Jump to content

E60-ul meu


Bala

Recommended Posts

nu dai bara jos... se desfac suruburile alea de deasupra narilor ca sa ai loc sa scoti farul mai in afara....

suruburile sunt sub plasticul ala cu garnitura pe el... de declipseaza de acolo...

evident desfaci si suruburile la far :)

iti trebuie trusa de torx-uri

Link to comment
Share on other sites

Si un torx T20(parca) luuung de vreo 30cm. Eu am o surubelnita cu torx speciala pentru asta. Suruburile de jos ale farului sunt destul de greu accesibile.

 

Dupa ce te obisnuiesti, schimbi ambele becuri cam in 10 minute. :p

Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

A murit de tanar... Al meu doar pe la 170.000 s-a inrosit.

Poti lucra linistit acum, ca s-a incalzit. :)

 

La mine inca mai rezista, 214 mii km si inca rezista:))).. Dar si-au pierdut din luminozitate, am luat altele mi-a zis @myx de unde la pret f bun, dar inca nu le-am pus..

Link to comment
Share on other sites

Eu le-am pus deja!

 

In alta ordine de idei, unde-ti tii jantele? Acasa sau la vreun hotel de anvelope? Si, daca la hotel, la care firma?

 

C-au aparut multe vulcanizari prin oras de o ard cu hotel de anvelope si tare-mi e ca pur si simplu le arunca in spate, n-au locuri special destinate lor precum Temeco, Kromax, Frank ...

 

 

 

Ma gandesc serios sa-mi pun rotile de vara.

Link to comment
Share on other sites

La cel din dreapta e mai usor dar eu cel putin m-am chinuit un pic cu remontarea celui din partea stanga. M-au luat durerile de spate pana l-am remontat. Problema e ca nu mai tin minte care a fost pozitia prin care l-am montat asa ca data viitoare iar o sa ma chinui. sper sa nu trebuiasca sa o fac prea curand.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eu l-am pierdut pe drum la bulgari.

68 lei am dat pe el nevopsit. Si inca vreo 20 lei vopseaua.

Am vazut ca are un sistem tampit de prindere si cred ca daca s-a deschis in mers cand am spalat geamurile a zburat de acolo ca am prins si o zi cu vant destul de puternic atunci.

Link to comment
Share on other sites

acum e 80 RON daca e original bmw .....

tu poate l-ai luat mai demult sau era aftermarket

 

Bala : nu cred ca il cumpara nimeni gata vopsit ...

orice vopsitor ti-l face pe maxim 50 RON si nu e nevoie sa dai atat pe el la bmw

Edited by RobyS
Link to comment
Share on other sites

Era al masinii. Oglinzile si capacele din spoiler (unde vin senzorii de ACC si nightvision) mi le-au tirat. Asta e o premiera.

 

Mi se pare mult pt ca e un kkt de plastic de 5x4 cm sau cat o fi.

 

L.E. am citit defazat :pardon:

 

OE dupa cod l-am luat acum un an si ceva. In fine..

Or exista si aftermarket? :)

 

Se vede diferenta la vopsea?

Link to comment
Share on other sites

uau. Cum sa coste kkt-ul ala 2.8 mil ????

 

 

Nu ma mai mira nimic nici pe mine orice e legat de preturi la astfel de masini! Am dat 52RON pe un "rahat" de cauciuc, mansonul de la bara stabilizatore! De fapt sunt doua mansoane, deci in total 104RON! Nu-mi venea sa cred ca un astfel de cauciuc simplu, poate sa coste atat de mult! Pun pariu ca pretul de productie nu este mai mult 5RON!

 

Eu l-am pierdut pe drum la bulgari.

Am vazut ca are un sistem tampit de prindere si cred ca daca s-a deschis in mers cand am spalat geamurile a zburat de acolo ca am prins si o zi cu vant destul de puternic atunci.

 

Poate ai actionat spalarea la mai mult de 120Km/h! Cel putin asa mentioneaza in carte sa nu faci treaba asta la o viteza mai mare de 120!

Link to comment
Share on other sites

Andrei_vuv a patit la fel. El poate sa-ti spuna exact, dar stiu ca il cumparase tot nevopsit pentru ca vopsit, are un pret fabulos.

 

Iar culoarea asta iese destul de usor, nu e cu probleme.

 

LE: a si postat intre timp.

 

Cel putin asa mentioneaza in carte sa nu faci treaba asta la o viteza mai mare de 120!
E bine de stiut! :) Edited by C_o_s_m_i_n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.