Jump to content

Probleme injectoare


SADic.

Recommended Posts

Buna ziua!

Dețin un f10 535 din 2011, varianta de 299hp. Am depistat ca am probleme cu injectoarele și as dori sa va ĂŽntreb dacĂŁ se pot recondiționa modelul acesta; 13537805430. Va ĂŽntreb asta deoarce am ĂŽntrebat câteva persoane care se ocupa cu astfel de reparații și mi-au spus ca nu se pot recondiționa acest model, merita sa cumpĂŁr de la dezmembrĂŁri sau exista ateliere care le pot repara? DacĂŁ da, ĂŽmi puteți recomanda un service in București?

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost in aceeasi situatie si eu. Pe unde sunam, toti cei carora le dadeam codul de pe injectoare spuneau ca nu se pot reconditiona si nici macar verifica pe standurile lor. Spuneau ca Bosch nu ofera piese de schimb pentru codul respectiv. Eu am 520d, codul injectoarelor fiind 13537810702 (OE) si 0445110478 (Bosch).

 

Pana la urma, i-am gasit pe unii din Arad care mi-au schimbat injectoarele cu unele reconditionate (zic ei). Nu cunosc procesul prin care au fost reconditionate dar eu sunt multumit de ce am primit. Le-am schimbat pe toate patru si am scapat de probleme.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am fost in aceeasi situatie si eu. Pe unde sunam, toti cei carora le dadeam codul de pe injectoare spuneau ca nu se pot reconditiona si nici macar verifica pe standurile lor. Spuneau ca Bosch nu ofera piese de schimb pentru codul respectiv. Eu am 520d, codul injectoarelor fiind 13537810702 (OE) si 0445110478 (Bosch).

 

Pana la urma, i-am gasit pe unii din Arad care mi-au schimbat injectoarele cu unele reconditionate (zic ei). Nu cunosc procesul prin care au fost reconditionate dar eu sunt multumit de ce am primit. Le-am schimbat pe toate patru si am scapat de probleme.

Salut, imi dai te rog si mie firma?

Ca si eu am nevoie de injectoare.

Edited by Szabo Roland
Link to comment
Share on other sites

E simplu.

Daca injectoarele sunt pe principiu piezo (cristal excitat..) NU se reconditioneaza! Nu exista echipament, sau e f. f. scump. E aparent ce incearca unii ...

Daca injectoarele sunt cu solenoid se pot reconditiona desigur.

 

Injectoarele piezo daca nu ma insel au fost puse de prin anii 2007.

2011 sigur au injectoare piezo.

Edited by bimmer90f30
Link to comment
Share on other sites

... NU se reconditioneaza! Nu exista echipament, sau e f. f. scump.

Fara suparare dar ori se pot reconditiona, ori nu. Te cam contrazici singur. Echipamente exista, piese de schimb exista - intreaba-l pe dl. google. Intr-adevar, probabil depinde si de modelul injectoarelor dar nu as generaliza.

 

E aparent ce incearca unii ...

Asa o fi. Doar "unii"...

Link to comment
Share on other sites

Fara suparare dar ori se pot reconditiona, ori nu. Te cam contrazici singur. Echipamente exista, piese de schimb exista - intreaba-l pe dl. google. Intr-adevar, probabil depinde si de modelul injectoarelor dar nu as generaliza.

 

 

Asa o fi. Doar "unii"...

 

(Ma indoiesc ca exista cristale calibrate pe injector.. ca piesa de schimb..)

Cam ca dorubimotoru e situatia.

In alte tari ti se spune din start,daca apuci sa le dai codul.. ,sau altii deja le pun pe site (ce coduri nu se reconditioneaza) ca sa nu ii mai deranjezi cu telefonul!

 

Acum esti multumit de raspuns?

Daca nu stii sa citesti printre randuri... ce se poate si ce nu.

Edited by bimmer90f30
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.