BMWClub: Filaret - BMWClub

Jump to content

• 4 Pages +
  • « First
  • 2
  • 3
  • 4
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Filaret Bune si ... rele Rate Topic: -----

#61 User is offline   gheara 

• Nou venit
  • Pip
  • Group: Members

Posted 26 May 2015 - 11:18

Am fost eu de curand la verificare masina in 12 puncte si a fost totul in regula, rapid si nu a costat o avere.
Ce nu mi-a placut in schimb a fost faptul ca nu poti veni cu piesele tale, aici ma refer la ulei/filtre/piese suspensie,etc nu chestii mai "grele" cum ar fi elemente de caroserie. Daca vrei un schimb de ulei sau alta operatiune nu ti-o fac decat cu piesele lor...
0

#62 User is offline   D_A_N 

• Senior

Posted 26 May 2015 - 12:55

Care sunt cele "12 puncte"?
0

#63 User is offline   Dan Dan 

• Senior

Posted 26 May 2015 - 13:05

Se refera la "tipizatele" alea pe care le are orice service autorizat. Sunt bune la luat ochii. Sa nu fiu inteles gresit, nu e rau cand mecanicul sau receptionerul sau tehnicianul are hartie si creion in mana :)
0

#64 User is offline   thekid 

• Începător
  • Interests:not

Posted 09 December 2015 - 12:06

Salut,
Sa va spun eu experientam ea cu Filaret:
Programat la 8:30....pana la ora 10 masina se bronza in parcare.
La ora 10 dupa ce am stat in frig pt ca in cladire e scumpa incalzirea vine consilierul si imi spune ca se face upgrade la tester si sa vin alta data....
Am lasat numarul la receptie sa ma sune "domnisoara" mai tarziu pt.reprogramare si nu a sunat niciodata....
Experienta cu Filaret: combustibil ars aiurea, stat in frig aproape 2 ore, masina nu a intrat in service pt o verificare de 2lei
Le dau 5 stele .....

Dupa ce sunt prosti mai arunca si cu pietre
0

#65 User is online   GABIVVX1 

• Senior

Posted 10 December 2015 - 14:07

Cand mai ajungeti pe la Filaret (pentru probleme mecanice)intrebati de NOBERT si discutati cu el despre problemele voastre. :wink:
0

#66 User is offline   eutoteu 

• Nou venit
  • Pip

Posted 07 April 2016 - 23:52

salut,experienta mea cu filaret: programare la 9:30 pentru verificarea banala în 12 puncte + tester. am venit, am parcat, am intrat la recepție. pustiu. După 5 minute vine un taranel foarte arogant. Imi preia actele și imi spune ca sunt confidentiale informatiile despre istoricul si km reali ai masinii mele intrucat nu apar pe talon, desi am contractul de vanzare-cumparare. Ulterior, când îl întreb daca pot verifica pe tester dacă s-a rescris ori modificat softul masinii îmi spune ca masuna mea nu are asa ceva pentru ca e veche și oricum, ei au "doar softuri de mașini noi". In final, apare un alt nene la usa care anunță sosirea unui m3 (în jur de 9.40). Mi se spune ca va intra înaintea mea și ca va mai trebui sa aștept vreo 40 de minute pana îmi vine rândul, deși aveam programare de la 9:30 fix. Ma hotărăsc sa plec, dar înainte cer receptionerului un caiet de reclamații. Îmi spune ca nu are și ma îndruma spre manager. Managerul, la fel de arogant, confirma ca nu are nici caiet de reclamații, nici chef de discuții. Și când ma gândesc ca venisem sa le dau bani, nu sa le cer....
5

#67 User is offline   m1calin 

• Nou venit
  • Pip

Posted 20 April 2016 - 17:22

Salut , Cum dau si eu de acest Geroge de la filaret? Multumesc,

This post has been edited by m1calin: 20 April 2016 - 17:22

0

#68 User is offline   .Bogdan 

• [ unknown ]
  • Group: Contributors