Jump to content

Ciupanezu

Members
  • Posts

    27000
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    14

Everything posted by Ciupanezu

  1. Eu merg la un service din zona 1 Mai de peste 2 ani şi sunt foarte mulţumit. I-am mai trimis şi pe alţi useri de pe forum şi au fost mulţumiţi la rândul lor. Poţi să mergi cu piesele tale sau să comanzi de la ei piese pe producător sau originale. Poţi sta ĂŽn service ĂŽn timpul cât timp se lucrează la maşina ta, nu este nici o problemă. Ţi-am trimis datele de contact prin pm.
  2. Am comandat una NGK, 400 Ron mĂŁ costĂŁ.
  3. Pentru turbinĂŁ: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...80&start=80
  4. Piesa 7: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...fg=50&hl=41
  5. MulĂžumesc, am corectat. :) http://img505.imageshack.us/img505/5488/urgentabmwclubsh8mi8aq0.jpg @MuadDib: Mersi! :)
  6. Mi-a picat sonda lambda. Mi se aprindea check engine-ul ĂŽn sarcinĂŁ Âşi apoi se stingea Âşi nici nu trage. Piesa vine luni, abia aÂştept s-o schimb.
  7. Când blochezi intersecÞia ºi depãºeºti coloana opritã la semafor pe contransens, numai supravieÞuirea nu o urmãreºti.
  8. Eu zic cĂŁ e daunĂŁ totalĂŁ. Ămi pare foarte rĂŁu, aveai o maÂşinĂŁ foarte frumoasĂŁ Âşi ĂŽntreĂžinutĂŁ.
  9. Ţiganie mare. Iar ideea e stupidă. Ce poate fi mai prostesc decât să te uiţi ĂŽn jos când conduci?
  10. Ciupanezu

    X1

    Mie chiar Îmi place cum aratã. Nu e urât ca seria 1 sau X3.
  11. Nu costã 5500 Ron. Schimbul plãcuÞelor ºi discurilor costã exagerat de scump Însã schimbul filtrelor nu costã chiar atât de mult.
  12. http://img267.imageshack.us/img267/7816/urgentabmwclubsh8mi8.jpg
  13. Codul de culoare al maÂşinii este trecut ĂŽn compartimentul motor. http://www.standox.ro/?sec=4#Region1
  14. Am folosit Âşi eu metoda asta, chiar funcĂžioneazĂŁ.
  15. Eu nu m-aÂş mai obosi. Cel mai mult conteazĂŁ starea tehnicĂŁ Âşi aspectul maÂşinii. DacĂŁ maÂşina are un interior foarte ĂŽntreĂžinut Âşi nu are urme de uzurĂŁ iar tehnic este ok, aceste detalii sunt suficiente.
  16. Ciupanezu

    Matilda

    Poate cĂŁ el chiar Ăžine la maÂşina lui. Porsche sĂŁ nu fie. :)
  17. PoĂži merge Âşi 3000 km, totul depinde de stilul de conducere.
  18. DacĂŁ Âşi celelalte au diverse urme, mai bine le vopseÂşti pe toate. ÂŞtiu un loc unde le poĂži vopsi pe 550 Ron pe toate patru.
  19. La ĂŽndreptat conteazĂŁ mult aparatul folosit Âşi priceperea celui care ĂŽl foloseÂşte.
  20. @Cristi.MD: Aceste discuÞii pornesc de la faptul cã vorbeºti ironic la adresa posesorilor de maºini pe benzinã ºi Încerci sã spui cã posesorul unei maºini pe benzinã stã cu ochii numai pe indicatorul de consum ºi plânge În Întuneric pentru cã nu ºi-a luat diesel. Astfel de generalizãri ºi pãreri formulate tendenÞios nu duc la nimic bun.
  21. Ciupanezu

    Mini Clubman

    ParcĂŁ e rezultatul unei mutaĂžii. :)
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.