Jump to content

BMW 318 E36 vs BMW 318 E46


DanyG

Recommended Posts

As vrea niste sfaturi pentru cumpararea unei masini.Sincer nu ma pricep foarte bine si tocmai din acest motiv am facut acest topic.

 

Dispun de 3000 de euro pentru a cumpara o masina si sunt in dilema.As vrea sa cumpar un BMW 318 din 2000, 127 CP,benzina pret 3200 euro neainmatriculata.Pe de alta parte ma gandesc sa imi iau un 318 din '96 '97 pe benzina avand in vedere ca sunt piesele mai ieftine(din cate am auzit) + ca este masina mai ieftina.

Dincolo de toate,credeti ca din punctul de vedere al fiabilitatii si al consumului este mai rentabil un 318 din 2000 decat unul din din '96 '97?

Link to comment
Share on other sites

e46 la 3000 de euro nu e cine stie ce ...

An:

2000

Carburant:

benzina

Putere:

127 CP / 94 KW

Capacitate cilindrica:

1890 CM3

Kilometri parcursi:

166400

Culoare:

Argintiu

Culoare metalizata:

Da

Aer conditionat:

Automat

Numar de usi:

Patru Sau Cinci

Numar de locuri:

De La 3 Pana La 6

Cutie de viteza:

Manuala

Clasa de poluare:

Euro 3

ABS:

Da

ESP:

Da

Inchidere Centralizata:

Da

Incalzire Auxiliara:

Da

Scaune Incalzite:

Da

Servodirectie:

Da

Cruise Control:

Da

Geamuri Electrice:

Da

Culoare Metalizata:

Da

 

Si arata destul de bine...Trebuie sa o vad zilele astea.

Link to comment
Share on other sites

Orice masina ti-ai lua, du-o la un test, la un service.

 

Nu te lua dupa prieteni care "se pricep la masini". Iti spune Stan-Patitul.

 

Masina mea, de exemplu (e 36) pare foarte ok chiar dupa un test, in schimb e plina de bube. Nu arata nimic pe tester, si chiar am fost la un service specializat pe bmw.

 

Dai 100 de lei, dar macar o vede un meserias si-ti spune cam ce soarta a avut.

Link to comment
Share on other sites

As vrea niste sfaturi pentru cumpararea unei masini.Sincer nu ma pricep foarte bine si tocmai din acest motiv am facut acest topic.

 

Dispun de 3000 de euro pentru a cumpara o masina si sunt in dilema.As vrea sa cumpar un BMW 318 din 2000, 127 CP,benzina pret 3200 euro neainmatriculata.Pe de alta parte ma gandesc sa imi iau un 318 din '96 '97 pe benzina avand in vedere ca sunt piesele mai ieftine(din cate am auzit) + ca este masina mai ieftina.

Dincolo de toate,credeti ca din punctul de vedere al fiabilitatii si al consumului este mai rentabil un 318 din 2000 decat unul din din '96 '97?

Daca dispui de doar 3000 de euro, renunta din start la E46 si mergi pe E36! Sunt sanse mult mai mari sa gasesti un E36 in stare buna la banii aia, in vreme ce un E46 in banii aia nu are decat sa fie unu' terminat in care sa fie necesar sa mai investesti cateva mii de euro sa il aduci cat de cat la "linia de plutire". :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Indiferent, la pretul ala tot cotiga ramane. Este mai ieftin decat in Germania...

E46 la pretul asta in Germania sunt numai avariate serios.

 

Banuiesc ca asta pe care vrei sa il iei tu este inmatriculat in Italia si atunci este de inteles de ce are pretul ala. In Italia nu gasesti decat epave... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Mai pune ceva si ia un E36 curat.

La banii astia E46 gasesti numai cazaturi.

Plus ca daca doar atat ai disponibil....tre sa te gandesti si la intretinerea masinii... :twoup:

 

 

Mai pune ceva si ia un E36 curat.

La banii astia E46 gasesti numai cazaturi.

Plus ca daca doar atat ai disponibil....tre sa te gandesti si la intretinerea masinii... :)

Link to comment
Share on other sites

Un E46 bun de 3000 de euro?! :twoup: E ca si cum ai spune ca vrei un E90 bun de vreo 6-7k euro... :)

 

Care, ala cu motor de E36 320 si inmatriculat la bulgari? :)

 

Nu stiu, m-am plimbat prin Alexandria in weedend si in trecere am vazut pret 3000E la un e46 negru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.