Pimp: Prima mea masina a fost o dacie 1310 din 2004 noua nouta, injectie. Eram inca "sub tutela" si am profitat ca a mai dat tata ceva bani sa imi iau masina. Ok... Mi-am facut-o frumos ce sa zic spoilere la comanda , eleron tot la comanda, scaune tip recaro... etc. Asta ptr ca ceva lipsea. La un moment dat am vandut brusc dacia noua si mi-am luat un ursulet break din 1990 2.5i 171 CP. Tata era sa faca infarct!!! :) :) Dar masina aceea mi-a dat exact ceea ce imi lipsea, nu stiu... praca era facuta ptr. suflketul meu. Ok.. am dat BMW-ul cu lacrimi in ochi ptr ca vezi doamne "e vechi vlade, puiul tatei, uite, vinde-l si mai pun eu si luam ceva mai ca lumea". Am luat un FIAT PUNTO 1,9 D. Cand am mers sa il iau de acasa am crezut ca mor. Cand m-am mutat in Bucuresti am vandut imediat fiatul si m-am repezit sa imi cumpar Pisicuta 320i 24 v . Era praf... a afost tzeapa vietii mele. Bag bani in ea dar tot o fac eu pana la urma. NU O VAND NICI DACA IMI VAND TOT DIN CASA PTR EA. Nu stiu de ce dar stau cate 20 minute si o privesc ... doar atat. Cand ma urc in ea vorbesc cu ea de parca ar fi un amic bun. Nu ma dau banii afara din casa dar nu ma dau batut. NU cred ca vreo dacie provoca acelasi sentiment cuiva.

130781[/snapback]

 

Deci nu sunt singurul care vorbeste cu masina si care o considera mai mult decat un simplu mod de locomotzie :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

pacat ca voi megapasionatii de BMW care vorbiti de BMW ca de ceva nemaipomenit aveti in general 316 ,318 maxim 320d....

130858[/snapback]

Pai de ce e pacat ? Zau ca nu pricep de ce e pacat ...

Eu am si un ceas de mana pe care scrie BMW si de care sunt mandru tare. Crezi ca e prea mic si ar trebui sa-mi iau unul de perete ca sa fiu si mai mandru de el ? :blink:

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

nu domnule....cand vb de o marca de traditie,cand vorbesti despre automobil ca pasiune suprema si nu ca mod de locomotie...ma gandesc ca trebuie sa fii posesorul uni model mai exclusivist....dar cand ai o masina care o mai au inca cateva zeci de mii de oamnei...nu pica bine.

nu fac referire la nimeni...vorbesc conceptual...

Link to comment
Share on other sites

pacat ca voi megapasionatii de BMW care vorbiti de BMW ca de ceva nemaipomenit aveti in general 316 ,318 maxim 320d....

130858[/snapback]

 

Si voi astia pasionati de alte masini...nu intelegeti ca la un bmw nu e vorba numai de caii putere. Iar eu cel putin am si un 528 pe langa 316 (motor 1.9). Oricum sunt satul de voi pana peste cap... vad ca va roade rau daca stati pe forumul bmw-istilor doar ca sa mai puteti sa spuneti si voi doua vorbe...poate poate ne atacam si noi si ne luam o super masina ca a voastra (dacie, trabant, audi, vw etc). Ma intreb de ce nu intra nimeni cu aston martin, ferrari etc sa spuna aceleasi lucruri?

Link to comment
Share on other sites

Si voi astia pasionati de alte masini...nu intelegeti ca la un bmw nu e vorba numai de caii putere. Iar eu cel putin am si un 528 pe langa 316 (motor 1.9). Oricum sunt satul de voi pana peste cap... vad ca va roade rau daca stati pe forumul bmw-istilor doar ca sa mai puteti sa spuneti si voi doua vorbe...poate poate ne atacam si noi si ne luam o super masina ca a voastra (dacie, trabant, audi, vw etc). Ma intreb de ce nu intra nimeni cu aston martin, ferrari etc sa spuna aceleasi lucruri?

130864[/snapback]

eeehh...vezi cum sari calu,eu iti vb civilizat si dai cu bata in balta...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.