Jump to content

a auzit cineva de METABOND?


Recommended Posts

:blink:, in nici un caz nu sunt distribuitorul, pur si simplu am auzit vorbindu-se intr-un service de produs si am incercat sa aflu mai multe de la un potenial utilizator

24818[/snapback]

 

 

este o porcarie ..ca si dura lube sau alte cleiuri de astea..

oricum in motorul de bmw nu se baga decat ulei adevarat si atat!!

Link to comment
Share on other sites

si eu credeam ca sunt vrajeli cu aditivii astia... e nu e chiar asa...

 

am tras de un motor terminat 6 luni de zile completand cu aditiv in loc de ulei :blink: (2=2 120 de mii conserva)... nu face minuni binenteles dar iti lasa posibilitatea sa mai tragi de un motor care este terminat pana iti iei inima in dinti sa ii faci RK.

 

bine 1.800.000 este foarte mult.. am o banuiala ca si aditivu de 120 de mii face fix acelasi lucru... si nu este vrajeala.. aditivu se depune in tot motoru si nu se scurge ca uleiul cind motorul este oprit . iar daca nu ai presiune de ulei si vrei sa vinzi masina ... 2 cutii de 2+2 si ai terminat problema :)

Edited by beck
Link to comment
Share on other sites

si eu credeam ca sunt vrajeli cu aditivii astia... e nu e chiar asa...

 

am tras de un motor terminat 6 luni de zile completand cu aditiv in loc de ulei :blink: (2=2 120 de mii conserva)... nu face minuni binenteles dar iti lasa posibilitatea sa mai tragi de un motor care este terminat pana iti iei inima in dinti sa ii faci RK.

 

bine 1.800.000 este foarte mult.. am o banuiala ca si aditivu de 120 de mii face fix acelasi lucru... si nu este vrajeala.. aditivu se depune in tot motoru si nu se scurge ca uleiul cind motorul este oprit . iar daca nu ai presiune de ulei si vrei sa vinzi masina ... 2 cutii de 2+2 si ai terminat problema :)

25295[/snapback]

 

1.800.000 costa "operarea" mai multor componente: motor, cutie de viteze, diferential.

Link to comment
Share on other sites

in diferential sa nu bagi asa ceva daca e autoblocant :blink:

si nici in cutie hidramata ... la mecanica are un efect spectaculos daca nu este deja terminata si doar mai agata din cind in cind.

25441[/snapback]

 

um... stie cineva daca cartusul de ambreiaje din LSD este complet sigilat, adica are in interior un alt soi de lichid ? pentru LSD n-am gasit specificatii speciale pentru schimbul de ulei.

 

cine avea bmw nou si spunea ca la prima revizie l-au obligat sa schimbe... uleiul din diferential ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
Am auzit de un nou tratament pt motor: METABOND, este un fel de DuraLube, dar, cica, mult mai bun.

Daca a folosit cineva asa ceva, sa ne imparatseasca si noua experienta lui.

24798[/snapback]

 

Salut, referitor la ce ti-au mai raspuns ceilalti pana acum....... EU, da, sunt distribuitor de Metabond. Nu incerc sa conving pe nimeni sa cumpere sau sa foloseasca. Eu mi-am tratat motorul bmw e30 320i, cutia, grupul conic si benzina. Nu stau sa dau explicatii sau sa conving scepticii...... e treaba fiecaruia sa faca ce vrea. Daca doresti mai multe info, imi spui. Ceea ce pot spune pt toata lumea, este ca acest produs nu este aditiv de ulei, nu are depunere de material deci nu modifica cotele (cum face Duralube sau Slick50), trateaza materialul la nivel de prima molecula. Nu se pune doar o singura data ci la fiecare skimb de ulei. Prima data 5% din capacitatea baii de ulei si pe urma 2,5% din capacitatea baii de ulei. Nu modifica structura uleiului, uleiul fiind doar ca mijloc de transport pt a-l duce in motor, acolo unde este frecare..... cam atat deocamdata ! numai de bine la toata lumea si viata lunga motoarelor !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Am auzit de un nou tratament pt motor: METABOND, este un fel de DuraLube, dar, cica, mult mai bun.

Daca a folosit cineva asa ceva, sa ne imparatseasca si noua experienta lui.

24798[/snapback]

 

 

Pe pariu ca te-a vrajit ala de pe Colentina.............tot lauda Metabondul ala

Link to comment
Share on other sites

Salut, referitor la ce ti-au mai raspuns ceilalti pana acum....... EU, da, sunt distribuitor de Metabond. Nu incerc sa conving pe nimeni sa cumpere sau sa foloseasca. Eu mi-am tratat motorul bmw e30 320i, cutia, grupul conic si benzina. Nu stau sa dau explicatii sau sa conving scepticii...... e treaba fiecaruia sa faca ce vrea. Daca doresti mai multe info, imi spui. Ceea ce pot spune pt toata lumea, este ca acest produs nu este aditiv de ulei, nu are depunere de material deci nu modifica cotele (cum face Duralube sau Slick50), trateaza materialul la nivel de prima molecula. Nu se pune doar o singura data ci la fiecare skimb de ulei. Prima data 5% din capacitatea baii de ulei si pe urma 2,5% din capacitatea baii de ulei. Nu modifica structura uleiului, uleiul fiind doar ca mijloc de transport pt a-l duce in motor, acolo unde este frecare..... cam atat deocamdata ! numai de bine la toata lumea si viata lunga motoarelor !!!!!!

277467[/snapback]

 

Cre' ca o mai fi aflat omu' cateva lucruri despre Metabond, in 2 ani de zile.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Cre' ca o mai fi aflat omu' cateva lucruri despre Metabond, in 2 ani de zile.

:blink:

277525[/snapback]

Mda .. eu am pus DuraLube intr-un motor de Calibra si am reusit sa mai fac cu el 500 de Km.

Motorul nu consuma nimic in afara de benzina .... dar am reusit sa il sparg pe un drum de BV - Bucuresti si retur (pe jumatate).

Ce s-a intamplat nu a putut sa imi spuna nimeni .. ca a bubuit la propriu ... si pistoanele, toate erau gaurite!

Bineinteles ca toti au dat vina pe DuraLube!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.