Jump to content

Mie nu-mi trebuie BMW


s0s0drk

Recommended Posts

Buna ziua,

 

Daca vrea cineva sa renunte la BMW din indiferent ce motive, de astazi accept donatii, in special M3-uri si M5-uri dupa 2006. Ma ofer sa va preiau vehiculul gratuit de la domiciliu fara cheltuieli suplimentare.

 

In plus, promit maxima atentie pentru fostele Dvs masinute - spalat saptamanal, garaj cu AC, alergat zilnic pe autostrada/DN1/wherever.

 

Cu respect! :)

Link to comment
Share on other sites

Daca-ti da cineva un BMW din 1990 cu motor de 3,5 nu cred ca o sa fii la fel de bucuros daca masina nu e inmatriculata si la cat e impozitul :hyper:

:LMAO: Asta da raspuns!

Apps,stiti unde m-a dus pe mine dependenta asta pt BMW?! La usurarea buzunarului de vreo 3500€uri si asta numai intr-un an si tinand cont ca am doar un pisic batran! Dar nu-i bai,cand ma urc la volan uit de toate datoriile,insa cel mai greu imi e atunci cand mai pica cate ceva la ea,si va spun sincer ca nu e vorba de bani(nu ma gandesc ca iar am de bagat bani in "toba" ei),ci de faptul ca nu suport ca masina mea sa nu mearga bine,pur si simplu detest asta,iar cand se mai intampla,deja ziua aia e "stricata", nu mai am chef de nimeni si nimic. Asta e....unde duce dependenta asta de BMW-uri...

Link to comment
Share on other sites

eu oscilez intre bmw , audi si mercedes ...

 

pana in prezent de 6 ani , nu am putut sa scap de un amarat de e46...ceva dubios cu masinile astea , jur, odata ce pui mana pe ele nu mai scapi,cumva pot pune ele mana pe tine...am impresia ca e si din cauza a ceva mit urban si efectul placebo, mai ales cand conduc alte masini si ma urca in scaunul in care am petrecut 170 de mii in aproape 6 ani , parca e un fotoliu de lux in ale condusului , volan , directie , propulsie,parca masina face parte din tine si raspunde starii tale, te simti cumva , mai puternic...ciudat...poate totusi am sa imi iau un audi , merc sa vad cum e..

Edited by POIUYT
Link to comment
Share on other sites

am petrecut 170 de mii in aproape 6 ani , parca e un fotoliu de lux in ale condusului , volan , directie , propulsie,parca masina face parte din tine si raspunde starii tale, te simti cumva , mai puternic...ciudat...poate totusi am sa imi iau un audi , merc sa vad cum e..

 

hai ca esti razna , ia un A5 si gata :D .

Link to comment
Share on other sites

Io unu' n-as trece pe nimic altceva,cand stiu ca si in gama BMW gasesti absolut orice masina doresti(asta pt un om normal),si aici as exemplifica:vreau lux?imi iau seria 7,vreau sport?pot opta pt un M,vreau sa-mi bata soarele-n creier?am de ales intre Z si 3cabrio,si tot asa;aaa,daca as fi un excentric si am alte pretentii?pai atunci as inclina spre bentley,rols,etc daca vreau SUPERlux sau la fel de bine pot merge spre ferrari,lambo,pagani si alte minunatii,asta in cazul in care vreau SUPERsport,insa subconstientul meu nici macar nu ma lasa sa visez la asa ceva,deci deocamdata raman cu picioarele pe pamant,adica la BMW :heart: .

Aa,si inca ceva:as trece la mercedes de exemplu,daca mi-as lua un monovolum sau o dubita ceva(pt ca in clasa asta,bmw lipseste cu desavarsire :( ). De camioane nu zic nimic! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

 

Si mie imi plac cele doua. Asa sunt o gramada de super masini de care te poti indragosti cu siguranta. Dar nu le iau pe alea in calcul. Ideea e ca masina in care-mi petrec viata de zi cu zi m-a facut sa simt ce n-am crezut ca pot simti vreodata pt o adunatura de fiare.

Link to comment
Share on other sites

 

...ceva dubios cu masinile astea , jur, odata ce pui mana pe ele nu mai scapi,cumva pot pune ele mana pe tine...am impresia ca e si din cauza a ceva mit urban si efectul placebo, mai ales cand conduc alte masini si ma urca in scaunul in care am petrecut 170 de mii in aproape 6 ani , parca e un fotoliu de lux in ale condusului , volan , directie , propulsie,parca masina face parte din tine si raspunde starii tale, te simti cumva , mai puternic...ciudat...poate totusi am sa imi iau un audi , merc sa vad cum e..

 

cea mai buna descriere.

si eu mi-am zis ca o sa renunt la marca BMW atunci cam am sa gasesc o masina in care sa ma simt cel putin la fel ca in BMW, bineinteles.. sa mi-o pot permite :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Prima masina a fost o Dacie din 2001 decembrie.dacia 1310 Li :))

apoi au mai urmat alte 3 marci pana la BMW.cu toate am avut aceasi placere de a cnduce,aceasi placere de a le ingriji cum stiu eu mai bine.Nu fac comparatie intre dacie si bmw.vorbesc de placerea de a avea o masina cat mai "spceiala".la fiecare masina in parte a existat dorinta de a o imbunatati.faptul ca BMW are si un stil aparte este un plus.

cum spuneai mai sus sorin:agata schimbatorul....dar volanul nu merge greu?abreajul nu se apasa greu?usile nu se inchid greu?.....vrei sa mai continui?

eu tind sa cred ca asta este atractia fata de bmw.cand pui mana pe el ori esti barbat ,ori nu mai esti.

acelasi lucru l-as putea spune si despre femei.cand pui mana pe un bmw,ori esti femeie ,ori nu mai esti :))

 

Iubesc masina care o am acum.chiar pot spune ca de imbracat nu mi-am mai luat nimic de vreo 2-3 luni,dar masina a profitat la maximim de econimiile mele :)).numai in ultimele luni ca a mancat zeci de milioane.si nu pe piese ci doar pe imbunatatiri.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Maserati, Ferarri, Lamborghini - super masini.

 

Alex, la partea cu modificatul nu stiu ce sa spun, eu sunt altfel. I-as pune faruri xenon cu angel eyes dar nu ma indur sa dau atatia bani nici in ruptul capului. Am alte prioritati acum. Masina merge si asta e important. Si am noroc ca ma tempereaza sotia. :))

Link to comment
Share on other sites

Maserati, Ferarri, Lamborghini - super masini.

 

Alex, la partea cu modificatul nu stiu ce sa spun, eu sunt altfel. I-as pune faruri xenon cu angel eyes dar nu ma indur sa dau atatia bani nici in ruptul capului. Am alte prioritati acum. Masina merge si asta e important. Si am noroc ca ma tempereaza sotia. :))

fiecare cu damblaua lui ;)

sotia mea nu exista si nu are cine sa ma tempereze cu cheltuielile pe accesorii.mama mai face crize,dar nu aud nimic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.