BMWClub: Noul BMW X3 2017... Pasiune la cote maxime ! [FOTO - VIDEO] - BMWClub

Jump to content

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Noul BMW X3 2017... Pasiune la cote maxime ! [FOTO - VIDEO]

#1 User is offline   X X L 

• drivin'...
  • Group: Moderators

Posted 26 June 2017 - 18:08

Din 2003 si pana in prezent, generatiile lui BMW X3 au incalzit spirite si au generat pasiuni dominante... Nici noul model G01 nu se lasa mai prejos !

click pe imagine pentru detalii

http://www.bmwclubmagazine.com/cutenews/data/upimages/bmw_x3_2017_mic.jpg

#2 User is offline   B754FIC 

• Începător
  • Group: Members

Posted 26 June 2017 - 19:11

Imi place si nu prea, e un x1 cu dimeansiuni de x5, la interior mult plastic (posibil de proasta calitate). Anyway, doar la testdrive pot face comparatie mai exacta.
4

#3 User is offline   camdigital 

• Începător

Posted 26 June 2017 - 20:12

O sa ajunga si astia ca Audi, toate la fel.
0

#4 User is offline   Romaryo36 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 06:44

Comentariile inutile nu isi au rostu.......nu e pentru oricine.....e belea rau...
1

#5 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 27 June 2017 - 08:58

B754FIC said:

1498497065[/url]' post='2406002']
Imi place si nu prea, e un x1 cu dimeansiuni de x5, la interior mult plastic (posibil de proasta calitate). Anyway, doar la testdrive pot face comparatie mai exacta.

Si x3 ul actual nu are mult plastic la interior si el de proasta calitate? Sa fim seriosi, x3 f25 e mult calitativ sub seria 5 f10 de ex. Din poze arata bine, la spate se merge pe trendul de la x4. Inauntru e un progres evident, pana si volanul e mai misto decat la modelul precedent. Per total nu avea cum sa fie schimbat radical, probabil noul seria 3 o sa semene cu seria 5. E un trend normal, asa a fost dintotdeauna.
0

#6 User is offline   X X L 

• drivin'...

Posted 27 June 2017 - 09:26

View Postcavaliere, on 27 June 2017 - 08:58, said:

Si x3 ul actual nu are mult plastic la interior si el de proasta calitate?

:nea:

il confunzi cu Duster :console:

#7 User is offline   Romaryo36 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 09:51

View PostX X L, on 27 June 2017 - 09:26, said:

Cam asa.....a innebunit lumea asta.... :frantics:
1

#8 User is offline   BMG e46 320d 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 09:53

Din punctul meu de vedere, arata senzatinal. M-a uimit.
Singurul lucru ce imi "displace", daca as putea sa ma exprim asa, este volanul.
Concret, personal, nu imi plac plasticele de pe volan ce inconjoara comenzile. Mai mult imi place volanul de M3, negru.
Repet, parerea mea, nu am nevoie de contraziceri .

In rest, este foarte, foarte frumoasa. :heart:
2

#9 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 27 June 2017 - 10:27

View PostX X L, on 27 June 2017 - 09:26, said:

Eram ironic, in sensul ca daca x3-ul nou are plastice multe si proaste, asta vechi cum le-o avea? Dar totusi, f25 calitativ e sub f10, sau nu?
0

#10 User is offline   X X L 

• drivin'...

Posted 27 June 2017 - 10:57

View Postcavaliere, on 27 June 2017 - 10:27, said:

Eram ironic, in sensul ca daca x3-ul nou are plastice multe si proaste, asta vechi cum le-o avea?

pai aici e problema, ca asta nou cica are materiale de calitate superioara -> lux...

Dar totusi, f25 calitativ e sub f10, sau nu?

Mie nu mi se pare

#11 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 27 June 2017 - 12:09

View PostX X L, on 27 June 2017 - 10:57, said:

pai aici e problema, ca asta nou cica are materiale de calitate superioara -> lux...

Mie nu mi se pare

Mie asa mi se pare, tie poate ca nu pentru ca detii unul sau pur si simplu pentru ca fiecare poate avea o parere.
Sunt curios daca a mai crescut iar in dimensiuni cum este trendul la toti producatorii in ultimii ani cand vine modelul nou.
0

#12 User is offline   X X L 

• drivin'...

Posted 27 June 2017 - 12:29

cred ca pana in prezent am testat majoritatea modelelor BMW, de la 2002 incoace, pana la G30 inclusiv...

si inca nu am tras concluzia ca la Spartanburg se lucreaza cu mai mult plastic decat la Dingolfing, ori ca materialele sunt mai bune in fabricile germane... pur si simplu, cred ca cel mai mult conteaza dotarile masinii, functie de care "feeling-ul calitatii" te incearca mai mult sau mai putin...

