Jump to content

525 d 2002 INJECTOARE


Recommended Posts

TIP:Vezi ca ai incurcat pachetele M din semnatura :blink:

152682[/snapback]

ba baiatule cred tu nici nu ai dreptu sa postezi aici, si ce pachete m incurcate visezi? daca citeai mai bine pe forum observai ca atunci cand am avut un E34 am fost la AB si mi-au curatat injectoarele! ai venit tu repede la tara din arad mecanicu lu peste!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba baiatule cred tu nici nu ai dreptu sa postezi aici, si ce pachete m incurcate visezi? daca citeai mai bine pe forum observai ca atunci cand am avut un E34 am fost la AB si mi-au curatat injectoarele!  ai venit tu repede la tara din arad mecanicu lu peste!

153049[/snapback]

LOL

In primul rand era vorba de diesel dupa 2000,nu de e34.Nu ma deranjeaza ca postezi aiurea doar ca atunci cand nu stii ceva mai bine te abtii.

In al doilea rand te rog sa vorbest frumos si sa modifici semnatura ca doar tu ai spus ca cel actual are paket M.Sau poate s-or fi transferat de pe una pe alta? :) :blink: :)

Link to comment
Share on other sites

O alta cauza care duce la functionarea defectuasa a injectoarelor este pilitura produsa de pompa de inalta presiune din diverse cauze,pilitura, care in cel mai fericit caz infunda unul sau mai multe orificii din cele 5 ale dusei care au dimensiuni de 0,12mm si care practic nu mai pot fi desfundate,eventuale impuritati ajunse in injector de natura organica,sunt practic distruse de presiunea foarte mare 1600 bari de aceea BMW nu recomanda aditivi pentru curatarea injectoarelor ele se auto curata prin pres.f.mare

cine spune ca a curatat injectoarele cu nu stiu ce solutii cam exagereaza,sau mai nou prin ultrasunete ,cred ca nu au informatiile necesare pentru as da seama ca este o mare magarie...

post-2040-1163624714_thumb.jpg

Edited by Rasvan
Link to comment
Share on other sites

vezi-ti de treaba ta :blink:

153246[/snapback]

io zic sa va vedeti voi de treaba voastra,pt ca eu nu am inceput sa vb cu nasu pe sus cum vb prietenu tau marele inginer,si nu v-am bagat in seama pe niciunu din voi,cred ca ai o problema din moment ce imi spui tu mie sa imi vad de treaba mea cand tu nu iti vezi de treaba ta !

Link to comment
Share on other sites

INJECTOARELE SE POT CURATA sau SE SCHIMBA DIRECT ?

Bafta

152589[/snapback]

 

 

salut....

exista pe piatza niste aditivi pt motorina care asi fac destul de bine treaba...in ce sens?....in sensul ca ..acestia se pot adauga in motorina din cind in cind astfel curatind depunerile din injectoare .....

 

 

...daca ai asteptat sa se "buleasca" injectoarele ... nu stiu cit de eficienta mai este metoda asta cu aditivii.... poti incerca ..... costa 150 mii un flacon ....

 

injectoarele nu se strica propriu zis .... se depune mizerie pe "conul" injectorului si acesta ori nu mai inchide bine ..ori trece prea putina motorina prin el....

 

 

 

bafta.... si eu zic sa incerci cu aditivii mai intai in loc sa dai 300 euro pe un injector ..... parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
sistemul de injectie este bosch.. deci majoritatea componentelor sunt bosch nu? te duci la bosch iti ia codul de pe injector si iti aduce un injector nou mai ieftin decat la reprezentanta.. pt mai multe informatii du-te la un service bosch sau reprezentanta si te vor lamuri ei..

un prieten si-a schimbat la mercedes E200CDI injectoarele la bosch cu 150E/bucata.. stii cat e la mercedes un injector pt el? :blink:

 

Later Edit: cand se intoarce prietenul asta in tara (luni-marti ar trebui) o sa-l intreb mai multe si va spun ce si cum.. dar in principiu cam cum am spus mai sus..

152650[/snapback]

 

Pana la urma cum e cu reprezentanta asta Bosch? Cum dam de ei?

 

As vrea sa stiu un pret pentru injectoare de 530D din 2001.

Edited by valllentin
Link to comment
Share on other sites

eci pana la urma cum e

 

Pana la urma cum e cu reprezentanta asta Bosch? Cum dam de ei?

 

As vrea sa stiu un pret pentru injectoare de 530D din 2001.

158353[/snapback]

Costa 288 eu. in Germania pret fara tva care este de 16%,in RO s-ar putea sa cumperi marfa turceasca la un pret de 140 ron,atat mi-au cerut niste dealers de piese auto!

Ai grija la codul scris pe injectoare,este bine sa gasesti acelas cod.

Edited by Rasvan
Link to comment
Share on other sites

Costa 288 eu. in Germania pret fara tva care este de 16%,in RO s-ar putea sa cumperi marfa turceasca la un pret de 140 ron,atat mi-au cerut niste dealers de piese auto!

