Jump to content

440i ticait metalic!


Nostra123

Recommended Posts

Sincer nu prea ma pricep la mecanica. Partea ceramica nu este fixa pe partea metalica, o poti invarti. Mie consilierul ala de service mi-a zis ca nu conteaza ce brand e bujia dar ca cele de la reprezentanta ar trebui sa aiba BMW scris pe ele. Acum daca o mai fi cv stricat nu stiu. Am factura si deviz pe reparatia facut si ii pot trage si pe ei la raspundere.
Link to comment
Share on other sites

direct de pamant cu ei, fara politeturi. Au ajuns sa isi permita prea multe. Eu stau pe bara cu masina de mai bine de o luna, ca nu sunt in stare sa imi aduca anvelopele. In sfarsit au venit, ca sa imi spuna ca nu au liber sa mi le puna ca nu stiau de mine. Pe bune?! Adica sun saptamana de saptamana, dupa care trebuie sa mai astept o saptamana pentru ca nu am facut programare?
Link to comment
Share on other sites

Am fost, nicio sansa, am incercat cu frumosul, dupa cu cearta, nu ai cu cine. Seful de service mi-a zis ca de ce nu am revenit a treia oara la ei cu problema. I/am aratat ca bujia nu este la fel. El a zis ca lui i se pare ca e la fel. Cam aia cred ca a fost.

Cea din dreapta este cea cu probleme. Observatii difererentele.

 

https://ibb.co/XJXKbb5

Link to comment
Share on other sites

chiar daca pe exterior diferentele par minore, mai mult ca sigur ca parametrii de functionare difera suficient de mult.

 

mergi la protectia consumatorului si depune o plangere oficiala; apoi cu acea plangere inregistrata te poti intoarce la ei, si foarte probabil nu va mai fi la fel de tare in gura si va incerca sa o dea la pace cu tine.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sunt diferite, te uiti la distanta dintre picioarele unde apare scanteia, la cea din dreapta distanta e de TREI ori mai mare... wtf?! Plangere OPC si rupe-i, stiu ca ai 3 luni garantie sau ceva de genul

 

Apoi eu as trimite si o scrisoare catre BMW Germania, ce fel de tehnicieni au astia. Da-le peste nas ca sunt pe principiul murdar de profit maxim, ca are bani proprietarul de BMW, DOAR ARE BMW!

 

LE: de curiozitate, care e codul fiecarei bujii? Ce este vizibil in poza au aceleasi litere/cifre.

Edited by Cabro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt diferite, te uiti la distanta dintre picioarele unde apare scanteia, la cea din dreapta distanta e de TREI ori mai mare... wtf?! Plangere OPC si rupe-i, stiu ca ai 3 luni garantie sau ceva de genul

 

Apoi eu as trimite si o scrisoare catre BMW Germania, ce fel de tehnicieni au astia. Da-le peste nas ca sunt pe principiul murdar de profit maxim, ca are bani proprietarul de BMW, DOAR ARE BMW!

 

LE: de curiozitate, care e codul fiecarei bujii? Ce este vizibil in poza au aceleasi litere/cifre.

Nostra123, trebuie mers si reclamati mai sus: opc, bmw romania, bmw DE

da-le mail sa iti raspunda oficial service-ul, ca asa iti cere opc-ul dovezi ca ai vrut sa iti faca si ca ai vorbit cu ei, iar seful de service sau service-ul te-au refuzat

dupa care faci pe site-ul opc si anpc plangere contra service-ului

mai poti lua un avocat si dai tu in judecata service-ul, atasezi toate probele la dosar

Edited by mihalascu
Link to comment
Share on other sites

mai trist e ca te-au si trimis la plimbare spunandu-ti ca asa fac toate :)

stim,cunoastem pe basinosii de la Auto Cobalcescu !

era vorba de o dacia logan ambition 1,6mpi abia cumparata noua , primii 500km, in garantie. AVEA TREPIDATII USOARE SACADATE care se transmitea in bord si in scaunele din fata

la relanti

Ingineru de service de la garantii, prost de acolo merge la drive test sa imi arate ca el e shumaher si schimba la 6000-6500rpm treptele de viteza, masina fiind in rodaj :flowers:

dadeau minciuni ca ar fi benzina problema,m-a pus sa incerc de la multe benzinarii benzina, dar erau basite bujiile cu 2 electrozi renault facute de jegosii de la EQUIEM !!!

nu vroiau neam sa puna alte bujii, am cumparat ngk noi, faceau scandal sa nu le puna. Le-au montat cu scandal si brusc masina si-a revenit nu mai avea simptomele

Fix aceeasi placa cu asa face toate domne, e ok.

Mentionez ca s-a intamplat in 2006 , dar vad ca tot asa de incompetenti au ramas !!! Luati aminte sa ocoliti acest service

Edited by mihalascu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.