BMWClub: BMW M4 - BMWClub

Jump to content

• 11 Pages +
  • « First
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

BMW M4

#161 User is offline   FRE 

• Fan
  • Group: Members

Posted 14 May 2015 - 21:15

Pai se vede pe iPhone localitatea si ora 😄😄😄
0

#162 User is offline   Andrei_VUV 

• .....

Posted 14 May 2015 - 21:15

Cum te-ai simtit la viteza aia pe A2? :)
Eu nu stiu daca as avea curaj...poate doar pe autobahn.
0

#163 User is online   Cristian.O 

• Pasionat
  • Interests:B.M.W.

Posted 14 May 2015 - 23:15

View PostService Premium, on 14 May 2015 - 21:11, said:

Nu e o idee buna sa zici ca a fost facuta la noi. Zi si tu ca ai facut-o in Germania. Nu stii ce sifonari citesc.

Pai Fre cred ca se referea la A2 din Germania.
0

#164 User is offline   AngelHeart 

• Membru

Posted 11 October 2015 - 22:14

1

#165 User is offline   ALEX B100XHX 

• Începător

Posted 11 October 2015 - 23:03

Frumos film !
0

#166 User is offline   kalinka 

• Nou venit
  • Pip

Posted 29 December 2017 - 00:58

Buna . Sunt utilizator nou si bine v-am gasit.Daca intrrbarea mea nu isi are locul aici rog admin sa o mute la locul potrivit dar e singur topic gasit in care se discuta despre M4 . Si acuma intrebarea : doresc sa achizitionez un M4 nou ( 2018) de la un dealer din Romania. Am tot studiat pe forumuri si lumea se plangea de fel de fel de probleme. As dori sa stiu daca M4 are intr-adevar ceva probleme “congenitale “ sau nu are mai multe probleme decat orice alta masina si cei care se plangeau pur si simplu au avut ghinion?
Multumesc pt raspuns si Sarbatori Fericite !
0

#167 User is offline   doomsnoopy 

• Începător

Posted 01 January 2018 - 21:49

am avut m4 2016 , probleme 2 ori bujii sau injectoare ( ma last pe drum) rest totu ok, am facut cu iel 60000 km in un an , acum am 2017 competition packet si e mare scimbare pana acum fara probleme.
2

#168 User is offline   WIN60 

• Pasionat

Posted 01 January 2018 - 22:44

mai greu ...cu cuvintele, ai avut doua probleme cu el ? la bujii si la injectoare? ai facut cu el* 60.000 km si acum ai model 2017 si e mare schimbare* fata cel de 2016? de ce?
-6

#169 User is offline   X M I 

• Începător

Posted 01 January 2018 - 23:43

Pe bune?!? Chiar ai facut cu IEL 60000km IN UN an?!? Dar daca ai iem4 TOTU e ok!
-4

#170 User is offline   doomsnoopy 

• Începător

Posted 01 January 2018 - 23:48

View PostWIN60, on 01 January 2018 - 22:44, said:

mai greu ...cu cuvintele, ai avut doua probleme cu el ? la bujii si la injectoare? ai facut cu el* 60.000 km si acum ai model 2017 si e mare schimbare* fata cel de 2016? de ce?

o data ma lasat pe drum langa sibiu pe autostrada pur si simplu motoru a intrat in modu ala emergenty sau cum sa zice la iel, si mergeam linistit...de la bmw au scimbat bujiile mi sa pare , si o data tot in bucuresti dadea intreruperi la aceleratie tot scimbat pe garantie piese rest nico problema pe 60k km acum la 2017 am competition la 2016 nu aveam ca cant am comandat inca nu era , e scimbare mare la diferential adica numai are probleme asa de mare la aceleratie.. are tractiune mult mai buna acum
0

#171 User is offline   mcliviu 

• Senior

Posted 02 January 2018 - 00:20

View Postdoomsnoopy, on 01 January 2018 - 23:48, said:

o data ma lasat pe drum langa sibiu pe autostrada pur si simplu motoru a intrat in modu ala emergenty sau cum sa zice la iel, si mergeam linistit...de la bmw au scimbat bujiile mi sa pare , si o data tot in bucuresti dadea intreruperi la aceleratie tot scimbat pe garantie piese rest nico problema pe 60k km acum la 2017 am competition la 2016 nu aveam ca cant am comandat inca nu era , e scimbare mare la diferential adica numai are probleme asa de mare la aceleratie.. are tractiune mult mai buna acum

Romania, tara tuturor posibilitatilor....

