Jump to content

Sezonul 2012 - Formula 1


jon doe

Cine va fi campionul mondial al Formulei 1 in anul 2012 ?  

96 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sunt fan Schumi de cand ma stiu, dar de cand a revenit in F1, sunt tot in doliu : ba Rosberg il bate rau de tot, ba toate ghinioanele se tin de el. Acum mai si greseste.....

Doliu total.... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Te inseli enorm, multi uita cele 7 titluri de neegalat pe care Schumacher le detine.

 

Ai masina competitiva atunci cand clasarea pe podium devine o constanta.

 

Motorsportul nu e numai ce se vede la televizor,este un sport in care trebuie sa te adaptezi de la tur la tur, sa gestionezi resursele pe care le ai in zecimi de s/tur,

 

Eu cred ca e doar o problema de timp pana cand Michael si echipa sa vor reveni pe locul 1 si dupa 3 ani de pauza sa fi totusi in primii 10 eu zic ca nu e rau deloc.

Edited by Stefan_e46
Link to comment
Share on other sites

... dupa 3 ani de pauza sa fi totusi in primii 10 eu zic ca nu e rau deloc.

 

Este cu mult sub asteptari.

Cu atat mai mult cu cat coechipierul sau il bate constant in calificari si in cursa.

Link to comment
Share on other sites

Toate ca toate, dar Massa e cam pe faras.. De la accidentul suferit acum ceva timp la Budapesta nu prea si-a mai revenit. Cei de la Ferrari or sa ia masuri cat de curand daca o tine tot asa.
Link to comment
Share on other sites

Chiar ma uitam cu nostalgie la ultimii doi clasati in clasamentul Formula 1 din 2012 : Schmacher si Massa, ambii cu cate 2 puncte, ambii fosti coechipieri, ambii foarte rapizi candva... :aww: Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

Pentru a se evita momentele penibile din Q3, in care unii piloti prefera sa nu iasa pe circuit pentru a avea cauciucurile cat mai proapete in cursa, Bernie Ecclestone a stabilit ca in cursul acestui sezon, toti pilotii sa primeasca anvelope noi dupa calificari.
Link to comment
Share on other sites

Nu ii place ca daca unii numai ies in Q3, nu se mai uita lumea la televizor si pierde el bani lol.

 

Pai nu scrie nicaieri ca in cursul acestui sezon toti pilotii o sa primeasca pneuri noi dupa calificari. Oricum se discuta ca de la anu sa se introduca pneuri speciale pt calificari, doar daca vor echipele...pirelli au zis ca ei sunt gata sa le produca.

Link to comment
Share on other sites

Toate ideile lui Bernie incep cu "s-ar putea ca...."

Daca se va introduce aceasta regula in 2012 sau in 2013 vom mai vedea. :popcorn:

 

Oricum cand Schumacher a declarat acum vreo luna ca toti pilotii merg ca pe oua ca sa nu-si deterioreze anvelopele, si ca Formula 1 inseamna sa faci totul la maxim, nu doar sa te plimbi, Bernie s-a cam ofuscat...

Edited by jon doe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.