Jump to content

e46, 2004, 200CP


Recommended Posts

inseamna ca n-ai fost in ungaria la dragracing sa vedeti cum o pompa duza 1.9 tdi pe un vw polo face un mitsubishi Evo ix de 450 cp integral. il cheama Buli Joe

si a fost facut de TDIextreme din ungaria. De acolo m-am inspirat si eu cind mi-am facut masina si n-a fost usor deloc dar rezultatele.. foarte multumitoare:)

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca n-ai fost in ungaria la dragracing sa vedeti cum o pompa duza 1.9 tdi pe un vw polo face un mitsubishi Evo ix de 450 cp integral. il cheama Buli Joe

si a fost facut de TDIextreme din ungaria. De acolo m-am inspirat si eu cind mi-am facut masina si n-a fost usor deloc dar rezultatele.. foarte multumitoare:)

 

Eu chiar sunt curios sa vad cum trage 320diesel-ul tau de 280cp,arata-ne si noua un link ceva cu o filmare.

Link to comment
Share on other sites

Ce misto-uri ieftine are danywoman69 asta ! Parca ar fi Vacanta Mare din ultimii ani, face niste glume de nu rade nici dreacu' ! Penibil.

 

Nu cred c-am jignit pe nimeni asa ca nu-mi place nici mie sa fiu jignit. pt cei care nu cred, sunt invitatii mei oricind doresc sa vada daca am sau nu glume in program.Dar asa sunt romanii daca nu jignesc si nu fac pe inteligentii nu sunt sanatosi. Am crezut ca forumul este pt pasionatii de bmw nu pt cei pasionati de scandaluri si jigniri.

Link to comment
Share on other sites

Aia cu pompa diuza, nu e gresit, am auzit si eu de polo ala din Ungaria.

Pompa diuza ia zis el motorului VAG de 74kw, 101cp stoc.

Probabil dupa multe, multe modificari, au reusit cei de dincolo sa-l duca sus de tot.

Insa faza cu 320d de 280 de cai, eu nu o musc...aia e buba.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Aia cu pompa diuza, nu e gresit, am auzit si eu de polo ala din Ungaria.

Pompa diuza ia zis el motorului VAG de 74kw, 101cp stoc.

Probabil dupa multe, multe modificari, au reusit cei de dincolo sa-l duca sus de tot.

Insa faza cu 320d de 280 de cai, eu nu o musc...aia e buba.

 

Aha deci stii de el.. :) atunci 14.2 sec pe 400m la 320d poate iti zice ceva..:) asta e timpul de anu trecut..

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca se poate sa scoti cat zice el dintr-un 2.0D E46 insa cu turbina de 3.0D,intercooler marit,injectoare modificate,burlan in loc de evacuare si un soft dus la extrem si..... mult fuum!

Totusi ar fi bine sa ne arate si o dovada video ceva,nu poze cu dyno ca e plin netul!

Edited by THX-1
Link to comment
Share on other sites

deci... te obosesti sa imi raspunzi si mie?

3.od/193cp... la cat se duce?

 

Dar ti-am raspuns atunci...

 

"din pacate la 3.0d nu tine arborele si galeria...am incercat, tine doar la A5 3.0 tdi si merge de la 240 la 350-370. este unul facut in Baia mare care de alfel e si cel mai tare diesel din tara... Daca si 335 d ar fi fost si x d integral atunci era cam egal cu Audiul... "

 

Ar merge si a tau peste 300 dar trebuie modificata galeria de admisie turbina si multe altele...

Link to comment
Share on other sites

Eu stiu e90 320d cu turbina de x5 dusa din soft undeva pe la 240 cp. Dar nu putea omul sa mearga cu masina pe strada, nu faceau fata sistemele de nicio culoare, rupea aderenta in toate situatiile posibile, nu se putea folosi deloc de puterea aia. Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca se poate sa scoti cat zice el dintr-un 2.0D E46 insa cu turbina de 3.0D,intercooler marit,injectoare modificate si un soft dus la extrem si..... mult fuum!

Totusi ar fi bine sa ne arate si o dovada video ceva,nu poze cu dyno ca e plin netul!

 

Uite in sfirsit cineva care si stie configuratia Bravo! binenteles ca mult fum la extrem dar injectoarele sunt stock intercoolerul se vede din poza de la avatar, de 5 ori mai mare...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.