0

#172 User is offline   Stormzor 

• Membru

Posted 02 January 2018 - 00:35

*
POPULAR

:shifty: Care nu stiti, omul este din Slovacia si de asta are greseli de ortografie.
Cum nu sunt multi cu m4 pe forum, feedback-ul sau este binevenit :thumbsup:

This post has been edited by Stormzor: 02 January 2018 - 00:44

10

#173 User is offline   X M I 

• Începător

Posted 02 January 2018 - 01:08

Degeaba lasa feedback aici daca nu are credibilitate...scrie intro romana stricata ca i s a defectat de 2 ori masina...o data la Sibiu si o data la Bucuresti...si asta o scrie pe un forum din Ro. De ce s ar apuca un slovac sa faca toate astea? De ce nu i s a stricat masina deloc in slovacia ci numai in Ro? De asta zic ca nu are credibilitate. Plus ca google translate nu cred ca traduce cu iel in loc de el si altele...
-8

#174 User is offline   WIN60 

• Pasionat

Posted 02 January 2018 - 01:53

Aia nu inseamna ca te-a lasat in drum...pana a lasa in drum la a intra in limp mode si a intrerupe in accelerare mai este foarte multa distanta...Tot nu a inteles nimeni cred ce probleme ai avut la el, ai spus mai sus bujii si injectoare? Stii ce s-a schimbat in garantie?
0

#175 User is offline   doomsnoopy 

• Începător

Posted 02 January 2018 - 08:23

*
POPULAR

View PostWIN60, on 02 January 2018 - 01:53, said:

Aia nu inseamna ca te-a lasat in drum...pana a lasa in drum la a intra in limp mode si a intrerupe in accelerare mai este foarte multa distanta...Tot nu a inteles nimeni cred ce probleme ai avut la el, ai spus mai sus bujii si injectoare? Stii ce s-a schimbat in garantie?

ok mai incerc sa explic o data , deci modelu 2016 care am avut de la 0 km pana la 62000 aproximativ revizi am facut tot timpu la 10000 km (prima la 2500) , benzina numai 100, o data cant mergeam langa sibiu pur si simplu masina a intrat in mu ala cant poti sa mergi dar cu viteza redusa deci am lasato la servis la sibiu daca tin bine minte intai au zis ca sunt injectoare de la benzina murdara dupa aia sa gasti ca era o bujie .
A doua ora mergeam prin Bucuresi si la aceleratie avea mic intreruperi si tot la servis am aduso si mi au scimbat o bujie , mai mi aduc aminte ca trocanea cevea dupa 30k km fata la suspensie scimbat pe garantie era o piesa mica de 100 de euro , si o data nuami a mers lumina spate au zis de la bmw ca de la drumuri proaste si ca masina e prea dura sa stricat suportu de numer sau ceva de genu tot pe garantie scimbat, placute mau tinut fata 35000 mis a pare caucucuri spate cam la fel ala din fata au tin fara probleme 60k .
La masina asta nou cu care am 20k pana acum fara probleme in afara ca mi a explodat geamu fata ,,,fara nico piatra fara nimic pur si simplu a explodat geamu lateral de la sofer la viteza 57 km la ora( am camera in masina deci stiu exact) mia taiat piele nauntru si vopsea pe usa un pic dar totu sa rezolva acum in januarie dar pe casco:(( nu pe garanite .
consum model 2016 media 13.5 consum 2017 media cam 13.9 . 2016 avea 431 ps si tragea un pic mai bine jos asta 2017 450ps trage mai bine sus dar parca pana la 2500-3000 de ture e mai lenta , cel mai mare scimbare e suspensie resp setare la ia sa comporta altfel masina si diferential spate e mult mai bun numai sunt atata probleme cu tractiune. nam frane ceramice le am aprobat la test drive si nu mi au placut, dar asta e si cel mai mare problema a mea la masina care ma deranjeaza prima secunda cant plo afara nu franeaza deloc ....cant mergi de exemplu pe autostrada am invatat sa pun frana catodata preventiv ca daca ai nevoie sa franezi tare prima secunda nu tin frane deloc cant e ud pe jos:( e la toate bmw seria 3-4 asa am inteles:( cine vrea sa vede masina si sa stam la povesti ca la vorbit sunt mult mai bun decat la scris fara probleme stau in Bucu si in Bv .

