Jump to content

328ci M TEHNIK E36


r0n1n

  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Pentru un posesor de e46 este downgrade , pentru un posesor de e36 este upgrade asa ca mai greu sa fi obiectiv .

Cu numerele , daca stii ce ai sub cur , tine de pret , nu merita sa o dai pe un pret de nimic , mai bine o desfaci si-ti scoti banii , mai greu dar ii scoti inre-un final.

 

Pana la urma este o masina frumoasa !

Link to comment
Share on other sites

Cand or sa dea lege sa nu se circule mai mult de 90 de zile cu numere de bulgaria o sa ramai cu masina, nu e o afacere sa cumperi masini si sa le tii 1 an, investesti in ele sigur ca nu e masina noua sa nu pice nimic si apoi la revanzare in cazul tau motor mare anul 97 si nr de bulgaria o sa ai de scazut considerabil la pret si pana la E60 o sa fie o diferenta f mare. bafta cu masinuta mai bine o tii
Link to comment
Share on other sites

O sa pierzi enorm la revanzare . Pana la anul se pot intampla multe la BG si oricum preturile sunt de nimic la masinile inscriese in BG .

 

 

Si eu imi iubesc masina dar nu o divinizez si fac filme ca tine . E doar un e 36 pe bulgaria ca alte zeci . La revanzare nu-i pasa nimanui ca are 2.8 sub capota ..la foarte putini eventual le va pasa .

 

Nu stiu de unde ai inteles ca imi divinizez masina, dar e alta discutie problemele tale de perceptie.

Poate la tine in Spania toate masinile de 15 ani arata la fel de bine, sunt la fel de dotate si motoare de 2.8 vezi la tot pasul.

 

Cand mi-am cautat un e36 328i asta este singurul pe care l-am gasit care sa arate si sa mearga ok.

In legatura cu numerele chiar dc gaseam pe Ro nu luam din cauza impozitului.

Masina asta o va cumpara doar cineva caruia ii pasa ce are sub capota si apreciaza o masina ingrijita.

Enorm nu am cum sa pierd la revanzare pt ca nu a costa "o avere" undeva la 500 maxim 1000E.

Asta dc nu ramane pt nepoti.

 

Multumesc tuturor pt aprecieri.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Se cam despica firul in 4, si daca se va da legea cu masinile pe BG, nu prea au cum sa verifice, la fel cum nici in germania nu prea au cum (legea exista demult la ei). Daca vrei sa dovedesti ca ai scos masina din tara in ultimele 90 de zile, faci rost de un bon de benzina din BG si aia e.

 

r0n1n daca vrei, da-mi un PM cu pretul.

Link to comment
Share on other sites

Alex dc ai fi cautat e36 si vedeai ce cazane se dau cu 1800-2000E...

Chiar nu stiu cum se face dar am mai vazut 2 si la ambele tapiseria de la plafon cadea in cap.

Asa pot sa zic si eu ca oricine cere pe un e46 mai mult de 4000E viseaza.

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place masina!

Si pe mine ma batea gandul sa`mi vand masina...sa`mi iau ceva ieftin pana mai fac rost de bani,iar apoi sa o dau si sa imi iau E60!

Omul nu a facut downgrade in principiu,pt ca a luat o masina doar sa se miste cu ea cateva luni/un an..pana isi permite altceva!

 

Oricum imi aduc aminte cu drag cand a facut ronin 1000 de posturi,acum mai ai putin si faci 2k!=))))))))))

Link to comment
Share on other sites

Merci de urare, imi place mai mult cu fiecare km parcurs.

 

Este interior si exterior de pachet M, nu de M3.

Cred ca e o diferenta intre pachet M si M3, ca la e46.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Pt performantele ei consumul nu mi se pare mare.

Imi consuma cat consuma si 320i, dc nu mai putin.

 

In weekend vreau sa-i schimb ambreiajul.

Patineaza rau, nu ia scart decat cu greu, la orice retrogradare patineaza, etc.

Niste sfaturi pt breaking-in la ambreiaj?

Link to comment
Share on other sites

Felicitari, imi place masina. Dupa parerea mea bordul la E36 este mai reusit ca la e46.

Am o curiozitate, daca vrei sa ne vedem si sa o dam putin (din mers, 1-a, 2-a, 3-a) ca sunt curios cum sta langa un E46 325.

Am facut asta cu un E46 328 de la ~40 km/h pana la ~120 KM/h si a reusit sa ia cam jumatate de bot in fata 328 fata de mine (~30 CM).

Link to comment
Share on other sites

Merci de urare, imi place mai mult cu fiecare km parcurs.

 

Este interior si exterior de pachet M, nu de M3.

Cred ca e o diferenta intre pachet M si M3, ca la e46.

 

da, e vorba doar de pachet M. exterior (bara fata, praguri X, bara spate, bandouri laterale M, oglinzi M). interior (scaune fata M "vadere", bancheta spate M, plafon si stalpi negre, parasolare negre, plafoniera si lampi negre).

 

ti-am mentionat asta ptr ca interiorul nu este M (vezi poza), scaunele fiind recaro, iar la exterior lipsesc oglinzile M ptr a intregi pachetul.

 

scoate din titlu "328ci", nu exista asa ceva pe e36.

 

 

dar masina e piesa, si merita. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Merci pt apreciere max, dar hai totusi sa lamurim.

 

1. Stiu ca nu exista 328ci la e36, de fapt la coupe este 328is, dar cum multi nu stiu am preferat sa trec asa decat sa ma ia unii la misto.

 

2. Am avut e46 cu pachet M interior exterior de fabrica, si nu aveam oglinzi de M sau scaune diferite fata de cele sport.

Avea la fel ca asta bara fata, bara spate, praguri, volan, scaune sport, plafon negru.

Nu cred ca masina venea din fabrica cu pachet M doar exterior.

Cred ca acele "vadere" de care spui tu vin doar pe M3, din fabrica.

 

Dc imi dai un exemplu de e36 non M cu pachet M oglinzi M si vadere din fabrica iti dau dreptate.

Link to comment
Share on other sites

pachetul M era optional, interior sau exterior. nu exista la e36 pachet M si pachet M3. doar M. si mai erau motorsport, si luxury edition parca.plus individual.

 

328is sau ic nu exista decat cele ptr USA si Canada. cred ca stiu destule si eu despre e36.

Link to comment
Share on other sites

Nu ne intelegem.

 

Deci un e36 putea fi comandat cu pachet M.

Noi dezbatem acum ce continea acest pachet M.

Eu sustin ca includea: bara fata, bara spate, praguri, scaune sport, volan sport si plafon negru, fara vadere sau oglinzi de M.

Poate acesta din urma faceau parte din alte pachete motorsport, clubsport, etc.

 

+ la e46 pachetul M venea din fabrica si ext si int, ne exista doar exterior.

Ma gandesc ca e la fel si la e36.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.