Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. 318i sau 318is. 316 consumĂŁ la fel dar are performanĂže mult mai scĂŁzute.
  2. Sunt cât de cât ok, am ºi eu o astfel de maºinã. Ies zgârieturile superficiale destul de uºor.
  3. PoĂži folosi 5W-30. 170 000 km ĂŽnseamnĂŁ foarte puĂžin din punct de vedere al uzurii.
  4. ªi la Augsburg existã posibilitatea achiziÞionãrii unei casete noi cu cea veche la schimb plus diferenÞã.
  5. Vâscozitatea la cald diferã, asta am remarcat ºi eu. Bavaria spune cã totuºi sunt la fel...
  6. ÂŞi W126 avea aceleaÂşi dotĂŁri pe spate.
  7. La RAR nu prea se acordĂŁ norma de poluare Euro 1. Ori Non Euro ori Euro 2.
  8. PoĂži cumpĂŁra sticla de la far, se gĂŁseÂşte ca piesĂŁ separatĂŁ. CostĂŁ vreo 250 Ron pe producĂŁtor.
  9. Bravo! Chiar meritĂŁ ĂŽnmatriculatĂŁ maÂşina.
  10. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=37008
  11. 1. Hepu sau Aral. Trebuie sĂŁ pui 50% antigel Âşi 50% apĂŁ distilatĂŁ. Nu pune ĂŽn nici un caz apĂŁ de la robinet pentru cĂŁ distrugi radiatorul Âşi pompa de apĂŁ. 2. Probabil ai unul dintre senzori stricaĂži. Senzorii de parcare sunt legaĂži ĂŽn serie deci dacĂŁ unul este stricat nici ceilalĂži nu vor mai funcĂžiona. 3. Da. 4. De cauciuc, originale BMW. Am vĂŁzut cauciucuri identice cu cele pe care le am ĂŽn Autovit cu 60 Ron setul Âşi sunt inscripĂžionate BMW.
  12. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=37394&hl= sau de pe ebay.de
  13. Impozitul este de 2100 Ron. Este totuÂşi mai elegant Âşi mai practic sĂŁ ai numere definitive.
  14. http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=28234
  15. Deşi ĂŽn articol scrie AST, este vorba de ASC+T. Americanii sunt mai greu de ĂŽnţeles. http://img80.imageshack.us/img80/306/81865968lt7.jpg ASC-ul frânează doar roţile din spate şi funcţionează doar ĂŽn linie dreaptă. DSC-ul frânează toate roţile si ajută cel mai mult ĂŽn curbe pentru că monitorizează forţele dinamice laterale, ASC-ul monitorizează forţa longitudinală ĂŽn linie dreaptă. http://www.usautoparts.net/bmw/technology/dsc.htm
  16. MaÂşina este frumoasĂŁ, s-o stĂŁpâneÂşti sĂŁnĂŁtos! PreĂžul este un pic cam mare. ĂnĂželeg cĂŁ ai vrut o maÂşinĂŁ cu puĂžini km ĂŽnsĂŁ ar fi meritat una cu motor mai mare Âşi mai multe dotĂŁri. Ăn orice caz, Ăžie trebuie sĂŁ-Ăži placĂŁ! :)
  17. Probabil cĂŁ are un sponsor. :)
  18. PĂŁi ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ te-ai decis. :)
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.