Ai grija la codul scris pe injectoare,este bine sa gasesti acelas cod.

158363[/snapback]

 

 

Nici nu ma gandesc sa cumpar pise de la "baieti veseli".

Ma intereseaza reprezentanta asta Bosch de care vorbeste toata lumea, dar parca nimeni nu stie unde e.

 

La reprezentantele sau magazinele din tara cat costa injectoarele astea?

Link to comment
Share on other sites

Nici nu ma gandesc sa cumpar pise de la "baieti veseli".

Ma intereseaza reprezentanta asta Bosch de care vorbeste toata lumea, dar parca nimeni nu stie unde e.

 

La reprezentantele sau magazinele din tara cat costa injectoarele astea?

158368[/snapback]

Nu se cumpara de la reprezentante BOSCH piese auto,sunt facute de BOSCH dar au specificatiile BMW,Se cumpara de la reprezentante auto ,sau magazine specializate in piese auto,magazine care se aprovizioneaza de la importatori,iar la importatori nu ai acces daca nu ai contract cu ei...etc.

Link to comment
Share on other sites

Nu se cumpara de la reprezentante BOSCH piese auto,sunt facute de BOSCH dar au specificatiile BMW,Se cumpara de la reprezentante auto ,sau magazine specializate in piese auto,magazine care se aprovizioneaza de la importatori,iar la importatori nu ai acces daca nu ai contract  cu ei...etc.

158372[/snapback]

 

 

In mai multe topicuri am gasit oameni care spun ca au cumparat de la rep Bosch si ca pretul este mult mai mic decat la rep bmw.

Pe mine ma interseaza mai putin cum se cheama...magazin..reprezentanta..importator etc.

Eu vreau sa stiu cam la ce preturi si de unde s-au cumparat injectoare de astea.

Link to comment
Share on other sites

In mai multe topicuri am gasit oameni care spun ca au cumparat de la rep Bosch si ca pretul este mult mai mic decat la rep bmw.

Pe mine ma interseaza mai putin cum se cheama...magazin..reprezentanta..importator etc.

Eu vreau sa stiu cam la ce preturi si de unde s-au cumparat injectoare de astea.

158377[/snapback]

Eu am cumparat din Germania la pretul de 265 eu pentru 525D/2001 commonrail

si cam acelas pret este si pentru 530d,este pretul real nu de reprezentanta,iar in Germania le-am luat de la un magazin de piese specializat BMW din Koln!

Link to comment
Share on other sites

Am facut azi comanda la Augsburg de injectoare bosch. 1055 lei cu tot cu tva, cu injectoare la schimb, 135 lei valoarea injectorului returnat.

159346[/snapback]

Sa sti ca nu sunt scumpe,pot sa spun ca le-ai gasit ieftin!Sper sa-ti rezolvi problema!Pretul este pe bucata!!!!!Am sa pun si o schema cu injectorul ,pentru a-ti putea da seama cam cum functioneaza si de ce nu se pot curata!

post-2040-1164995938_thumb.jpg

Edited by Rasvan
Link to comment
Share on other sites

Pretul este pe bucata?sau toate?

159686[/snapback]

 

 

Intr-adevar pretul este pe bucata.

 

 

Are cineva idee in Iasi unde pot schimba injectoarele. in afara de Trado Motors, fara nici un risc? In primul rand nu am chef sa am probleme la schimbat, plus ca trebuie sa le duc pe alea vechi la Agsburg sa mai recuperez niste banuti.

 

Cat de complicat este sa schimbi injectoarele? Ma gandesc sa merg in alt service decat la Trado. Credeti ca ar fi probleme la un alt service? Eu ma genadeam la Open Service (rep. Skoda), ma cunosc orecum cu cei de acolo.

 

 

Mai trebuie sa schimb placutele frana spate, bratele fata si bieletele antirului fata + spate. Credeti ca ar putea fi probleme in alta parte decat rep. BMW?

 

Am comandat placute de frana spate nestiind ca am pachet M pe masina. Oare se potrivesc?

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar pretul este pe bucata.

Are cineva idee in Iasi unde pot schimba injectoarele. in afara de Trado Motors, fara nici un risc? In primul rand nu am chef  sa am probleme la schimbat, plus ca trebuie sa le duc pe alea vechi la Agsburg sa mai recuperez niste banuti.

 

Cat de complicat este sa schimbi injectoarele? Ma gandesc sa merg in alt service decat la Trado. Credeti ca ar fi probleme la un alt service? Eu ma genadeam la Open Service (rep. Skoda), ma cunosc orecum cu cei de acolo.

Mai trebuie sa schimb placutele frana spate, bratele fata si bieletele antirului fata + spate. Credeti ca ar putea fi probleme in alta parte decat rep. BMW?

 

Am comandat placute de frana spate nestiind ca am pachet M pe masina. Oare se potrivesc?

160283[/snapback]

Cate injectoare schimbi?Este destul de complicat cu injectoarele ,daca schimbi mai mult de 2 trebuiesc scrise in ECU...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.