Jump to content

BMW Navigation DVD Road Map Europe BUSINESS 2011


Recommended Posts

Pune totuÂşi o poza Âşi aÂşa rezolvi toate dilemele.

 

 

Da un search pe Google cu "idrive business Romania" si vei vedea ca sunt pe alte forumuri si site-uri de anunturi ZECI de persoane care vand DVD-ul 2011 Business si specifica clar ca CONTINE ROMANIA, unii dintre ei au atasat si fotografii de la ecranul idrive-ului, eu pentru moment nu am nici o masina cu Business la dispozitie, dar voi face poze la prima pe care o prind in service.

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am gasit nimic de genul asta si m-am uitat in aproape toate cautarile de la Google pictures. Nicio urma de navi Business cu Romania. Am gasit doar un anunt in care spune: "Pentru navigatiile BMW BUSINESS exista ROMANIA DETALIATA TOTAL."
Link to comment
Share on other sites

Nu te uita pe google pictures, ci pe rezultatele care apar, vei vedea multe anunturi de vanzare pe alte forumuri, nu vreau sa le fac reclama aici, daca te vei uita la anunturile respective unele au poze cu ecranul de la idrive.

 

Sper maine sa prind un 330 cu Business si ii fac poze.

Link to comment
Share on other sites

Anunturi prin care spun ca au Romania pe Business sunt multe, insa in momentul cand ii suni sau comanzi, ti se spune ca nu exista.

 

PS: Am sunat la singurul numar de telefon care l-am gasit in acele anunturi si mi s-a spus ca pt varianta mea (E 90 din 2005) nu exista, sau mai bine zise acel update nu se merita facut pentru ca nu ar rezista modulul (sper sa fi inteles bine). Acum, pentru cei care au an mai nou, sa sune si sa ne zica si noua cum sta treaba.

Edited by RoberTINO
Link to comment
Share on other sites

Updateul de soft de la reprezentata se face pe raspunderea clientului pt ca de cele mai multe ori updateul implica si actualizarea soft a altor componente hardware. Acest lucru poate avea repercursiuni destul de grave si poate defecta unele componente ... din aceasta cauza reprezentatna NU ISI ASUMA NICIO raspundere. Acesta este raspunsul oficial pe care o sa-l obtineti daca doriti sa faceti update de soft la idrive ... indiferent de motiv.

 

Sper totusi sa se fi schimbat ceva intre timp.

 

Numai bine

Edited by paulgsm
Link to comment
Share on other sites

Sper totusi sa se fi schimbat ceva intre timp.

 

Nu, din pacate nu s-a schimbat si nu cred ca o sa se schimbe ceva. Ei considera ca au vandut o masina ok, iar un update de soft la un soft functional e "un moft" asa ca, nu isi asuma nicio raspundere si doar iti iau bani pe serviciu.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut la MHS update la 4 masini cu iDrive Business si la a mea (cea din semnatura) cu iDrive Pro. Am facut la 530XD (01/2007) un update si la Bavaria in Baneasa. Nu am semnat nici o hartie la ei cum ca se face pe raspunderea mea.

 

La masina din semantura update-ul l-am facut in Februarie 2011, impreuna cu update-uri pe calculatoarele de motor, cutie, abs si gateway.

Link to comment
Share on other sites

Eu am facut la MHS update la 4 masini cu iDrive Business si la a mea (cea din semnatura) cu iDrive Pro. Am facut la 530XD (01/2007) un update si la Bavaria in Baneasa. Nu am semnat nici o hartie la ei cum ca se face pe raspunderea mea.

 

La masina din semantura update-ul l-am facut in Februarie 2011, impreuna cu update-uri pe calculatoarele de motor, cutie, abs si gateway.

Salut!

Trebuie cumva programare ptr up-date, sau te duci acolo si il fac pe loc?

Link to comment
Share on other sites

Raspunsul corect este: nu exista Romania pentru navigatia Business, si totusi exista :)

Adica: nu exista DVD oficial business cu Romania, dar eu am unul si imi merge, luat de la cineva de pe net (nu spun cine, sa nu se considere reclama, dar il gasiti usor).

Hartile respective sunt adaptate de la alta navigatie de cineva care stia ce face. Si pentru mine unul, pana iese ceva oficial, e suficient de bine.

LE: dvd-ul respectiv functioneaza numai pe navigatiile de tip mai nou (parca dupa 2007), pentru ca au un hardware mai puternic.

