Jump to content

Se copiaza BMW?


AR99RMS

credeti ca e copiat designul bmw?  

416 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Adaug si eu inca o copie din trecut ...Moskvich a copiat motorul M10 de la BMW si au demontat fabrica Opel si au adus-o cu totul ( cu placile de beton in care erau montate strungurile), din cate stiu eu la incput inca se vedeau siglele de opel pe motoare. Edited by Black_Rider_GVG
Link to comment
Share on other sites

Chinezii fac copii de proasta calitate - dar tot ei au produse de foarte buna calitate - mult peste ce gasim pe piata la firme cu pretentii si la preturi mult mai mici. Este mai rentabil sa aduci un tir de materiale de constructii si instalatii sanitare din China decat sa le cumperi din Romania :lol:. Asa ca nu tot ce e chinezesc este prost. Ei pot face o chiuveta de o calitate impecabila dar aceeasi chiuveta o gasesti la o ,,rezolutie,, proasta. Si exemplele pot continua.

 

PS - stiati ca bordurile din Bucuresti sunt Made in China? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 years later...
Am vazut pe-aici o camioneta de dimensiuni mici(cabina cu 2 sau 3 locuri + bena) care seamana al dracu' de bine cu BMW,imi pare rau ca n-am facut o poza,oricum cu prima ocazie am s-o arat aici; nici nu stiu cum se numeste...aixam daca nu ma insel. Chiar ma gandeam ce fel ar arata un bmw camioneta...:laugh:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Am vazut pe-aici o camioneta de dimensiuni mici(cabina cu 2 sau 3 locuri + bena) care seamana al dracu' de bine cu BMW,imi pare rau ca n-am facut o poza,oricum cu prima ocazie am s-o arat aici; nici nu stiu cum se numeste...aixam daca nu ma insel. Chiar ma gandeam ce fel ar arata un bmw camioneta...:laugh:

 

Dupa 9 luni :wacko: revin cu pozele cu pricina... uitandu-ma dupa ceva minicar-uri (ma bate gandul sa-mi iau ceva micut, ceva de vreo 5 magarusi putere), am dat peste "bmw-ul camioneta"; imaginati-va ce fel ar arata daca in loc de sigla aia ar fi sigla BMW :laugh: .

post-41315-0-68107900-1350497267_thumb.jpg

post-41315-0-88778500-1350497430_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ssangyong ceo

 

nu stiu cei care au votat NU cum de nu si-au dat seama :blink:

eu personal am vazut acest suv expus la un showroom acum mai multi ani

la inceput mi-am zis ce cauta un X5 expus..? ca e cam trecut de varsta tineretii :huh:

Edited by motorsport
Link to comment
Share on other sites

Eu am vazut pe strada de cateva ori masina asta....pffff ce urata cu spume e, se vede din avion ca-i chinezareala; motorul insa cica este unul de MB,chiar scrie pe capota "powered by mercedes-benz". Defapt mai pe toate modelele sangyong au fost puse motoare de mb.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.