Jump to content

IATA SI TROACA MEA


Krebs

Recommended Posts

4. dinvin si lumina alba la ceasurile de bord, maciuca M

 

http://img706.imageshack.us/img706/6956/52s3.jpg

Puiule... oare de ce nu uit ca tie nu-ti placea lumina audi style (sau logan modificat, cum ii spuneai tu mai demult)... :triniti:

Edited by C_o_s_m_i_n
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ete d-aia nu-ti mai merge sirocoul ! :p

 

uneori imi vine sa fac ceasurile iar portocalii, dar numai cand ma gandesc la ce trebuie facut..ma loveste lenea, mai ales pana recalibrez acele iar..am desfacut de 10 ori atunci cred , ca sa fie exact cum mi se parea mie ca trebuie sa fie

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Nea Cosmin, eu le-am schimbat pt ca mi se pare/parea ca dau bine cu display-ul de la dynavin (nici nu mai stiu ce am afirmat si nici daca a fost inainte sau dupa ce am modificat eu)

am zis de portocaliu pt ca uneori cand mai plec la un drum mai lungut si este tarziu , parca ma enerveaza la ochi albul (atat de la ceasuri , noroc sa am buton de intensitate, cat si de la navigatie)

chiar ma intrebam cum suporta cei cu modele mai noi navigatia aia pe bord (care reflecta si mai multa lumina la nivelul ochilor)

 

p.s. cred ca imbatranesc.. <_<

 

Asa era spiritul atunci...de ironie. Erau mai tupeisti baietii dar s-au linistit intre timp dupa debarcarea 'grupului' :)

 

stai tu linistit.

Edited by Krebs
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma... intr-adevar daca ai leduri intense, e deranjant la drum lung noaptea.

Eu am inceput cu de-alea de le vedeai si ziua, apoi am pus mai slabe si acum sunt la a 3-a generatie de albe, cele mai slabe ce le-am gasit.

Altfel e jale. Iar navigatia o tin undeva la 25% lumina.

 

La E46 e mai nasol ca la ace tre sa lipesti separat led-uri rosii pe ac daca vrei sa le ai mai intense decat cadranele.

Tu vad ca esti doar pe lumina standard a cadranelor si ai vopsit acele. Ar mai fi putin de lucru. Undeva era un tutorial pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Krebsule, ai o poza cu inelele adaptoare luate de la PITCAR ? Cat ai dat pe ele ?

 

Mi le-a dat un angajat , pe sub mana, la un pret mai mic , cred ca au fost 70ron (nu mai stiu exact)

 

asa aratau :

 

http://images6.okr.ro/auctions.v3/300_300/2012/05/04/4/3/652410974856402040465566-1481972-300_300.jpg

 

 

si pot sa-ti spun ca imi vibreaza OE-urile fata de jantele alea A.M. cu inelele astea de centrare (cu care nu-mi vibreaza gram)

 

 

singurul minus ,cand pun rotile de iarna trebuiesc scoase inelele si ies doar cu cutitul de pe butuc..adica greu.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Mi le-a dat un angajat , pe sub mana, la un pret mai mic , cred ca au fost 70ron (nu mai stiu exact)

 

asa aratau :

 

http://images6.okr.ro/auctions.v3/300_300/2012/05/04/4/3/652410974856402040465566-1481972-300_300.jpg

 

 

si pot sa-ti spun ca imi vibreaza OE-urile fata de jantele alea A.M. cu inelele astea de centrare (cu care nu-mi vibreaza gram)

 

 

singurul minus ,cand pun rotile de iarna trebuiesc scoase inelele si ies doar cu cutitul de pe butuc..adica greu.

 

ungele cu vasilina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.