Edited by mgi
Link to comment
Share on other sites

l-ai cumparat de la cineva sau l-ai downloadat de pe torrente? imi poti da un pm te rog daca nu vrei sa faci reclama :D

 

Raspunsul corect este: nu exista Romania pentru navigatia Business, si totusi exista :)

Adica: nu exista DVD oficial business cu Romania, dar eu am unul si imi merge, luat de la cineva de pe net (nu spun cine, sa nu se considere reclama, dar il gasiti usor).

Hartile respective sunt adaptate de la alta navigatie de cineva care stia ce face. Si pentru mine unul, pana iese ceva oficial, e suficient de bine.

LE: dvd-ul respectiv functioneaza numai pe navigatiile de tip mai nou (parca dupa 2007), pentru ca au un hardware mai puternic.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit si eu cu un vanzator de idrive business romania si nu era sigur daca o sa functioneze pe idrive bussiness 2005 cu update facut.Mi-a spus ca a adaptad el harta de la profesional.Deci teoretic inca nu este nimic sigur
Link to comment
Share on other sites

Nu merita pânã nu iese ºi varianta originalã. Bani pt update bani pt dvd ºi pânã la urma foloseºti navi foarte puÞin. Romania nici pe navi prof. nu e foarte exactã ºi are lipsa multe chestii, mai bine investeºti bani Într-un gps portabil.
Link to comment
Share on other sites

tocmai am discutat cu persoana care vinde cd-uri pentru navi business unde harta romaniei merge si pretinde ca doare el are din bucuresti.

mi-a spus ca defapt este cd-ul pentru navi proffesional 2011, doar ca sunt facute niste modificari tehnice pentru a merge si pe business.

pretul este 2mil si s-ar face proba inainte de a fi cumparat.

Link to comment
Share on other sites

tocmai am discutat cu persoana care vinde cd-uri pentru navi business unde harta romaniei merge si pretinde ca doare el are din bucuresti.

mi-a spus ca defapt este cd-ul pentru navi proffesional 2011, doar ca sunt facute niste modificari tehnice pentru a merge si pe business.

pretul este 2mil si s-ar face proba inainte de a fi cumparat.

Am vorbit si eu(cred ca era aceiasi persoana)acelasi pret,aceeasi disponibilitate.Ciudat mi s-a parut ca are si Bulgaria inclus(pe professional parca nu este Bulgaria).Oricum la 200 de lei ma cam bate gandul dar dupa Paste.

Masina mea 06/2007 deci nu am nevoie de update de soft.

Link to comment
Share on other sites

da exact si mie mi-a zis de bulgaria ... eu zic sa-l rugam pe MGI sa-i faca o imagine sa-l puna pe transfer.ro eventual :D

 

Am vorbit si eu(cred ca era aceiasi persoana)acelasi pret,aceeasi disponibilitate.Ciudat mi s-a parut ca are si Bulgaria inclus(pe professional parca nu este Bulgaria).Oricum la 200 de lei ma cam bate gandul dar dupa Paste.

Masina mea 06/2007 deci nu am nevoie de update de soft.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit si eu cu un vanzator de idrive business romania si nu era sigur daca o sa functioneze pe idrive bussiness 2005 cu update facut.Mi-a spus ca a adaptad el harta de la profesional.Deci teoretic inca nu este nimic sigur

 

Asta cu adaptarea nu o cred...

Link to comment
Share on other sites

cica ar merge pt masinile fabricatie dupa 2007 ... si mie mi-e destul de greu a crede ... dar omu' te lasa sa probezi inainte ... daca nu merge la revedere cine il cumpara?! :D

 

Asta cu adaptarea nu o cred...

Link to comment
Share on other sites

Uite si pozele.

Sunt facute pe un E90 cu Navi Business, fabricat in 06/2007.

Are versiunea de Navi Business care afiseaza hartile 2D.

Toate navigatiile business fabricate dupa 03/2007 au aceasta posibilitate.

 

http://img96.imageshack.us/img96/2596/dsc00425rz.jpg

http://img683.imageshack.us/img683/660/dsc00418zs.jpg

 

 

http://img855.imageshack.us/img855/2741/dsc00420o.th.jpg

http://img155.imageshack.us/img155/7770/dsc00421g.th.jpg

Edited by neo_andersson
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.