lasat ala de drum pur si simplu nu mergea mai mult decat 3000 de ture si viteza maxima 80 km la ora si acelera foarte greu tremura toatea masina am considerat sa numai contunii asa pana la bucuresti si mai bine opresc am sunat la bmw mi au trimis platforma am luat cazare am primit alta masina in scimb si dupa 1 saptamana mi am ridicat masina....tot timpu dureaza mult la muri orce reparatie ca nu sunt piese pe stock.
15

#176 User is offline   six in line 

• Pasionat
  • Interests:Fast cars, hot women and M O N E Y

Posted 02 January 2018 - 10:39

View PostX M I, on 02 January 2018 - 01:08, said:

Degeaba lasa feedback aici daca nu are credibilitate...scrie intro romana stricata ca i s a defectat de 2 ori masina...o data la Sibiu si o data la Bucuresti...si asta o scrie pe un forum din Ro. De ce s ar apuca un slovac sa faca toate astea? De ce nu i s a stricat masina deloc in slovacia ci numai in Ro? De asta zic ca nu are credibilitate. Plus ca google translate nu cred ca traduce cu iel in loc de el si altele...

Omul e diplomat slovac stabilit in Ro, exact asa vorbeste si nasul meu care e din Slovacia si vorbeste o romana destul de pocita. Nu mai fii asa destept si rautacios, nici tu nu cred ca vb engleza sau germana fara pic de greseala sau accent!

This post has been edited by six in line: 02 January 2018 - 10:40

9

#177 User is offline   dan.l 

• Membru

Posted 02 January 2018 - 15:55

"cine vrea sa vede masina si sa stam la povesti ca la vorbit sunt mult mai bun decat la scris fara probleme stau in Bucu si in Bv ."

Tinand cont de ce a scris Doomsnoopy pe acest topic cu intenția de a ajuta, precum și colegii care spun că este slovac, consider că acesta chiar nu merită să fie luat la mișto...
6

#178 User is offline   X M I 

• Începător

Posted 02 January 2018 - 17:18

Ok! Mea culpa! Dar sper ca imi intelegeti reactia...sunt destui hiperpigmentati constitutional care vorbesc/scriu cam la fel si au tot asa masini ce depasesc cu mult statutul lor social...pe ei nu am cum sa ii iau in serios orice ar scrie.
7

#179 User is offline   CatalinP 

• Membru

Posted 02 January 2018 - 17:59

Dupa razboi multi viteji se arata. Dupa modul cum a scris, si eu am avut aceeasi impresie ca si X M I.
Cand nu stapanesti bine o limba, nu e o rusine sa folosesti engleza sau google translate.
-1

#180 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 02 January 2018 - 18:49

*
POPULAR

View PostCatalinP, on 02 January 2018 - 17:59, said:

Dupa razboi multi viteji se arata. Dupa modul cum a scris, si eu am avut aceeasi impresie ca si X M I.
Cand nu stapanesti bine o limba, nu e o rusine sa folosesti engleza sau google translate.

Dar de ce sa foloseasca engleza daca este un forum romanesc? Si totusi omul s-a straduit sa scrie in romaneste si este inteligibil. Ar trebui apreciat, chiar sunt curios cat de bine va exprimati voi in engleza, germana, franceza. Atata fandoseala numai la noi vezi, cand 90% din postacii forumurile nu stapanesc bine nici limba materna.
11

Share this topic:

• 11 Pages +
  • « First
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic