Jump to content

BMW Z8


aleXpeed

Recommended Posts

Cum vi se pare Z8 din punct de vedere al designului??sa nu ziceti nimic de performante ca stim cu totii cum e Z8, DAR la exterior, mai ales la partea frontala, eu cred ca BMW a facut o "catastrofa", daca nu ar fi grila specifica BMW nici nu ai spune ca ar fi de la partea frontala un BMW, iar la spate nu am nimic de obiectat, astept pareri ca vad ca aici nu prea sunt topicuri cu Z8 :blink: :)

post-2361-1162494235_thumb.jpg

post-2361-1162494259_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

... DAR la exterior, mai ales la partea frontala, eu cred ca BMW a facut o "catastrofa", daca nu ar fi grila specifica BMW nici nu ai spune ca ar fi de la partea frontala un BMW, iar la spate nu am nimic de obiectat, astept pareri ca vad ca aici nu prea sunt topicuri cu Z8 :)  :)

147141[/snapback]

 

O parere: mai studiaza un pic de istorie aici: http://www.bmwclub.ro/info/istorie/automobile.htm

 

:)

 

Nu cred ca nu aduce a BMW, mai ales daca te uiti la 507

 

:blink:

Edited by bogmw
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

desi e topic vechi.......scriu si eu acilea pĂŁĂžania mea vis-a-vis de Z8

....abia aveam si eu "masina mea" cu care sa ma invart...si nu eram nici macar in primul an de facultate, darĂŁmite salahor (adica nu aveam nici bani), si eram la Agip, alimentand cei 10 litri de zi-cu-zi :twoup: cand la pompa de langa mine trage un Z8...negru.....bej la interior.......superb (inteleg ca era al unui personaj din lumea fotbalului). Ei bine, m-am blocat admirandu-l si a trebuit sa ma tocmesc cu cei de la Agip ca le aduc mai tarziu diferenta de bani pentru alimentarea ce depasise bine 10litri :twoup:

 

In concluzie, Z8-ul e un BMW cu un design deosebit si cu un aer aparte. O masina desãvârºitã :D

Link to comment
Share on other sites

O masina foarte frumoasa. Eu am condus 2 in L.A dar ambele erau Alpina. Exista si simplu care nu e Alpina?

Pe bord si pe cheie scria numarul masini dintr-o colectie de 555 bucati sau 550 .asa ceva. dar sunt incredibile.

 

Da.

 

Daca-mi amintesc bine, cei de la Top Gear au testat Z8-ul Alpina si au spus ca este mai slab decat varianta normala.

 

E superb Z8-ul.....degaja istorie BMW din ea, din orice unghi ai privi-o......chiar partea frontala imi si place :twoup:

 

Pacat ca este atat de scump.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

de acord.

dar deviem de la afirmatia ta, pe care o consider subiectiva, deci inutila intr-o discutie generala...

nu exista masina scumpa, asta incerc sa-ti explic.

 

Pai daca faci comparatie in functie de anii de fabricatie, SL-urile costa mult mai putin.

sl-ul inca se fabrica....deci de aia se degradeaza preturile celor vechi....dar cum am zis, deviem

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce comparati voi SL cu Z8 ..... or fi ele echivalente la clasa , dar SL-ul este o masina care se fabrica de 10-20 de ani , o masina de serie.....pe cand Z8-ul este o masina serie limitata , facuta o singura data , in exemplare limitate.......nu au nici o treaba una cu alta . Z8 se poate considera o oarecare masina de colectie......
Link to comment
Share on other sites

Nu e nici ieftina, e adevarat....eu nu am vazut in realitate cum arata.....si 80.000 euro este o suma, insa cand vorbesti de o masina de colectie, e chestie de gust si buzunar....:twoup:

 

In mod normal cred ca e in aceeasi categorie cu sl-ul de la Mercedes, ca dimensiuni etc......insa, nu putem sa le comparam prin prisma pretului, sau cel putin nu o masina de serie, cu una speciala, care nu se mai afla in fabricatie....poate cu ceva de pe la Aston Martin....:twoup:

Link to comment
Share on other sites

Nu e nici ieftina, e adevarat....eu nu am vazut in realitate cum arata.....si 80.000 euro este o suma, insa cand vorbesti de o masina de colectie, e chestie de gust si buzunar....:twoup:

 

In mod normal cred ca e in aceeasi categorie cu sl-ul de la Mercedes, ca dimensiuni etc......insa, nu putem sa le comparam prin prisma pretului, sau cel putin nu o masina de serie, cu una speciala, care nu se mai afla in fabricatie....poate cu ceva de pe la Aston Martin....:D

 

Nici macar , orice masina se alfa in productie de serie si s-a fabricat de o gramada de ani , se fabrica si se va mai fabrica si de acu inainte , nu se poate compara cu o masina de colectie , editie limitata :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sl e o masina de serie, z8 a fost o istorie reinventata , o masina extraordinara , cu foarte mult suflet, care si acum e o aparitie extraordinara......cine o judeca din prisma pretului nu o intelege....

 

 

e o masina de colectie si mai mult ca sigur ca cel care o are mai are in garaj inca doua trei ... si cel putin inca una de felul ei...

Link to comment
Share on other sites

Am vazut eu un exemplar cum arata si cred ca merita fiecare banut. Este o bijuterie. Uite era parcat pe Champs Elysees iar proprietarul m-a vazut ca fac poze, a asteptat dupa mine sa le fac si abia apoi s-a urcat in masina

http://img505.imageshack.us/img505/6711/20070314143347xw4.th.jpg http://img56.imageshack.us/img56/7875/20070314143357ep5.th.jpg http://img56.imageshack.us/img56/6589/20070314143403vn7.th.jpg http://img56.imageshack.us/img56/4440/20070314143413hq9.th.jpg

Edited by shimano
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.