:popcorn:

#13 User is offline   Cosminbad 

• posesor Bmw
  • Interests:Bmw , Jocuri PS3

Posted 27 June 2017 - 12:43

uau............stiu pentru ce muncesc, am gasit o tinta. E superb!
0

#14 User is offline   edit 

• Senior

Posted 27 June 2017 - 12:46

x3 arata foarte bine, in acelasi "design language" introdus recent de bmw. totusi, mi se pare ca la interior ar trebui sa existe diferente notabile fata de seria 7, pt ca in felul acesta se dilueaza voloarea seriei 7. de ce sa platesti 100.000 pe seria 7 cand te poti urca in x3 de 50.000 si te simti la fel?!

eu personal nu prea inteleg rostul suvurilor. lumea le cumpara ca un symbol, pt statutul pe care acestea le ofera deoarece nimeni nu iese de pe sosea cu ele.

in principiu, daca suv-ul reprezinta un simbol, cred ca semnatura mai buna decat range rover nu exista.
nu exista rationamet pt care cineva ar cumpara X5 in dauna range rover sport sau X3 in dauna velar.

This post has been edited by edit: 27 June 2017 - 12:48

0

#15 User is offline   Romaryo36 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 13:35

View Postedit, on 27 June 2017 - 12:46, said:

x3 arata foarte bine, in acelasi "design language" introdus recent de bmw. totusi, mi se pare ca la interior ar trebui sa existe diferente notabile fata de seria 7, pt ca in felul acesta se dilueaza voloarea seriei 7. de ce sa platesti 100.000 pe seria 7 cand te poti urca in x3 de 50.000 si te simti la fel?!

eu personal nu prea inteleg rostul suvurilor. lumea le cumpara ca un symbol, pt statutul pe care acestea le ofera deoarece nimeni nu iese de pe sosea cu ele.

in principiu, daca suv-ul reprezinta un simbol, cred ca semnatura mai buna decat range rover nu exista.
nu exista rationamet pt care cineva ar cumpara X5 in dauna range rover sport sau X3 in dauna velar.

Uite eu iti pot spune de ce am ales un f25 in dauna unui 5-ar......pentru o sansa cat de mica acolo unde poate cu o masina mica sau joasa acea sansa nu exista,si pentru prestanta bineinteles....
PS..Gandeste-te ca in locul ML-ului Huidu avea un logan....cam cum ar fi aratat scena aia...??
0

#16 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 27 June 2017 - 14:09

View PostRomaryo36, on 27 June 2017 - 13:35, said:

Uite eu iti pot spune de ce am ales un f25 in dauna unui 5-ar......pentru o sansa cat de mica acolo unde poate cu o masina mica sau joasa acea sansa nu exista,si pentru prestanta bineinteles....
PS..Gandeste-te ca in locul ML-ului Huidu avea un logan....cam cum ar fi aratat scena aia...??

E mai mare prestanta in x3 decat in seria 5?:))
Daca in locul Ml-ului avea E klasse, nu ar fi aratat la fel scena? Comparam mere cu pere.
2

#17 User is offline   Romaryo36 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 14:15

View Postcavaliere, on 27 June 2017 - 14:09, said:

E mai mare prestanta in x3 decat in seria 5?:))
Daca in locul Ml-ului avea E klasse, nu ar fi aratat la fel scena? Comparam mere cu pere.

Da...e mai mare prestanta........asta e sigur.....iar daca era intr-un logan sau un e-klasse se termina urat si pentru Huidu....nu vroiam sa ajung la comparatii de genul.....totul era ca intr-o masina mica si joasa avea mai putine sanse....dar aici tine si de noroc,sansa cum vrei sa ii spui....

This post has been edited by Romaryo36: 27 June 2017 - 14:25

0

#18 User is offline   cavaliere 

• Pasionat

Posted 27 June 2017 - 14:32

View PostRomaryo36, on 27 June 2017 - 14:15, said:

Da...e mai mare prestanta........asta e sigur.....iar daca era intr-un logan sau un e-klasse se termina urat si pentru Huidu....nu vroiam sa ajung la comparatii de genul.....totul era ca intr-o masina mica si joasa avea mai putine sanse....dar aici tine si de noroc,sansa cum vrei sa ii spui....

E sigur pt tine ca e mai mare prestanta. Cat despre siguranta la impact, e strict parerea ta ca intr-un seria 5 iesi mai nesifonat decat intr-un x3. si gata, scuzati offtopicul.:)

0

#19 User is offline   CodMedia 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 14:43

View PostRomaryo36, on 27 June 2017 - 14:15, said:

In ritmul asta si cu acest mod de gandire o sa ajungem in 10 ani sa ne luam toti tiruri.

Sent from my iPhone using Tapatalk
0

#20 User is offline   Romaryo36 

• Începător

Posted 27 June 2017 - 14:53

trendul asta a aparut odata cu suv-urile :thumbsup:

Fiecare alege in viata ce vrea,ce ii place si in primul rand ce isi permite....si da ....eu ma simt mai in siguranta intr-un suv,sav decat in vechiul meu E90.......si nu e doar parerea mea.....
PS.era aici pe forum un topic dedicat accidentelor cu bmw....nu tin minte sa fi vazut ceva foarte grav cu suv-uri implicate in mod direct....
PS2....asta e parerea mea personala....eu de asta am ales x3....e un topic dedicat x3...noului....
1

Share this topic:

• 2 Pages +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users

www.bmwclub.ro trafic.ro