Jump to content

BMW 520D E60


slefbb

Recommended Posts

Singurul lucru care nu imi place la maĂâ˘ina ta sunt stopurile fumurii, mi se pare mai frumoasĂŁ stock, in rest este superbĂŁ!

 

+1... stopurile nu-mi plac asa fumurii, mai bine arata stock.. Asa cu ele fumurii, arata a masina "forjata/murdara" .. Dar fiecare cu gusturile lui..

 

Sa o stapanesti sanatos..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

O intrebare - butonul de SOS , l-ati apasat ?

E functionabil (in RO) ? Pe niste topicuri mai acu ceva timp in urma gasisem ca e si un modul GSM in portbagaj in stanga sub, sau pe langa amortizoru de la portbagaj. Cu sim si tot ce trebuie.

Nu am tras de capitonajul ala, stiti careva ceva ?

 

Dar le-ai innegrit bine mai Claudiu...mai bine pui o folie transparenta pe faruri pentru protectie, pe stopuri nu ajuta la nimic.

 

Cred ca se refera la folia nearga de pe stopuri,.nu vad rostul de a pune folie de protectie pe stopuri, e mai putin probabil sa-ti sara pietre si moloz din spate.

Link to comment
Share on other sites

O intrebare - butonul de SOS , l-ati apasat ?

E functionabil (in RO) ? Pe niste topicuri mai acu ceva timp in urma gasisem ca e si un modul GSM in portbagaj in stanga sub, sau pe langa amortizoru de la portbagaj. Cu sim si tot ce trebuie.

Nu am tras de capitonajul ala, stiti careva ceva ?

M-am jucat eu cu el in procesul de "cunoastere" de la inceputuri. :D

Aveam telefonul conectat prin BT la masina si... a sunat. Nu-mi mai amintesc unde, ca l-am inchis repede.

 

Claudiu... alta treaba cu distantierele. ;) Parca e alta masina. Eu m-am obisnuit repede cu ele. Acum nu-mi mai place fara.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Frumoasa masina!

Ti-am dat "+" la postul in care ai zis ca ai dat jos folia de pe stopuri! Mi se pare tiganie sa-ti pui folie pe stopuri! Lampile alea sunt proiectate sa indeplineasca anumite cerinte de lumina si anume se masoara in diverse puncte, intensitatea luminoasa asta fiind valabil la fiecare functie in parte(FOG, DI, STOP, TAIL)! Este un minim si un maxim! Tu daca-i pui folie inchisa, automat ii scazi valorile fotometrice! In functie de cat de inchisa e folia, aceasta iti scade poate si cu 50% valorile initiale, rezultand ca poate functia de DI ce are din fabrica o marja de 30% peste minim, sa nu mai indeplineasca cerintele fotometrice! Whatever! Avem noroc ca la noi prin Romanica nu te opreste pentru astfel de tuninguri home-made!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.