Jump to content

Michelin, Pirelli,Goodyear sau Bridgestone?


swsws

Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dunlop winter sport m3 sau 3d (3d modelul mia nou) , de la goodyear ar mai fi ultragrip 7+

 

dunlop winter sport m3 sau 3d (3d modelul mia nou) , de la goodyear ar mai fi ultragrip 7+ eventual cauta niste teste adac, depinde si ce marime este anvelopa...

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-ti iei anvelope de iarna BUNE, alegerea ar fi in ordinea:

1. Good Year Ultra Grip 7+ (cel mai buna)

2. Michelin Alpin 4

3. Dunlop Winter Sport 3D

4. Continental TS 830

Restul modelelor/marcilor sunt bunicele, dar......

Bridgestone si Nokian NU se ridica la nivelul celor 4. Depinde si de bugetul tau. Michelin-ul e cel mai scump, dar cel mai bun e UG 7+.

 

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-ti iei anvelope de iarna BUNE, alegerea ar fi in ordinea:

1. Good Year Ultra Grip 7+ (cel mai buna)

2. Michelin Alpin 4

3. Dunlop Winter Sport 3D

4. Continental TS 830

Restul modelelor/marcilor sunt bunicele, dar......

Bridgestone si Nokian NU se ridica la nivelul celor 4. Depinde si de bugetul tau. Michelin-ul e cel mai scump, dar cel mai bun e UG 7+.

 

Cu stima

Mersi mult am sa tin cont de parerea ta.

Link to comment
Share on other sites

Nokian WR sunt rulz, sa nu mai vb de nokian wr g2

Eu discut si plasez modelele in ordine in urma unor masuratori si teste CONCRETE, nu in urma feeling-ului unui sofer sau al altuia!

Nu poti sa masori niste valori; poti , doar, sa-ti spui o parere pe baza perceptiei tale!

 

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Nokian WR sunt rulz, sa nu mai vb de nokian wr g2

Eu discut si plasez modelele in ordine in urma unor masuratori si teste CONCRETE, nu in urma feeling-ului unui sofer sau al altuia!

Nu poti sa masori niste valori; poti , doar, sa-ti spui o parere pe baza perceptiei tale!

 

Cu stima

deci tu le-ai probat pe toate enumerate de ai curaj sa spui asta? :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Oricum , sa inteleg ca pana la urma Ultragrip7 isi face treaba asa cum trebuie ,iarna mai ales ca tractiunea pe spate este ceva mai pretentioasa :twoup:

Da, este cotata (in urma testelor ) ca fiind cea mai buna. Si nu e cea mai scumpa din cele 4.

 

PS. Daca vrei sa ne vedem si sa mai discutam la o cafea, de maine dimineata sunt in Craiova, la Hotel Jiul. Pana duminica

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Oricum , sa inteleg ca pana la urma Ultragrip7 isi face treaba asa cum trebuie ,iarna mai ales ca tractiunea pe spate este ceva mai pretentioasa :twoup:

Da, este cotata (in urma testelor ) ca fiind cea mai buna. Si nu e cea mai scumpa din cele 4.

 

PS. Daca vrei sa ne vedem si sa mai discutam la o cafea, de maine dimineata sunt in Craiova, la Hotel Jiul. Pana duminica

Cu stima

Ar fi interesant poate asa aflu si eu mai multe despre modelul meu de masina si cam ce ar mai trebui sa mai fac pe la ea mai ales ca vor veni gerurile iar masina are 1 luna de cand am cumparat-o.

Link to comment
Share on other sites

Exact!! Am testat si masurat pe Bd. Magheru forta de tractiune pe zapada, pe asfalt uscat si ud in conditii de iarna, apoi distantele de franare, rezistenta la rulare, zgomot si ...restul! :twoup:

 

E singura ta intrebare?

Cu stima

lucrezi undeva unde se testeaza anvelope?(sau vinzi anvelope in special GU) :)

 

:twoup: deocamdata da!

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Si eu am DUNLOP SWINTER si sunt foarte multumit de 4 ierni incoace!!!

MICHELIN sunt cele mai bune la consumul de carburant,nu?

Da, are un indice la rulare mic (1,01 kw/roata) fata de Dunlop 3D care il are mai mare (parca vreo 1,13kw). Deci, Dunlop ar "aduce" un consum mai mare. Dar nu e dramatic! :twoup:

FULDA a facut progrese mari fata de modeleel anterioare si are un pret foarte bun. Deci, un pneu de iarna foarte recomandabil

Cu stima

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei sa-ti iei anvelope de iarna BUNE, alegerea ar fi in ordinea:

1. Good Year Ultra Grip 7+ (cel mai buna)

2. Michelin Alpin 4

3. Dunlop Winter Sport 3D

4. Continental TS 830

Restul modelelor/marcilor sunt bunicele, dar......

Deci mai adaugam la lista si un FULDA ,BRIDGESTONE sau un VREDENSTEIN?

Si incercam o renumerotare?

Edited by red&bluestar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.