Jump to content

Service auto mecanica - vopsitorie


Changing

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Salut,

 

Pentru un E46 320D 2004 cat ma costa sa schimb termostatele cu piese de la voi pe original?

 

Cat costa doar manopera ?

 

Si cat ar costa daca ar fi sa schimb doar unul din cele doua termostate?

 

Cod 11717787870 thermostat for EGR cooling si 11517805811 thermostat with adapter.

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

 

Am avut inchis incepand cuu 22 dec dar de luni ne intoarcem la treaba.

@mcliviu: avem decontare directa cu omniasig. este facuta deja constatarea? daca da, astept un semn pt programare. sau s-a facut cumva programarea deoarece am vazut in platforma 2 portiere la un seria 5 de vopsit?

 

Un an cat mai bun!

 

 

Salut.

Da, am decis sa mai sun o data la telefon si am venit. Pe topic nu prea s-a raspuns, sau s-a raspuns foarte greu.:rolleyes:

Cele 2 portiere sunt intr-adevar ale mele, astept sa ma sune cineva sa-mi spuna cand sa aduc masina.

Thx!

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

buna seara , cat m-ar costa vopsire bara fata + bara spate la un e 46?barile sunt mtech 2 , au fost vopsite acum o luna , se pare ca nu si-au dat deloc interesul si acum sare vopseua.bara spate are si un mic defect , au incercat sa o prinda in holzsurub intr-o parte si sunt vreo 2,3 gaurele , .se poate rezolva si aceasta problema?astept un raspuns si cam cat ar dura operatiunea.multumesc Edited by george_geo1010
Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu la service la Dragos pentru revopsit portiere dreapta (zgariate). Foarte multumit, recomand.

 

 

de bine: +

lucrarea a iesit foarte bine (din ce am putut vedea la lumina de iarna)

masina a fost predata impecabil

pe aripa fata dreapta (pe partea cu portierele) aveam o urma de la ceva, care a fost rezolvata cu aceasta ocazie fara sa solicit, desi nu era obiectul lucrarii - aici un mare plus

lucrarea s-a finalizat in timpul estimat, nelucrandu-se insa pe graba. Din nou, foarte important.

 

de rau: -

am cerut pret pentru o piesa pe care voiam s-o montez cat statea masina in service (un termostat), dar am primit telefon dupa 2 zile cu pret + manopera (deja le luasem)

dupa receptia masinii, aveam o eroare de la airbag pasager care nu fusese stearsa. Dragos s-a ocupat personal de rezolvare si si-a cerut scuze pentru inconvenient, deci totul a fost ok in final.

 

Desi sper sa nu revin :rolleyes: (aici e ca la medic), cu siguranta voi apela tot la Dragos pentru operatiuni de vopsitorie, mai ales ca e la 10 min de mers pe jos de mine.

Edited by mcliviu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am fost si eu ieri la acest service cu un dosar de dauna cu un telefon prealabil...

Ajuns acolo, seful de service a cam vrut sa ma refuze... ba ca dureaza, ba ca s-ar putea sa nu plateasca asigurarea, ba ca are masini cu programare... intr-un final

a spus sa las masina ca poate pe sapt viit se poate uita la masina pt reconstatare...

Am luat azi masina de acolo, seful service parca era "usurat" de povara masinii mele.. pfff

In 40 min am facut reconstatare la un alt service... Usor si comod!

Cam asta s-a intamplat! Poate domnii de acolo colaboreaza doar la lucrari cu cash, etc.. cine stie

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.