Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

Sunt foarte utile daca ai copil,pasager ce care doreste sa aibe lumina, aceasta fiind aprinsa nu te deranjeze la condus, practic nici nu simti ca este aprins ceva, chiar daca este aprins pe locul din dreapta.

 

mie mi-au placut ca merg de minune cu plafonul negru, pe cel alb se vad cam ciudat.

 

cam asa arata, ca le-am tras film dupa ce le-am terminat , parca terminasem oxfordu sa ma simteam :laugh:

 

 

Felicitari pentru modificari. Ai facut ceva!

Link to comment
Share on other sites

Merci Dane, as mai avea de pus pachet Mtech2 si geamuri electrice spate, dar m-am inecat ca tiganul la mal , pur si simplu nu ma mai trage inima, poate asteapta o surioara :) nu stiu.

 

cum te descurci cu pielea?Eu unul nu m-as putea obisnui

 

e mai misto pt ca iti tine masina mai curata, in sensul ca se curata mai usor si rapid, plus ca arata destul de ok interiorul asa.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

cum le-am avut pe ambele iti zic ca iarna imi ingheta dosul si pe textil , in schimb acum am incalzire si se incalzeste destul de rapid scaunul, iar vara..daca o ti in soare fara parasolar te arde si pielea si textilul .. de transpirat transpiri pe ambele materiale, dar o piele cu ventilatie in scaun..mmm :heart:

 

pielea daca o dai cu protectie pt uv nu prea ai treaba, daca mai ai si geamurile cu protectie uv chiar te doar la bascheti.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

myxe , pe mine ma multumeste masina asta :) mai ales ca o stiu din surub in surub (aproape)

nu e mare lucru sa dai 10-12 mii pe un alt sh..

 

ai grija ca e ceva chin cu cacatul ala de stropitor e prins oarecum dubios pe far,sau ma rog la cazan asa era.

 

nu-mi fac griji Alexe :) doar eu am montat tot sistemul..caci nu aveam si stiu despre ce e vorba

daca puneam totul nou nu ma durea capul , asa ca improspatez acum, vad ca pe stropitor scrie 2013 luna a8-a deci e proaspat

pompele sunt noi si ele ,tot de anul asta (si de la parbriz si de la faruri)

 

cand am tras filmuletul asta eram in extaz :) abia ce terminasem de montat tot

 

http://www.youtube.com/watch?v=pO2SduBSYYg

Edited by Krebs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

myxe daca o schimb iau ori f10 ori seria 4 cabrio benzina, a naibi alegere , ca sa nu mai zic de contrast :)

 

Cat costa un stopitor? Ca si eu ma trezesc cu balta pe partea soferului (prima data ma gandeam sa nu fie de la vreun furtun ceva).

 

200ron , il gasesti si pe la sh cu 100ron dar nu merita banii.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

si duminica...s-a odihnit :D

 

pagubosu'

 

http://img844.imageshack.us/img844/2663/tpub.jpg

 

cam flescait pe langa dansul..se pare ca era din 2002..heheee..

 

http://img580.imageshack.us/img580/9426/8czb.jpg

 

si noul ostas..

 

http://img855.imageshack.us/img855/2466/ih8f.jpg

 

 

il asteptam pe celalalt :)...

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ce naibi proiect ?! :) la urmatoarea masina nu-i misc un surub ...ori o iau cum imi place ori nu iau nimic ,o sa primeasca doctor de la service si atat :shifty:

 

pe asta eu cred ca nu o sa o vand niciodata, cel putin asa sper :) asa zicea si Ciupa' candva..

Link to comment
Share on other sites

dar chiar ai facut cateva la masina asta, zau ca ar fi pacat sa o vinzi. E placut sa ai cate ceva de facut la masina, am incercat si asa si asa, nu pot, ma plictisec daca nu am ceva de facut pe la fier, asta imi place la astea mai vechi, mereu gasesti ceva de surubarit :). Pana de curand aveam doua VW, aproape noi cu garantie, si asa ma ardea sa mai fac cate ceva la ele, dar nu aveam ce, plictis total, ca atare am dat unul si am luat-o iar cu mesterelea la balena asta mai veche :twitch: .

 

Stropitorul nu curgea pe la oring? stiu ca am avut aceeasi buba la E46 si am schimbat doar oring-ul.

Link to comment
Share on other sites

si astazi , de mos..m-a lasat contactu'...partea mecanica, pur si simplu nu se mai invarte usor , ca si cum ai avea volanul blocat :angry2:

 

dupa ce il f*t bine , contactul desigur, o ia...parca ar fi cheia stricata.. asa ca , trebuie sa merg la bmw si sa comand un nou contact mecanic cu codul de pe cheie :hmm:

 

de schimbat pare super simplu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.