Jump to content

BMW X5 xdrive 40d


ivorymarci

Recommended Posts

Este exact cum a iesit din fabrica, nu am modificat nimic. O sa ma interesez si o sa-ti spun mai exact ce si cum. La E70 LCI angel-urile sunt albe, asemenea celor de pe F10, F30 etc., au doar intensitatea diferita in functie de pozitia comutatorului blocului de lumini - pozitii sau auto cu functia DRL activata.
Link to comment
Share on other sites

Pai depinde de oras. In Bucuresti imi ia cam 13.4-13.8 normal, putin mai mult cand prind foarte aglomerat si mai putin daca e liber. In Constanta in jur de 12.5, maxim 13.

Din ce an este al tau? Eu am cutia in 8 trepte si nu in 6, sa nu cumva sa fie asta motivul.

Da, probabil te ajuta cutia, eu am doar 6 trepte.

Link to comment
Share on other sites

Este exact cum a iesit din fabrica, nu am modificat nimic. O sa ma interesez si o sa-ti spun mai exact ce si cum. La E70 LCI angel-urile sunt albe, asemenea celor de pe F10, F30 etc., au doar intensitatea diferita in functie de pozitia comutatorului blocului de lumini - pozitii sau auto cu functia DRL activata.

Poate afli ce tip de led ai pe angel-eyes.

Link to comment
Share on other sites

Poate afli ce tip de led ai pe angel-eyes.

 

Cum aflu o sa te anunt.

 

Te asteptam la intalniri cu ea sa o vedem si live!

 

Am tot vrut sa vin dar de fiecare data a intervenit cate ceva. Cu prima ocazie o sa fac tot posibilul sa fiu prezent :thumbsup: .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
N-am mai scris de mult pe aici..., intre timp masina a ajuns la 48.000 km fara nici o problema. Am facut revizia numarul 2 si schimbul de placute fata/spate ( ODO 38.000 km ) la Contempo Cars Brasov, sunt foarte multumit de serviciile lor + ca m-au lasat sa stau langa masina. Acum vad ca urla dupa schimbul lichidului de frana, o sa ma duc la Bavaria sa rezolv si acest lucru cat de curand. Cu aceasta ocazie cred ca o sa fac si un update la hartile 2013. Edited by ivorymarci
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am facut astazi schimbul lichidului de frana ( asa cum au precizat thesaw si Bala a fost gratuit ), am platit doar testul de franare pe stand impus de catre RAR ( 105 RON ). Extrem de serviabili baietii de la Bavaria Motors Constanta, mi-au lasat o impresie foarte buna.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

@Alex Nastase : Da, erau inscriptionate ( presupun ca nu a observat pentru ca erau rabatate ). Cand am fost la Bavaria Motors, pentru a face comanda de altele, mai era o persoana care sta relativ aproape de mine cu aceeasi problema la un X6, au "lucrat" in zona baietii.

@dragosel_bmw : Asta este acum, faptul este consumat. Problema este ca dureaza o saptamana pana imi vin altele, trebuie sa improvizez ceva ca sa pot circula.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat mai elegant :frantics: . Am fost la un centru care vinde geamuri si oglinzi, mi-a facut sablon dupa forma carcasei, le-a taiat dupa acesta si le-am lipit cu banda dublu-adeziva. Ma descurc o saptamana cu ele, plus ca am avantajul ca le pot regla fara probleme la fel ca si pe cele originale. Edited by ivorymarci
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Am deschis dosar la compania de asigurari, am facut comanda, le-am achitat eu ( 3400 Ron ambele ) si mi-am recuperat banii de la ei. Dureaza ceva timp ptr ca politia are la dispozitie 30 de zile ca sa faca investigatii si abia apoi poti face cerere la asigurator pentru a recupera banii.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Nu am mai scris de mult pe aici dar am primit astazi un telefon de la cei de la Bavaria cu referire la un joc in cardan ( ceva de genul asta ) observat de mai multe service-uri din Germania si restul Europei pe mai multe masini. In aceasta privinta se face un recall pentru verificare si inlocuire in caz de nevoie. A mai primit cineva vreun apel de genul acesta ? ( Intreb in special posesorii de X5/6/3/1 ). O seara placuta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.