Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. BMW 5W-30. GĂŁseÂşti ĂŽn Autovit la 40 Ron sau la grozadan cu 38 Ron litrul.
  2. VĂŁd cĂŁ jantele de seria 1 au ET 37 deci jantele cu ET 34 se potrivesc fĂŁrĂŁ probleme. http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=36&fg=15
  3. Dă-le un telefon ca să aflii preţul. :) http://www.augsburg.ro/index.php/online/contact
  4. E vorba de panglica de la volan. ComandĂŁ una nouĂŁ.
  5. Sã ºtii cã am vãzut câteva BMW-uri roºii ºi arãtau foarte miºto.
  6. Mulţumesc! :) Azi am schimba sonda lambda stricată. Am ĂŽncercat prima dată cu Bosch ĂŽnsă tot mi se aprindea Check Engine. Am montat-o apoi pe cea originală BMW şi problema s-a rezolvat. Motorul merge mai rotund, trage mai tare şi mai de jos şi nu se mai aprinde check engine. http://img146.imageshack.us/img146/9742/img471lh3.jpg Sonda veche (originală BMW): http://img101.imageshack.us/img101/2900/img475xb4.jpg Sonda nouă (tot originală BMW): http://img101.imageshack.us/img101/4836/img474yn9.jpg
  7. Ar fi bine sĂŁ postezi niÂşte poze cu farurile ca sĂŁ vedem dacĂŁ sunt OEM sau pe producĂŁtor. Farurile OEM de E39 facelift nu au bi-xenon. Cele OEM se potrivesc perfect.
  8. Nu are asistenÞã la urcare.
  9. MĂŁ rog, de vinĂŁ sunt clienĂžii tĂŁi, tu nu ai nici o vinĂŁ.
  10. Ăi-au spus sĂŁ schimbi scaunul cu totul? :) Mai bine mergi ĂŽn altĂŁ parte Âşi schimbi senzorul.
  11. Nu cred cĂŁ poate prinde 230 pe GPS. Ăn talon cât e trecut?
  12. Nu cred cĂŁ BMW oferĂŁ aceastĂŁ opĂžiune.
  13. Poţi prinde centurile direct pe scaun sau să iei de la dezmembrări o centură sh şi sa foloseşti doar partea care intră ĂŽn acel locaş. Cel mai bine ar fi să porţi centura.
  14. Ar fi bine dacĂŁ ai pune o pozĂŁ mai clarĂŁ. Ăn aceasta bate soarele pe ornamente Âşi nu se va ĂŽnĂželege mare lucru...
  15. Vopsirea volanului nu mi se pare o chestie prea utilĂŁ. Este mult mai practic sĂŁ-l ĂŽmbraci ĂŽn piele.
  16. E cam ţărănesc cu sigla de M pe spatele unui BMW non-M.
  17. Castrol Edge la 80 Ron? Eu am luat 10W-60 Catrol Edge Sport de la Augsburg cu 60 Ron litrul. Iar acum douĂŁ luni costa 50 Ron.
  18. Prinde doar 207 km/h: http://www.carfolio.com/specifications/mod...car/?car=170566 :)
  19. Păi ai citit topicul ĂŽn ĂŽntregime? Bavaria oferea nişte variante... Ideea este că aşa se poate obţine acel sunet specific ĂŽnsă nu este o adevărată blow off valve pentru că este controlată electronic.
  20. Si jantele de "tabla" BMW sunt tot din aliaj de fapt, chiar scrie pe ele că sunt făcute din aluminiu.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.